Pagerbtas Lietuvos žydų genocido aukų atminimas

prie pavad

Šiemet mūsų gimnazijos pirmų klasių gimnazistai dalyvavo Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos koordinuotoje pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“: įvairiose Lietuvos vietose mokiniai ėjo į žydų žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę – taip buvo minimos per Holokaustą sunaikintos gausios Lietuvos žydų bendruomenės.

Rugsėjo 23-ąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, mūsų gimnazijos pirmokai kartu su savo auklėtojomis, istorijos mokytojais ėjo į netoli Kelmės dvaro (Kelmės krašto muziejaus) esančias Holokausto aukų kapines, uždegė ten žvakes, padėjo akmenukų, ant kurių buvo užrašyti čia nužudytųjų vardai… Istorijos mokytoja R.Servienė priminė visiems tragediją, ištikusią Kelmės žydus, jų atminimas pagerbtas tylos minute (1–4 nuotraukos).

Antrų klasių gimnazistai kartu su auklėtojomis I.Arlauskiene, A.Rimšiene ir A.Rimšaite ekskursijos į Vilnių metu aplankė Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centrą, jame veikiančią ekspoziciją „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Čia jie netikėtai sutiko Jehošua Šochotą – išgelbėtą žydų vaiką iš Telšių, kurio vaikystės nuotraukos eksponuojamos parodoje (5–6 nuotraukos). J.Šochotas papasakojo mūsų gimnazistams apie savo vaikystės išgyvenimus, kartu nusifotografavo. Tolerancijos centre apžiūrėta ir ekspozicija apie žydų gyvenimą, kultūrą (7–8 nuotraukos). Įspūdinga ir dailininko G.Bagdonavičiaus paroda – jo darbuose vaizduojami išnykusio litvakų gyvenimo fragmentai…

Trečių klasių gimnazistai ir istorijos mokytojas E.Ūksas dalyvavo Žemaitės viešojoje bibliotekoje surengtoje istorijos valandėlėje „Holokaustas Lietuvoje“, žiūrėjo filmo „Tie, kurie išgyveno“ ištraukas. Apie Lietuvos žydų bendruomenę ištikusią Katastrofą su mokiniais per etikos pamokas kalbėjosi etikos mokytoja A.Grincevičienė – kaip atsitiko, kad buvo paminti moralės principai, ką turėjo iškentėti persekiojami žydai, kokius žygdarbius atliko žmonės, gelbėję pasmerktuosius mirti…