Susitikimas su rašytoja Ona Jautake

prie pavadinimo

Gegužės 23-ąją gimnazijos aktų salėje vyko susitikimas su rašytoja, laikraščio „Bičiulis“ redaktore Ona Jautake.

Renginyje, į kurį susirinko trečių klasių gimnazistai, buvo kalbama apie rašytojos knygas, kūrybines idėjas, ekrane matėme pateiktis, kuriose supažindinama su rašytojos biografija, leidinių nuotraukomis. Pristatymą paįvairino šio renginio sumanytojos ir jo vedėjos lietuvių kalbos mokytojos Valerijos Puišienės ir jos mokinių parengta literatūrinė kompozicija: buvo skaitomos ištraukos iš O.Jautakės „Kamanės sekmadienio“, „Kai aš buvau Kleo“, smuikavo gimnazistė G.Valčiukaitė. Pati rašytoja skaitė ištraukas iš jai ypač patikusių knygų, atsakinėjo į V.Puišienės ir mokinių auditorijos užduodamus klausimus. Susirinkusiems buvo įdomu sužinoti, kaip O.Jautakė nusprendė tapti rašytoja, kiek jau metų ji kuria, koks jos mėgstamas žanras. O.Jautakė atsakė, kad ji pradėjusi kurti trečioje klasėje, jog sprendimo tapti rašytoja nebuvo, tiesiog taip nutiko ir kad ji mėgsta įvairią kūrybą, tai atsispindi ir jos knygose. O.Jautakė išsakė savo požiūrį į gyvenimą, žmogaus sielą, likimą. Kūryba jai – fantazija, patirtys ir prisiminimai, „sugulę“ ant popieriaus lapo, smulkios detalės, suvokiamos tik jautrios asmenybės. Dėmesys detalei labai būdingas kelmiškės knygų autorės kūrybai.

Tokie renginiai, literatūrinės popietės, susitikimai su rašytojais skatina jaunimą skaityti, kurti patiems, domėtis kaimynystėje gyvenančių žmonių darbais. Tai  yra naudinga ir mokiniams, ir mokytojams, taip plečiasi skaitytų knygų ir pažįstamų jų autorių ratas.

Agnė Gedminaitė