Kompaktinio disko ir leidinio pristatymas

102_0253

2011 m. rugsėjo 9 d. Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje vyko seminaras „Temų apie Holokaustą dėstymo, integracijos galimybės mokykloje“ rajono istorijos, pilietiškumo ugdymo, etikos, lietuvių kalbos mokytojams ir visiems, besidomintiems istorija. Jį organizavo mūsų gimnazija, Kelmės SMC ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos švietimo skyrius. Buvo pristatytas Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus išleistas kompaktinis diskas „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ (minėtame muziejuje veikia ir to paties pavadinimo paroda, medžiaga publikuojama interneto svetainėje www.jmuseum.lt arba www.issigelbejesvaikas.lt). Šį kompaktinį diską pristatė parodos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ kuratorė, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Žydų gelbėjimo ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danutė Selčinskaja, renginyje dalyvavo ir šio muziejaus veiklos koordinatorė, istorikė Irina Pocienė, istorikė, muziejaus internetinio puslapio tvarkytoja Milda Jakulytė-Vasil, muziejininkė, edukacinių programų vykdytoja

Ana Bogatyriova.

Kompaktiniame diske pateikiama gausi informacinė medžiaga, Holokausto liudininkų atsiminimai, vaizdo filmai, nuotraukos ir kt. Ši medžiaga leidžia labiau įsigilinti į Holokausto temą, daugiau dėmesio skiriant moraliniams, humanistiniams, psichologiniams aspektams, neapsiriboti sausa statistika, faktų konstatavimu. Kad šis diskas – puiki mokomoji priemonė, įrodė mūsų gimnazijos mokytojai, jį naudoję savo pamokose. Renginio metu buvo pristatytas metodinis-praktinis leidinys „Idėjos dirbant su projekto „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ medžiaga“. Jį parengė J.Graičiūno gimnazijos istorijos, pilietiškumo ugdymo, etikos, lietuvių kalbos mokytojai Reda Sakalauskienė, Rima Servienė, Egidijus Ūksas, Aurelija Grincevičienė, Valerija Puišienė, Vilma Paulauskienė, Živilė Klimienė, o išleido gimnazijos leidybos centras. Šiame leidinyje publikuojami vestų pamokų aprašymai, planai, užduotys, nagrinėtini dokumentai, straipsniai, mokinių darbų pavyzdžiai, iliustracijos Icchoko Mero romanui „Lygiosios trunka akimirką“ ir kt.