Gimnazistai savanoriavo „Maisto banko“ akcijoje

akcija

Kovo 20–21 dienomis daugelyje Lietuvos miestų vykusi priešvelykinė „Maisto banko“ akcija pradžiugino: žmonės buvo dosnūs! Akcijos metu geradariai skurstantiems paaukojo maisto už 302 tūkst. eurų. Senąja valiuta tai daugiau nei milijonas litų. „Labai džiugu, kad tokią dieną, kai užtemsta saulė, neužtemsta žmonių širdys,“ – „Maisto banko“ akcijos atidaryme kalbėjo Vilniaus meras R.Šimašius. Ir iš tiesų – nei saulės užtemimas, nei euro įvedimas, nei subjurę orai nesumažino Lietuvos gyventojų labdaringo entuziazmo. 73 miestuose nepasiturintiems paaukota 343716 ilgai negendančių maisto produktų. Juos rinkti padėjo 7,8 tūkst. savanorių. Šie skaičiai – naujas pavasarinių „Maisto banko“ akcijų rekordas. Geri rezultatai pasiekti neatsitiktinai. Šį kartą „Maisto banko“ akcija surengta plačiau – savanoriai budėjo 402 parduotuvėse. Svarbiausia, kad svetimą skausmą suprato ir nepasiturintiems nupirko maisto daugiau žmonių, nei anksčiau – 128 tūkstančiai.

Šiomis dienomis Kelmėje taip pat vyko „Maisto banko“ akcija. Mūsų gimnazistai dvi dienas budėjo ir aukoti ragino naujojoje „Maximoje“. Tai pirmokai Aušrinė Dichavičiūtė, Iveta Orlovaitė, Ingrida Dobrovolskytė, Monika Augustytė, Gintarė Klimaitytė, Titas Dirbanauskas, Laura Monkevičiūtė, Greta Gergardaitė, Evelina Palubinskytė, Monika Bačiūnaitė, antrokai Laura Lideikytė, Monika Tamkutė, Simona Korsakaitė, Gabrielė Šarlauskaitė,  Meida Petrauskaitė, Greta Vasiliauskaitė, Gražina Rimkutė, Aurelija Dapnytė, Reda Surblytė, Eimantė Korytė, Kornelija Vyšniauskaitė, Gvidonė Miklovaitė, Deimantė Andriulytė, trečiokai Aušra Norkutė, Aleksandra Turskytė, Goda Pelenytė, Gintarė Valčiukaitė, Skaistė Mockutė, ketvirtokas Gediminas Šimulis. Šioje parduotuvėje buvo surinkti 984 vienetai prekių už 898.24 eurų. Dar šešios mūsų pirmokės gimnazistės Vaiva Mockutė, Kamilė Banevičiūtė, Karolina Kančiauskytė, Viktorija Žalpytė, Aušra Šarlauskaitė ir Ugnė Paulauskaitė budėjo senojoje „Maximoje“.

Iš viso  trijose Kelmės parduotuvėse nepasiturintiems nupirko maisto daugiau žmonių, nei anksčiau – 1281 aukotojas.  Paaukota  2873 vienetai įvairių produktų. Paaukotas maistas atiteks vienišoms bei daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, pensininkams ir neįgaliesiems. Maistą socialinės organizacijos pradės dalinti dar prieš Šv. Velykas.

Nuoširdžiai dėkojame gimnazistams, prisidėjusiems prie kilnios akcijos.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja