Paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

PRIE PAVADINIMO

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943 m. šią dieną buvo sunaikintas Vilniaus getas, nužudant arba išvežant į koncentracijos stovyklas paskutiniuosius žydus, gyvenusius Vilniuje. Mūsų gimnazijoje kasmet prisimenama ši tragiška data per pilietiškumo, istorijos, etikos pamokas, einant Atminties keliu. Šiemet kalbėta ir apie žydų kultūrą, kalbą, žydų bendruomenės gyvenimą iki Antrojo pasaulinio karo…

Rugsėjo 23-ąją dieną pirmų klasių gimnazistams buvo surengta srautinė istorijos pamoka, kurią vedė istorijos mokytojai Rima Servienė, Reda Sakalauskienė, Egidijus Ūksas, direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė. Buvo prisiminti istorijos faktai, aiškintasi, kas kaltas dėl tokių masinių žudynių, ką daryti, kad tokios tragedijos nepasikartotų…

Pirmokai klausėsi rašytojo, buvusio Kelmės gimnazijos mokinio, kurio vardu pavadinta aikštė prie mūsų gimnazijos, Icchoko Mero ir jo sesers Janinos liudijimų, žiūrėjo vaizdo reportažus… Gimnazistams buvo papasakota apie žmones, kurie Katastrofos metu gelbėjo žydus, apie Pasaulio Tautų Teisuolius ir apdovanotuosius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais. Vaizdo ekrane plaukė šių kilnių žmonių, gelbėtojų iš Kelmės krašto, nuotraukos.

Gimnazistai būriavosi prie stendų, kuriuose pateikti Holokausto Lietuvoje faktai, Kelmės krašto Pasaulio Tautų Teisuolių ir apdovanotųjų Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais nuotraukos. Pirmų klasių gimnazistai kartu su pilietiškumo mokytoju E.Ūksu aplankys Kelmės Holokausto aukų kapines.

Emilija Sasnauskaitė