Gimnazistai sodino medelius

1

2011 m. rugsėjo 6-ąją mūsų gimnazistai kartu su istorijos mokytoja Reda Sakalauskiene, direktoriaus pavaduotojais Živile Klimiene, Jonu Grincevičiumi, gimnazijos meistru Alfonsu Misiumi sodino medelius Holokausto aukų kapinėse Kelmėje. Dar šių metų pavasarį gimnazistai tvarkė šias kapines ir nusprendė čia pasodinti medelių.

Seni kelmiškiai mena, kad anksčiau čia plytėjo Kelmės dvaro žvyrduobė, kurioje naciai ir jų pakalikai Antrojo Pasaulinio karo metais šaudė žmones. Augo čia kelios pušys, todėl nuo seno tos kapinės kelmiškių vadinamos „prie pušikių“… Vėliau Kelmės vidurinės mokyklos mokiniai apsodino šią vietą pušimis – visas miškelis dabar čia žaliuoja.

Sodindami medžius šį rudenį Kelmės gimnazistai pratęsė tradiciją rūpintis šia vieta. Prie paminklo nužudytiems Kelmės žydams pasodintos septynios tujos – Menoros ženklas – ir šimtas eglučių. Medelių gimnazistams parūpino, sodinti medžius pamokė girininkas E.Želvys.