Kraujo donorystės akcija gimnazijoje

Blood donation

Gegužės 6 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko Nacionalinio kraujo centro donorystės akcija. Jos metu mūsų gimnazistų dovanotas kraujas bus atiduodamas sužeistiesiems ir ligoniams. Šiais mokslo metais tai jau antroji tokia akcija mūsų gimnazijoje – kraujo gimnazistai dovanojo ir lapkričio mėnesį.

Visų pirma, būsimieji donorai turėjo atlikti sveikatos ir kraujo patikrą, pateikti reikiamus duomenis apie save. Patikros metu buvo galima sužinoti savo kraujo grupę, spaudimą, hemoglobino kiekį kraujyje. Šiose akcijose dalyvavo penkiasdešimt gimnazistų, nors norėjusių tapti donorais buvo ir daugiau.

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų ar patirtų traumų. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams. Kraujo donorystė – tai vienas iš daugelio nuostabių būdų padėti žmonėms. Ką gali žinoti, galbūt vieną dieną tokios pagalbos prireiks ir tau…

 Emilija Sasnauskaitė