Šventėme Rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną!

prie-pavadinimo

Rudens lygiadienis – tai momentas, kuomet rugsėjo 22–23 dienomis visame žemės rutulyje diena susilygina su naktimi. Jau daug amžių pagonys šią dieną švęsdavo: susiburdavo drauge, degindavo laužus, palydėdavo saulę ir, svarbiausia, paaukodavo iš šiaudų padarytą ožį kaip padėką už gerą derlių.

Ir mes, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai su auklėtojomis Genovaite Rutkūniene, Snieguole Zavadskiene, Rima Serviene, Vaida Karabiene, Gitana Rudzevičiūte bei „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokiniai, rugsėjo 22 dieną  ėjome į Graužikus ant piliakalnio. Susirinkę pasiruošėme šventei, pasidengėme bendrą vaišių stalą, žaidėmė įvairius žaidimus ir gilinomės į senąsias baltų tradicijas – juk tai buvo ir Baltų vienybės diena!

Atėjus vakarui, palydėjome saulę, „vertėmės“ iš vasaros į žiemą ir šokome liaudiškus šokius, o sutemus padegėme pačių pagamintą šiaudinį ožį, aplankėme Gineikių akmenį, išsakėme vieni kitiems linkėjimus – būti laimingiems, sveikiems, draugiškiems, vieningiems!

Rūta Laurutytė