Mūsų gimnazistai – „Maisto banko“ akcijos savanoriai

p1160129

Lietuviai neigia šnekas esą mūsų tautai trūksta empatijos ir atjautos. Praeitą savaitgalį vykusi „Maisto banko“ akcija sumušė dosnumo rekordus. Parduotuvėse savanorių prašomi padėti pamaitinti nepasiturinčius, žmonės paaukojo ilgai negendančio maisto už 370 tūkst. eurų.

Ankstesnis „Maisto banko“ akcijos rekordas buvo pasiektas prieš du metus, kuomet maisto paaukota vertė siekė 357 tūkst. eurų. „Augantis nepakantumas skurdui ir nepritekliui tampa akivaizdus. Tai, kad XXI amžiuje Europos Sąjungos šalyje ties skurdo riba atsidūręs kas penktas – netoleruotina. Labai džiaugiamės ir dėkojame, kad Lietuvos žmonės dosniai atsiliepė į prašymą padėti kovoje su skurdu“, sako labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovė Kristina Tylaitė.

Šalies gyventojus aktyviai prisidėti tiekiant paramą nepritekliaus kamuojamoms šeimoms paragino ir prieš savaitę „Maisto banko“ sandėliuose apsilankiusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.  Labdaringos akcijos organizatoriai suskaičiavo, kad savaitgalį maisto buvo paaukota 137 tūkst. kartų. „Savanoriai registravo aukojimus neatsižvelgiant ar aukojo vienas žmogus, ar šeima“, aiškina „Maisto banko“ akcijos koordinatorius Tadas Beržonskas. Vidutiniškai aukota maisto už 2,7 euro. Lietuvos geradariai nepasiturintiems nupirko 394 tūkst. įvairių ilgai galiojančių maisto produktų.

Kelmės rajone „Maisto banko“ akcija vyko naujojoje „Maximoje“, „Iki“ ir Tytuvėnų „Maximoje“. Mūsų gimnazistai dvi dienas budėjo naujojoje „Maximoje“ ir kvietė žmones aukoti maisto produktų sunkiau gyvenantiems Kelmės krašto žmonėms. Akcijoje dalyvavo pirmokai Karolina Indrulytė, Guoda Vološinaitė, Asta Vaičiulytė, Rugilė Valiušaitytė, Gabija Paškevičiūtė, antrokai Agnė Grišiūtė, Rugilė Andulytė, Vismantė Andruškaitė, Kamilė Jurgilaitė, Monika Astrauskaitė, Miglė Sakalauskaitė, Viktorija Augustytė, trečiokai Kornelija Atkočaitytė, Ermina Kriaučiūnaitė, Aistė Ežerskytė, Evelina Grišiūtė, Inesa Žičkutė, Gabija Kušeliauskytė, Monika Norkutė, Aušrinė Dichavičiūtė, Monika Augustytė, ketvirtokai Reda Surblytė, Laura Lideikytė, Rasa Minelgaitė, Živilė Gotautaitė, Inesa Ivanauskytė. Paaukota 1399 vienetų maisto prekių.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos: gimnazistams – savanoriams bei visiems aukojusiems.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja