Šv. Velykų belaukiant

prie pavadinimo

Prieš Šv. Velykas mūsų gimnazijos pirmų klasių mokiniai technologijų pamokų metu kartu su mokytojomis Lijana Vaičiulyte ir Albina Rimšiene dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Velykų vaišės“, kurie vyko Kelmės kultūros centro etninės kultūros tradicinių amatų skyriuje.

Amatų studijos vadovė  Irena Arlauskienė pristatė Velykų stalo patiekalus, papročius, tradicijas. Mokiniai patys gamino sausainius, juos kepė, ragavo kartu su žolelių arbata. Su parodų ir amatų koordinatore E. Buivydiene gimnazistai aptarė margučių marginimo ornamentiką, būdus ir pabandė vašku ir dažais nudažyti kiaušinius.

Penktadienį gimnazijos mokytojai rinkosi Technologijų cente į Velykines amatų dirbtuvėles ir vašku margino kiaušinius, dažė paruoštais juodalksnio nuoviro dažais „gelžūniais“.

Albina Rimšienė,
Technologijų centro vadovė