Pagerbėme Lietuvos žydų genocido aukas

prie pavadinimo

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Visą savaitę Kelmės J.Graičiūno gimnazijos mokiniai per istorijos, pilietiškumo pamokas kalbėjosi apie tai, ko Lietuva ir pasaulis neteko Antrojo pasaulinio karo metais per Holokaustą, gimnazijoje buvo parengtas informacinis stendas.

O rugsėjo 20 ir 22 dieną pirmų klasių gimnazistai ir jų istorijos bei pilietiškumo mokytojai prisidėjo prie visoje Lietuvoje vykusios Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos koordinuotos iniciatyvos „Atminties kelias“. Kelmės krašto muziejuje gimnazistai susipažino su paroda ,,Žydų gyvenimo pėdsakai Kelmės krašte“ ir peržiūrėjo bei aptarė dokumentinį filmą ,,Žydų diaspora Lietuvoje“. Po to pagerbė šimtų nužudytų mūsų bendrapiliečių atminimą – ėjo Atminties keliu į Kelmės Holokausto aukų kapines, uždegė ten žvakes.

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė