Lietuvos pašto ženklų ir pinigų paroda gimnazijoje

prie pavadinimo

Gimnazijos konferencijų salėje parengta pašto ženklų atvirukų ir pinigų paroda, skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti. Parodoje eksponuojami pirmieji Nepriklausomos Lietuvos pašto ženklai (1918-40 m.m.), vadinami ,,baltukai“, ženklai su to meto valstybės vadovais, iškiliais rašytojais, skirti S.Dariaus ir S.Girėno žuvimo pirmosioms metinėms, Lietuvos krepšinio komandai, laimėjusiai 1939 metais Kaune Europos auksą, ir kitiems istoriniams įvykiams paminėti. Atskiruose stenduose eksponuojami pirmieji atkurtos Lietuvos ženklai su angelu bei kitais svarbiais įvykiais.

Parodoje pateikti pirmieji popieriniai centai, litai, metalinės litų monetos, atkurtos Lietuvos laikinieji pinigai – ,,vagnorkos“ dar kitaip vadinamos „žvėriukais“, atkurtos Lietuvos litai, proginės lietuviškos apyvartinės euro monetos, išleistos po 2015 metų sausio 1-osios ir Lietuvos 100- mečiui paminėti išleistos Lietuvos euro monetos bei atminimo medaliai.

Stenduose eksponuojami ir tarpukario Lietuvos atvirukai su tuometiniais Kelmės miesto vaizdais.

Valerijus Paulionis,
vyresnysis technologijų mokytojas