Gimnazistės laimėjimai technologijų srityje

prie pavadinimo1

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos IVb klasės mokinę Moniką Norkutę, pernai pradėjusią skinti pergales respublikiniuose technologijų konkursuose, šiemet vėl lydėjo sėkmė: laimėjusi rajoninę technologijų olimpiadą, ji dalyvavo respublikinėje 2018 m. Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje ir pelnė nominaciją už atliktą namų darbą (austa žemaitiška skara, vytinė juosta ir  delninukė) bei užėmė I-ąją vietą. Į gimnaziją parvežtas respublikinės olimpiados I laipsnio diplomas ir medalis. Šiemet olimpiados tema buvo „Šimtas ateities ženklų Lietuvai“.

Prieš olimpiadą M. Norkutė (technologijų mokytoja Albina Rimšienė) kartu su gimnazistu Robertu Freimonu (technologijų mokytojas Valerijus Paulionis) dalyvavo ir konkurse „Sidabro vainikėlis“, kuris Lietuvoje organizuojamas jau penktąjį kartą. Pagrindinis konkurso tikslas – gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas, skatinant domėjimąsi tradiciniais dailiaisiais amatais. Konkursui pristatomi kūriniai, priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies vaizduojamosios dailės bei dailiųjų amatų žanrams: medžio skulptūra, medžio raižiniai, karpiniai, taikomieji medžio, pinti vytelių ir kitų tradicinių žaliavų, kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės dirbiniai (margučiai, kaukės, verbos, sodai ir kiti).

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro organizuojamoje šio konkurso atrankoje dalyvavo Kelmės, Mažeikių, Plungės, Telšių, Šiaulių rajonų ir Šiaulių miesto mokiniai. Mūsų gimnazistai R. Freimonas ir M. Norkutė tapo rajoninio turo laureatais, todėl jų darbai iškeliavo į regioninį turą Telšiuose. Gimnazistė M. Norkutė, pateikusi darbus iš vytinių juostų ,,Takelis“ ir „Delninukė“ tapo šio turo II vietos laimėtoja.

Albina Rimšienė,
Technologijų centro vadovė