Paminėta Lietuvos žydų genocido diena

prie pavadinimo

Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido diena – prieš 75 metus, 1943 m. rugsėjo 23-ąją, buvo sunaikintas Vilniaus getas.

Per Antrąjį pasaulinį karą nacių vykdyto Holokausto metu buvo sunaikinta beveik visa Lietuvos žydų bendruomenė. Holokaustas neaplenkė ir Kelmės krašto – buvo nužudyti šimtai mūsų bendrapiliečių žydų…

Mūsų gimnazijoje kasmet minima ši skaudi Lietuvos istorijos data. Istorijos ir pilietiškumo pamokų metu buvo prisimintas Lietuvos ir Kelmės žydų bendruomenių likimas. Gimnazijos Tolerancijos centro veiklą organizuojantys mokytojai paruošė ir išleido stendą, kalbėjo apie žmones, gelbėjusius žydus. Pirmų gimnazijos klasių mokiniai ėjo į Kelmės žydų Holokausto kapus, kur buvo pagerbtas žuvusiųjų atminimas.

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė

1