Pamoka apie M. K. Sarbievijų – Kražiuose

prie pavadinimo

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos trečių klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Karabiene lapkričio 8-9 dienomis lankėsi Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centre, kuris įkurtas buvusioje Kražių jėzuitų kolegijoje – reikšmingame Žemaitijos kultūros paveldo objekte, pasižyminčiame išskirtine urbanistine, kultūrine, gamtine ir dvasine darna. M. K. Sarbievijus buvo Lietuvos jėzuitų auklėtinis, karaliaus Vladislovo IV Vazos dvaro pamokslininkas, iškiliausias Lietuvos baroko epochos poetas, rašęs lotynų kalba. Kražių jėzuitų kolegijoje jis dėstė poetiką.

M. K. Sarbievijaus kultūros centre gimnazistai dalyvavo edukacinėje programoje: jie buvo supažindinti su garsiojo poeto biografija bei jo kūriniais, mokėsi rašyti plunksna lotyniškai bei skaityti originalo kalba M. K. Sarbievijaus odes. Trečiokai daug sužinojo ne tik apie patį kūrėją, bet ir apie baroko epochą. Edukacinės programos vedėja veiklų metu grojo to laikotarpio muziką bei mokė baroko stiliaus šokio žingsnelių. Programos pabaigoje užsukome į muziejų, kuriame sužinojome daugiau apie Kražius bei senąją Kražių jėzuitų kolegiją. Labai dėkojame centro darbuotojams už šią naudingą bei įdomią edukacinę programą, kuri leido geriau suprasti baroko laikotarpį ir M. K. Sarbievijaus gyvenimo istoriją.

Saulė Maleckaitė