Atsakymų iš Europos ieškojome Lenkijoje

prie pavadinimo

Birželio 2-7 dienomis Lenkijos mieste Konine vyko antrasis Erasmus+ programos projekto ,,Questions for Europe? – Answers from Europe!” susitikimas, kuriame dalyvavo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai Viltė Nacaitė, Karolina Zubrickaitė, Gabija Jokubauskaitė, Emilija Norvaišaitė, Vilius Kuizinas, lydimi mokytojų Nerijaus Šarausko, Kristinos Vaitkuvienės, Rimos Servienės ir Algirdo Barančiuko.

Visą savaitę mokiniai iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Estijos bei Italijos nagrinėjo, jų nuomone, opiausias Europos problemas bei dalinosi idėjomis, kaip jas būtų galima išspręsti.

Pirmąją dieną T. Kosciuškos licėjuje mokinių laukė projekto veiklų atidarymas, kurio metu dalyviai turėjo progos geriau pažinti vienas kitą. Po to komandos leidosi į ekskursiją su gidu po Konino senamiestį, o pirmadienio vakarą užbaigėme plaukdami baidarėmis Vartos upe.

Antrąją projekto dieną praleidome Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Ten laukė susitikimas su Europos komisijos atstovybės darbuotojais, išklausėme jų pranešimus bei diskutavome rūpimais klausimais. Popiet patraukėme į gražųjį Varšuvos senamiestį, kur ir praleidome likusį laiką vaikščiodami ir grožėdamiesi miestu.

Trečiadienį dirbome grupėse, o popietę praleidome Konino merijoje, kur klausėmės mero pasakojimo apie šį miestą.

Ketvirtadienį projekto dalyvių laukė dar viena kelionė. Šįkart lankėmės gražiojoje Poznanėje, vaikščiojome po miestą bei apsilankėme 1956 m. birželio mėnesio sukilimo Poznanėje muziejuje.

Paskutinę dieną vainikavo projekto veiklų pristatymai bei atsisveikinimo žodžiai, kuriuos tarė mobilumo Lenkijoje koordinatoriai. Gavę sertifikatus atsisveikinome su draugais, o šeštadienį šiek tiek pavargę, bet puikios nuotaikos, kupini šilčiausių įspūdžių išvykome atgal į Kelmę.

Ši projekto savaitė pralėkė ypač greitai. Visi labai džiaugiamės pagerinę anglų kalbos žinias, susipažinę su įvairiomis kultūromis bei susiradę nepaprasto nuoširdumo draugų. Kita projekto stotelė – Estijos sostinė Talinas.

Emilija Norvaišaitė