Minėjome Lietuvos žydų genocido aukas

prie pavadinimo

Rugsėjo 23 d. – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Per istorijos ir pilietiškumo pamokas kalbėta, kas yra Holokaustas, genocidas, prisiminėme Kelmės žydų istoriją ir jų vaidmenį miestelio gyvenime. Paruoštas stendas šiai dienai paminėti.

Rugsėjo 23 d. visos trys pirmokų klasės kartu su istorijos mokytojomis Rima Serviene, Reda Sakalauskiene ir etikos mokytoja Vilma Vipartiene dalyvavo akcijoje ,,Atminties kelias”, ėjo į Holokausto aukų kapines, pagerbė aukų atminimą.

Profesorius Jehuda Baueris, Izraelyje įsikūrusio Tarptautinio holokausto studijų centro direktorius, yra sakęs: „Kadangi tai jau kartą atsitiko, gali vėl pasikartoti – ne taip pat, nebūtinai tai pačiai tautai ar tos pačios tautos iniciatyva. Nukentėti gali bet kas nuo bet ko. Anksčiau nebuvo precedento, o dabar precedentas yra. Dabartinė karta nėra atsakinga už tai, kas įvyko, bet jie bus atsakingi, kad tai nepasikartotų”.

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė