Gimnazistai dalyvavo Tyrėjų naktyje

prie pavadinimo

Rugsėjo 27 dieną, minint Tyrėjų naktį, mes, III klasių gimnazistai, lydimi biologijos mokytojos D. Butkuvienės, ir chemijos mokytojos S. Rukaitės-Kalytienės, vykome į Šiaulių universiteto botanikos sodą.

Ten susipažinome su kvapiaisiais botanikos sodo augalais, stebėjome eterinių aliejų ir kvapiojo vandens gamybą. Panaudodami specialias matavimo priemones nustatėme medžių storį, aukštį ir amžių. Įdomu buvo sužinoti apie įvairias arbatų rūšis, aptarti jų savybes ir, žinoma, degustuoti. Apžvelgėme uždarą gyvybės oazės sistemą, vaizduojančią tikrąjį gyvybės ciklą gamtoje, turėjome galimybę apžiūrėti ten esančius florariumus.

Edukacinės programos pabaigoje buvome sužavėti botanikos sodo direktoriaus dr. Martyno Kazlausko pasakojimu apie šiame sode esančio tvenkinio florą ir fauną. Ši pažintinė kelionė suteikė daug naudingos informacijos bei paliko daug neužmirštamų įspūdžių.

Gabija Venckutė