Tyrėjo diena

prie pavadinimo

Gražią, saulėtą birželio dieną mes, pirmų ir antrų klasių mokiniai, kartu su mokytojais Jurgita Jafimoviene, Albina Rimšiene, Eugenijumi Jafimovu ir Martynu Turevičiumi dalyvavome netradicinėje integruotoje geografijos, chemijos ir technologijų pamokoje, kuri vyko ir plaukiant baidarėmis Dubysos upe, ir krante atliekant įvairias užduotis.

Ryte mokykliniu autobusu išvykome į Pabariukų kaimą, iš ten pradėjome savo žygį. Kiek paplaukę sustojome ties motokroso trasa Dubysos slėnyje, kur atlikome geografines užduotis: nustatinėjome plaukimo atstumą, azimutą, kryptį, žemėlapyje ieškojome Dubysos intakų bei šalia žaliuojančių miškų.

Plaukdami toliau, turėjome įveikti keletą kliūčių: užvirtusius medžius, akmenis, seklumas. Galiausiai atplaukėme į Zakeliškių vandens malūno poilsiavietę. Ten mūsų laukė chemijos užduotys: tyrėme upės vandens ir dirvožemio pH. Atlikę chemijos užduotis, kepėme šašlykus, dešreles, kitus skanumynus ir savo technologijų mokytojams pristatėme, kaip mokame serviruoti pikniko stalą.

Po rimtų užduočių maudėmės bei žaidėme judriuosius žaidimus. Vakarop, kupini gerų įspūdžių, pasportavę, pagilinę geografijos, chemijos, technologijų teorines bei praktines žinias, grįžome namo.

Alginija Mickūnaitė