Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena

Karolina Razminaitė III G klasė

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

Šią dieną įvairiose pasaulio šalyje rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus. Mūsų gimnazijos III-IV klasių mokiniai per dailės pamokas (mokytoja Irena Arlauskienė), pasitelkdami įvairias dailės raiškos priemones, siekė parodyti neigiamą požiūrį į korupciją. Tai matome gimnazistų kūrybiniuose darbuose, kurių autoriai yra Karolina Razminaitė, Meda Laurinavičiūtė, Aleksandras Abrutis, Dominykas Narbutas, Greta Radavičiūtė, Erika Vasiliauskaitė, Monika Kančauskytė.

Tarptautinę antikorupcijos dieną iniciavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją. Lietuvos Respublikos vardu šį dokumentą pasirašė teisingumo ministras.

Albina Rimšienė,
vyresnioji technologijų mokytoja