Mūsų gimnazijos mokytojai – projekte Italijoje

prie pavadinimo

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokytojų grupė liepos 4-11 dienomis vyko į Italiją, kur Soverato mieste dalyvavo ERASMUS+ programos KA1 projekto EICB (English for Intercultural Communication Boost) mokytojų kvalifikacijos tobulinimo veiklose. Šio projekto tikslas – nuolat besimokantis, tobulėjantis, užsienio kalbomis kalbantis mokytojas, teikiantis aukšto standarto ugdymo paslaugas mokiniams.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Ineta Leščiauskienė ir devyni gimnazijos mokytojai dalyvavo skirtingo anglų kalbos mokėjimo lygio grupių užsiėmimuose, kurie vyko įvairiose mokymosi aplinkose. Šiuos užsiėmimus vedė lektoriai iš JAV, Australijos, JK.

Anglų kalbos pradedančiųjų grupė netradicinėse erdvėse turėjo galimybę gilinti anglų kalbos žinias, tiesiogiai pažinti šalį, jos kultūrą, bendravimo tradicijas. Pažengusiųjų grupė dalijosi dalykine ir asmenine patirtimi, diskutavo, atliko praktines užduotis naudodami inovatyvias mokymo priemones. Aukščiausiojo anglų kalbos lygio grupėje mokytojos diskutavo apie mokytojo tarpkultūrines kompetencijas, mokyklos tarptautiškumo, konkurencingumo ir inovatyvumo stiprinimą ir gerinimą. Mokytojai aptarė veiklas atskirose grupėse, pasidalijo atliktų darbų rezultatais.

Viešnagės metu pedagogai grožėjosi nuostabia Kalabrijos aplinka, aplankė įspūdingą Bodelato miestą. Būdami svetur kelmiškiai liepos 6-ąją minėjo Lietuvos Valstybės dieną ir išgyveno vienybės su viso pasaulio lietuviais jausmą – laikydami rankose trispalvę vėliavą giedojo „Tautišką giesmę“.

Dalyvavimas projekte buvo labai naudingas: mokytojai turėjo galimybę gilinti dalykines kompetencijas, atnaujinti požiūrį į mokymą, susipažinti su geriausiais tarptautinės praktikos pavyzdžiais, kurie yra svarbūs šiuolaikinei Europos mokyklai, siekiančiai teikti aukšto lygio mokymo paslaugas. Žinoma, projekto metu tobulinti ir anglų kalbos gebėjimai. Kursų metu įgytą patirtį mokytojai pritaikys kasdieninėje veikloje – mokymo procese, informacija pasidalins su kolegomis, mokyklos bendruomene, rajono mokytojų metodinėmis grupėmis.

Vaida Karabienė,
vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Daugiau nuotraukų (galerija)