Apie biologiją – Kauno tvirtovės VII forto edukacinėje laboratorijoje

2022-09-28_spec

Rugsėjo 26-ąją grupė III klasių gimnazistų kartu su biologijos mokytoja Danute Butkuviene  lankėsi Kauno tvirtovės VII forto edukacinėje laboratorijoje. Čia mokiniams buvo surengtos dvi edukacijos: „Kas gyvena vandens laše?“, „Fotosintezė procesas“.

Pirmos edukacijos metu mikroskopuodami mokiniai susipažino su nuostabiais, akimi nematomais vandens mikroorganizmais; išsiaiškino, kodėl druskingame vandenyje gyvybė yra įvairesnė ir turtingesnė nei gėlame, kaip skirstomi vandenyje gyvenantys organizmai bei kokių sąlygų reikia skirtingiems organizmams gyvuoti.

Per antrąjį užsiėmimą atlikdami fotosintezės tiriamąjį darbą gimnazistai stebėjo, kaip vyksta ir nuo kokių sąlygų priklauso fotosintezės efektyvumas, bei patys išskyrė fotosintezei būtiną pigmentą – chlorofilą, susipažino su fotoefekto reiškiniu.

Edukacijos vyko įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo projekto „Kokybės krepšelis“ veiklos planą gimnazijoje.

Danutė Butkuvienė,
biologijos mokytoja metodininkė