Chemijos edukacija Kaune

2022-10-03_spec

III-IV klasių gimnazistai, besimokantys chemijos, ir jų mokytoja Jurgita Jafimovienė, lankėsi Kauno tvirtovės VII forto edukacinėje laboratorijoje. Mokiniai dalyvavo dviejuose edukacijose: ,,Polimerai” ir ,,Organinė sintezė”. Jie galėjo iš arčiau susipažinti su polimerų gamyba, organinėmis medžiagomis, kurios naudojamos mūsų kasdieniniame gyvenime – tai įvairūs dažai, plastikai, vaistai, kuras – ir patys pasigaminti termoplastiko figūrėlių, išbandyti jėgas gaminant organinį azodažiklį.

Tai buvo įdomi ir prasminga diena. Šios edukacijos suteikė mums, gimnazistams, kiek kitokią perspektyvą – galėjome susipažinti su sudėtingomis chemijos reakcijomis iš arti, suprasti, koks ilgas kelias reikalingas norint išgauti net ir paprasčiausius audinių dažus. Išvyka finansuota iš projekto „Kokybės krepšelis“, kuriame dalyvauja mūsų gimnazija, lėšų.

Ieva Jasėnaitė