Programavimo savaitė gimnazijoje

2022-10-17_spec

Spalio 8-23 d. Europoje minima Programavimo savaitė (Code Week). Ši savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas – visus sudominti programavimu, ugdyti skaitmeninį raštingumą. Mokydamiesi programuoti suvokiame sparčiai besikeičiantį pasaulį, geriau suprantame, kaip veikia technologijos, ir tobuliname savo įgūdžius bei gebėjimus, kad galėtume rasti naujų idėjų ir kurti inovacijas. Programavimo savaitė Europos mokyklose vyksta, nes skatina naujovių diegimą šalių švietimo sistemose, suteikia visiems mokiniams galimybę žengti savo, kaip skaitmeninio turinio kūrėjų, pirmuosius žingsnius, įgalina mokinius ir padeda jiems geriau suprasti supantį pasaulį.

Mūsų gimnazijoje spalio 10 d. ir spalio 13 d. II klasių programuotojams per IT pamokas vyko edukacinis renginys „Programavimas gali būti ir kitoks“ – tai įdomios ir kitokios programavimo pamokos, kurias vedė IVa klasės programuotojai Viltė Banevičiūtė, Nojus Tamašauskis, Gytis Gailius ir Gvidas Gajauskas. Gimnazistai išleido ir stendą „10 įdomių faktų apie programavimą“ – taip mokiniai sužinojo įdomios ir naudingos informacijos: yra daugiau nei 700 programavimo kalbų, pirmoji programuotoja buvo moteris, vis dar veikia pirmasis sukurtas tinklalapis, pirmasis kompiuterinis žaidimas sukurtas 1961 m., programavimas buvo naudojamas dar prieš išrandant kompiuterius, jauniausias akredituotas programuotojas buvo šešiametis ir kt. Per gimnazijos televiziją mokiniams buvo transliuojama informacinė medžiaga apie Programavimo savaitę, jos tikslus, dalyvius, apžvelgta Europos programavimo savaitės veikla nuo 2013 m. iki 2022 m.

Ilijana Petrauskienė,
IT mokytoja metodininkė