Gimnazistams – apie prekybos žmonėmis grėsmes

2022-10-19_spec

Spalio 18-ąją minima Europos kovos su prekyba žmonėmis diena. Šią dieną III-IV klasių gimnazistams apie prekybos žmonėmis pavojus pasakojo buvusi gimnazijos mokinė, dabar – Telšių AVPK Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Aušrinė Staševičienė.

Kaip gimnazistams sakė A. Staševičienė, prekyba žmonėmis – tai žmogaus pirkimas ir pardavimas realiems prekeiviams, nusikalstamas žmogaus kūno ir jo darbo išnaudojimas nežmoniškomis ar vergiškomis sąlygomis. Šis nusikaltimas turi daug veidų. Aukos išnaudojamos seksualiai, priverstiniam darbui ir paslaugoms, nusikalstamoms veikoms vykdyti, elgetavimui, priverstinėms (fiktyvioms) santuokoms, organų donorystei, sukčiavimui. Dažnai apgaule žadamas geras atlygis, naudojamas psichologinis smurtas, šantažas.

Nerijus Šarauskas,
ekonomikos ir verslumo mokytojas metodininkas2022-10-19_1