Gimnazistai – biologijos edukacijose Kaune

2022-11-16_spec

Lapkričio 14 dieną grupė IV klasių mokinių, besimokančių biologijos išplėstiniu kursu, ir jų mokytoja Danutė Butkuvienė vyko į Kauno tvirtovės VII forto edukacinę laboratoriją. Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su pagrindiniu gyvybės mokslų darbuotojų instrumentu – pipete, atlikti kraujo mikroskopinį tyrimą.

Pirmosios edukacijos „Pipetės – lašelių mokslas“ metu ketvirtokai išgirdo vieno svarbiausių laboratorijos įrankio – mikropipetės – raidos istoriją: nuo paprasto stiklinio vamzdelio iki robotų. Vėliau, išklausę teorinę užsiėmimo dalį, patys turėjo progą išmokti dirbti su moderniomis mechaninėmis pipetėmis. Įgytus įgūdžius mokiniai panaudos bei tobulins naujoje gimnazijos gamtos mokslų laboratorijoje.

Antroji edukacija „Kraujas – gyvybės tėkmė“ gimnazistus priartino prie medicinos pasaulio, biologijos pamokose sukauptas žinias jie pagilino atlikdami praktinius darbus. Naudodamiesi mikroskopu ketvirtokai stebėjo kraujo tepinėlius, mokėsi identifikuoti ląstelių tipą, lygino žmogaus bei skirtingų gyvūnų mėginius. Taip pat mokiniams buvo suteikta galimybė nustatyti savo kraujo grupę, išgirsti apie kraujo donorystę. Patirti įspūdžiai pravers ir valstybiniame brandos egzamine, ir gyvenime.

Kauno tvirtovės VII forto organizuojami užsiėmimai mokiniams leido iš arčiau susipažinti su gyvybės mokslų sritimi, kurioje ateityje galbūt dirbs ir mūsų gimnazistai. Šias edukacijas finansuoja  gimnazijoje įgyvendinamas projektas „Kokybės krepšelis“.

Gabija Norvaišaitė