Edukacija prie Dubysos

2023-06-14_spec

Įgyvendinant projekto „Kokybės krepšelis“ veiklų programą, birželio 9 d. prie Dubysos upės vyko integruota geografijos – chemijos ir kitų gamtos mokslų bei matematikos edukacija I-III klasių gimnazistams. Edukaciją organizavo geografijos mokytojas Eugenijus Jafimovas ir chemijos mokytoja Jurgita Jafimovienė, jiems talkino fizikos mokytoja Rasa Gabšytė, matematikos mokytoja Asta Pleikienė, istorijos mokytoja Rima Servienė, fizinio ugdymo mokytojas Darius Barauskis ir Informacijos centro vadovė Loreta Šuklienė.

Pirmiausia plaukta baidarėmis Dubysos upe ir įveiktas 14 km. maršrutas. Stovyklavietėje prie Zakeliškių malūno gimnazistai, dirbdami grupėse, atliko eksperimentinį chemijos darbą „Vandens ir dirvožemio pH nustatymas“, vėliau jų laukė geografijos užduotis: naudodamiesi žemėlapiais, mokiniai nustatinėjo plaukimo kryptį, apskaičiavo atstumą, azimutą. Atlikdami įvairius skaičiavimus, mokiniai tobulino ir fizikos, matematikos gebėjimus. Edukacijos metu gimnazistai patobulino eksperimentavimo įgūdžius, ugdė įvairias kompetencijas: pažinimo, socialines ir emocines, komunikavimo ir aktyviai sportavo.

Jurgita Jafimovienė,
chemijos mokytoja metodininkė