Poetui Jonui Graičiūnui atminti

2023-06-15-1_spec

Birželio 15 d. lietuvių kalbos mokytoja Vaida Karabienė ir bibliotekos vedėja Vida Bartkevičienė  I ir II klasių mokiniams surengė netradicinę lietuvių literatūros pamoką, skirtą lietuvių poeto,  redaktoriaus, vertėjo Jono Graičiūno 120-osioms gimimo metinėms paminėti. Gimnazijai suteiktas Jono Graičiūno vardas, nes 1932-1936 m. poetas vadovavo Kelmės progimnazijai.

Pamoka vyko netradicinėse erdvėse, kuriose mokiniai atliko įvairias užduotis: interneto svetainėse ieškojo informacijos apie poeto gyvenimą ir kūrybą, susipažino su kūrėjo atminimui skirtu stendu,  palygino du nutapytus Jono Graičiūno portretus. V. Bartkevičienė mokinius supažindino su knygų paroda, skirta poetui. Mokiniai savarankiškai skaitė poeziją, labiausiai patikusias eilutes pristatė klasės draugams. Poezija mokinių lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, nes gimnazistai jaučia  ypatingą pagarbą poetui ­– džiaugiasi esantys ,,graičiūniškiai“.

Vaida Karabienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė