Paminėta pasaulinė AIDS diena

2023-12-01_spec

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Gimnazijos mokiniai šią dieną paminėjo per etikos, biologijos pamokas, dalyvavo protmūšyje „AIDS: geriau žinoti“. Protmūšio dalyviai varžėsi, kas tiksliau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą.

 Per biologijos pamokas gimnazistai žiūrėjo 3D filmus „AIDS“, „Mikroorganizmų sukeliamos ligos“. Po to pirmokai, naudodamiesi pateiktu tekstu ir internetu, grupėse atliko užduotis, kurių atsakymai buvo aptarti diskusijos metu. Trečiokai prisiminė  raudonojo kaspino simbolinę reikšmę, analizavo  ŽIV  situaciją Lietuvoje ir pasaulyje – aptarė 2022 m. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Jungtinių Tautų AIDS programos duomenis.

Virginija Rimkuvienė,
vyresnioji biologijos mokytoja