Gimnazistai – Vokiečių kalbos šventės dalyviai

2024-05-13_spec2

Gegužės 10 d. Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje vyko XXI-oji Vokiečių kalbos šventė. Šiemet joje dalyvavo daug garbingų svečių: dr. Kornelijus Cimmermannas, nepaprastasis ir įgaliotasis Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorius, profesorius, dr. Wolfgangas von Štettenas, Lietuvos garbės konsulas, Kelmės miesto Garbės pilietis, Aleksanderis Šleichas, vokiečių kalbos koordinatorius Lietuvoje, Wolfgangas Garthe, Lietuvos vaikų rėmimo draugijos ir paramos fondo „Jugend mit Zukunft“ atstovas, Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedros, Kelmės rajono savivaldybės tarybos ir administracijos atstovai.

Po sveikinimo kalbų, koncerto prasidėjo svarbiausia Vokiečių kalbos šventės dalis – mokinių konferencija. Šiais metais konferencijoje buvo pristatyta 14 pranešimų, kuriuos paruošė mokiniai iš įvairių Kelmės rajono mokyklų, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai atstovavo penki mūsų gimnazijos mokiniai, kuriems pasiruošti padėjo vokiečių kalbos mokytoja Raimonda Andriuškienė. IIc klasės mokinys Rokas Miliauskas kalbėjo tema “Mein Hobby – Münzensammeln“. Rokas pasakojo apie savo hobį kolekcionuoti monetas. IIIb klasės mokinė Orinta Jankauskaitė pristatė pranešimą “Das Problem der Fast Fashion in der Welt“ – gimnazistė aptarė greitosios mados industriją, jos žalą aplinkai. IIIc klasės mokinė Vitalija Leskauskaitė savo pranešimu “Das Gymnasium. Interessant?“ pristatė renginius, šiais metais vykusius mūsų gimnazijoje. Gabija Svetkovskytė, IIIb klasės mokinė, parengė pristatymą Kelmės miesto 540 metų gimtadieniui paminėti – “Was zeige ich meinem Freund in Kelmė“ ir kalbėjo apie lankytinas Kelmės vietas. IIIc klasės mokinės Urtės Linkevičiūtės pranešimas “Sprachen öffnen Türen zur Welt“ buvo skirtas aptarti daugelio kalbų mokėjimo svarbą.

Šventės pabaigoje buvo apdovanoti vokiečių kalbos mokytojai, pranešimus skaitę mokiniai, rajoninio vokiečių kalbos konkurso I, II, III vietos laimėtojai. Šis renginys, kaip ir kiekvienais metais, buvo labai smagus ir įdomus. Dalyvavimas konferencijoje skatina norą mokytis vokiečių kalbos, nes tai kalba, atverianti daug galimybių.

Vitalija Leskauskaitė