Paminėta Gedulo ir vilties diena

2024-06-14_spec

Birželio 14-ąją minima Gedulo ir vilties diena – 1941 metais tą dieną okupacinė sovietų valdžia pradėjo pirmuosius masinius Lietuvos gyventojų trėmimus. Mūsų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro veiklą koordinuojantys mokytojai, gimnazistai kasmet dalyvauja Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos pilietinėse iniciatyvose, skirtose šiai dienai paminėti. Šiemet iniciatyva vadinosi „Traukinys į nežinią“.

I-III klasių gimnazistai, prisimindami 1941-ųjų birželį, kai iš Lietuvos į tremtį buvo išvežta apie 17500 žmonių, tarp kurių buvo 5060 vaikų, per istorijos, pilietiškumo pamokas žiūrėjo ir kartu su mokytojomis Reda Sakalauskiene, Rima Serviene aptarė dokumentinius filmus „Į tremtį išvežta vaikystė“, „Traukinys į mirtį“. Pastarasis liudijo ir apie 1940-ųjų istorinius įvykius, šiurpų okupacijos pradžios kontekstą visose Pabaltijo valstybėse bei aukštų mūsų valstybės pareigūnų – generolo, vidaus reikalų ministro Kazio Skučo ir Valstybės saugumo departamento direktoriaus Augustino Povilaičio – tragišką likimą.

Birželio 14 d. dalyvauta Kelmės krašto muziejaus organizuotame atminimo renginyje prie Kryžiaus tautos kančiai atminti.

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė