Baigiamasis Erasmus+ projekto „Menų spaustuvė“ susitikimas

prie pavadinimo

Balandžio 25–29 d. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko paskutinis tarptautinio partnerinio projekto Erasmus+ „Menų spaustuvė“ („Publishing House of Arts”) susitikimas Lietuvoje. Mus aplankė Prancūzijos, Ispanijos, Italijos ir Vokietijos mokyklų delegacijos.

Šis Erasmus+ projektas prasidėjo 2014 metų rudenį, visą projektą vienijanti tema – socialinė atskirtis, o visų vizitų kitose šalyse metu, vykdydami specialias veiklas, susipažindinome su įvairiomis leidybos rūšimis. 2015 m. vasarį įvyko pirmasis susitikimas Prancūzijoje, Terrasson-Lavilledieu miestelyje, šio susitikimo tema buvo vizualiniai menai ir dizainas, vėliau, balandį, svečiavomės Ispanijos La Korunja mieste, čia kalbėjome apie fotoreportažą. Kiek vėliau, spalio mėnesį, viešojo kalbėjimo meną tobulinome po karšta Sicilijos saule Canicatti mieste, o vasarį vykome į Holzgerlingeną Vokietijoje, šis susitikimas buvo skirtas socialinės reklamos, teatro ir kino menams. Paskutiniojo susitikimo Kelmėje metu susipažinome su leidybos ir garso įrašų studijos darbu – vyko muzikinių įrašų dirbtuvės, mokėmės kurti ir disko viršelio, jo dėžutės dizainą.

Be muzikinių įrašų kūrimo, šią Erasmus+ projekto savaitę visa komanda turėjo daug ir kitokios veiklos. Pirmąją dieną padirbėję mūsų gimnazijos garso įrašų studijoje, susipažinę su leidybinėmis programomis, aplankėme Kelmės folkloro centrą, susipažinome su tradiciniais lietuvių muzikos instrumentais, išmokome šokti ir keletą liaudiškų tautinių šokių. Kitą dieną pratęsėme kūrybines dirbtuves mokykloje, o vėliau aplankėme Kryžių kalną, išgirdome jo istoriją. Išvykos į Vilnių metu ne tik aplankėme žinomiausius senamiesčio objektus – Katedros aikštę, Valdovų rūmus, Gedimino pilį, šv. Onos bažnyčią, Vilniaus universitetą ir Prezidentūrą – bet ir svečiavomės Europos informacijos centre, geriau susipažinome su Europos Sąjunga ir jaunimo galimybėmis joje. Kitą dieną lankėmės Plokštinės šaltojo karo muziejuje, užsukome į Palangos Gintaro muziejų ir šalia jo esantį botanikos parką, vaikštinėjome Baltijos jūros pakrante ir grožėjomės bangomis nuo Palangos tilto.

Paskutinę projekto dieną  vyko kūrybinių dirbtuvių veiklos rezultatų pristatymas, šalys pristatė savo sukurtas ir įrašytas dainas, dailiai apipavidalintą kompaktinę plokštelę, mūsų gimnazijos leidybos centre išleistą visų šalių bendrą leidinį „Ateities mokykla“ („Future School“). Buvo aptartas visas projektas, vėliau renginio svečius džiugino mūsų gimnazistų surengtas koncertas, o renginį užbaigė jausmingos padėkos kalbos ir audringi aplodismentai visiems prie projekto prisidėjusiems žmonėms: projekto koordinatorei anglų kalbos mokytojai Inetai Leščiauskienei, direktoriaus pavaduotojai Živilei Klimienei, mokyklos direktoriui Rimui Bielskiui, kūrybinių dirbtuvių vadovams Svajūnui Klimui ir Ilijanai Petrauskienei, visiems kitiems prisidėjusiems mokytojams ir mokyklos darbuotojams, mokinių tėvams ir visai projekto komandai.

Be per mobilumus kitose šalyse ir Lietuvoje atliktos veiklos, mūsų projekto Erasmus+ „Menų spaustuvė” komanda nuveikė ir daugybę kitų darbų: surengtas rašinių ir piešinių konkursas „Ateities mokykla Europos Sąjungoje“,  dalyvavome susitikime su europarlamentaru Gabrieliumi Landsbergiu, surengėme spaudos konferencijos simuliaciją, lankėmės Vilniaus arkivyskupijos „Caritas” socialiniame centre „Betanija”, padovanojome koncertą Liolių socialinės globos namų gyventojams bei Kelmės specialiosios mokyklos mokiniams… Tai tik dalis veiklos, kurią spėjome atlikti per šiuos dvejus metus. Tai metai, per kuriuos ne tik sužinojome, kas yra socialinė atskirtis, išbandėme įvairias leidybos rūšis, aplankėme užsienio šalis, susiradome naujų kitataučių draugų bei iš arti pamatėme jų kultūrą ir tradicijas, tačiau ir įgijome daugybę patirties, pagilinome anglų kalbos žinias, išmokome būti drąsesni, labiau pasitikintys savimi ir pamatėme, kokie kūrybingi ir bendradarbiaujantys galime būti.

Džiugu, kad nelikome nepastebėti – mus apdovanojo Vokietijos Holzgerlingeno savivaldybė, Kelmės jaunimo centras mūsų projektą išrinko metų projektu, o Vokietijos nacionalinė švietimo mainų agentūra „Menų spaustuvę” paskelbė balandžio mėnesio projektu (plačiau apie šį apdovanojimą skaitykite čia).

Nors projektas ir baigtas, tačiau mūsų širdyse visada išliks jo metu sutiktų žmonių šypsenos ir šilti žodžiai, prisiminimuose dar ilgai neblės aplankytų šalių ir miestų vaizdai, o įgyta patirtis bei įgūdžiai padės siekti savų svajonių bei tikslų.

Eimantė Korytė