Monthly Archives: rugsėjo 2014

Pagerbėme Lietuvos žydų genocido aukas

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Visą savaitę mūsų gimnazijos mokiniai per etikos, istorijos, pilietiškumo pamokas gilinosi į siaubingus istorijos faktus, mąstė ir kalbėjosi apie tai, ko Lietuva ir pasaulis neteko Antrojo pasaulinio karo metais per Holokaustą, gimnazijoje buvo parengtas informacinis stendas.

Rugsėjo 23-ąją pirmų klasių gimnazistai ir jų istorijos mokytojai R.Sakalauskienė, R.Servienė, E.Ūksas prisidėjo prie visoje Lietuvoje vykusios iniciatyvos „Atminties kelias“, kurią koordinavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, ir pagerbė šimtų nužudytų mūsų bendrapiliečių atminimą – ėjo Atminties keliu į Kelmės Holokausto aukų kapines, uždegė ten žvakes, padėjo akmenukų su užrašytais čia sušaudytų žmonių vardais.

J.Graičiūno gimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvavo ir Kelmės krašto muziejaus, Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos organizuotame renginyje, skirtame Lietuvos žydų genocido aukoms paminėti, kuris vyko Kelmės krašto muziejuje.

Mūsų gimnazija – Erasmus+ programos dalyvė!

P

2014 m. startavo nauja tarptautinė švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa Erasmus+, kuriai Europos Komisija skyrė įspūdingą 15 milijardų eurų biudžetą. Erasmus+ pakeitė 2007-2013 metais veikusią Mokymosi visą gyvenimą programą, apėmusią ir Comenius paprogramę. Mūsų gimnazija dalyvauja Comenius projektuose nuo 2010 metų, šiuo metu vykdome jau antrąjį projektą, kuris baigsis 2015 metais.

Pasisėmusi tarptautinių projektų rengimo ir įgyvendinimo patirties, suvokdama būtinybę sekti naujausias ES švietimo tendencijas ir siekdama savo strateginių tikslų ir uždavinių, mūsų gimnazija dalyvavo naujosios Erasmus+ programos Antrojo pagrindinio veiksmo KA2 Strateginės partnerystės pirmajame konkurse ir jį laimėjo!

Iš viso konkursui elektroniniu būdu buvo pateiktos 144 Lietuvos švietimo įstaigų – aukštųjų ir bendrojo lavinimo mokyklų, ugdymo centrų – paraiškos, iš kurių 82 pateko į antrąjį – turinio vertinimo – etapą. Šiame etape finansuoti atrinkti tik dvylikos mokyklų parengti projektai. Mūsų projektas – „Publishing House of Arts“ („Menų spaustuvė“). Jis skirtas gabiųjų vaikų kūrybiškumo ugdymui.

Pažymėtina, kad mūsų gimnazija yra šio projekto koordinatorė, o partneriai IES Monelos (Ispanija), Lycee Antoine de St Exupery (Prancūzija), I.I.S.S. ,,U.Foscolo“ (Italija), Schonbuch-Gymnasium Holzgerlingen (Vokietija). Kartu su šiomis ugdymo įstaigomis leidžiame ir tarptautinį jaunimo laikraštį „DEFRIT“.

Projekto „Publishing House of Arts“, kurį parengė anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė, biudžetas – 94 920 eurų.