Monthly Archives: kovo 2015

Konferencijoje – apie poetą Vladą Šimkų

vaiguvoj

Kovo 20 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinėje mokykloje vykusioje konferencijoje „Vlado Šimkaus gyvenimo ir kūrybos takais“, skirtoje poeto Vlado Šimkaus 78–osioms gimimo metinėms ir Pasaulinei poezijos dienai.

Renginyje savo kūrybos eiles skaitė mūsų gimnazistės K. Vyšniauskaitė, S. Levickaitė, o gimnazistai S. Jokubaitis ir A. Druktenis atliko sukurtą dainą pagal Vlado Šimkaus eiles.

Mokiniai buvo apdovanoti padėkomis, atminimo dovanėlėmis, pelnė specialųjį komisijos prizą.

Vaida Karabienė,
vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Iš respublikinių anglų kalbos renginių sugrįžus

prie pavadinimo

Žiemos pabaiga ir niekaip neprasidedančio pavasario pradžia buvo karšta Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniams: dalyvauta respublikiniuose anglų kalbos renginiuose, vykusiuose du savaitgalius iš eilės Vilniuje ir Kaune.

Aštuntą kartą vykusiame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame 11 klasių mokinių anglų kalbos olimpiados šalies etape dalyvavo 82 miestų ir rajonų olimpiadų pirmųjų vietų laimėtojai. Mūsų rajonui atstovavo Jono Graičiūno gimnazijos mokinys Arnas Bražiūnas, kurį moko ir į renginį lydėjo anglų kalbos mokytoja Snieguolė Zavadskienė.

Olimpiados dalyviai turėjo atlikti integruotą supratimo ir rašymo užduotį (buvo rašoma esė pagal peržiūrėtą trumpą vaizdo prezentaciją) bei integruotą supratimo ir kalbėjimo užduotį (dialogas pagal perskaitytą trumpą publicistinį tekstą). Taip pat buvo pateiktos užduotys raštu – tikrinami mokinių rašytinės raiškos gebėjimai įvardinant problemą bei apibendrinant pasisakymą. Neformaliai buvo vertinama komandinė-grupinė užduotis: plakato kūrimas nurodyta tema ir pristatymas. Arnui puikiai sekėsi atlikti visas užduotis, jis buvo apdovanotas specialiu prizu už argumentų originalumą.

Respublikinis anglų kalbos konkursas 9-10 klasių mokiniams organizuotas pirmą kartą. Jame mūsų gimnazijai atstovavo IIc klasės mokinys Rimvydas Budreckis (anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė). Konkursas truko dvi dienas ir į jį sugužėjo 76 respublikos moksleiviai. Pirmąją dieną jie sprendė testus bei rašė rašinius. Po to žaidė žaidimą „Ieškok lobių“ Laikinojoje sostinėje. Jo metu mokiniai susipažino su Kauno senamiesčiu. Vakare mokinių laukė Kauno jėzuitų gimnazijos mokinių organizuotas „Protų mūšis“. Kitą dieną dalyviai atsakinėjo žodžiu – monologus ir dialogus. Rimvydas pagal bendrą balų skaičių buvo 15 iš 76 dalyvių, be to jis gavo specialųjį prizą už ypač turtingą rašto darbo žodyną.

Abiems mūsų gimnazistams tai buvo puiki patirtis ir paskata toliau siekti žinių. Linkime jiems sėkmės! Dėkojame visiems, padėjusiems gimnazistams ir jų mokytojoms išvykti į renginius, Kelmės savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistei Vijoletai Norkutei, besirūpinančiai gabiųjų mokinių ugdymu.

Snieguolė Zavadskienė,
vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui paminėti

prie pavadinimo

Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui skirti renginiai mūsų gimnazijoje prasidėjo I klasių mokinių istorijos žinių konkursu, kuriame varžėsi keturių klasių komandos, o laimėjo Ic klasės komanda: Ugnius Drozdovas, Vilius Gečas, Ginas Petraitis, Benas Vidauskis. Šie vaikinai ir atstovavo gimnazijai kovo 9 d. Kelmės krašto muziejuje vykusiame 5-9 klasių mokinių konkurse,  skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti. Konkursą organizavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos (LIMA) Kelmės skyrius, Kelmės rajono istorijos mokytojų metodinis būrelis ir Kelmės krašto muziejus. Mokiniams reikėjo atlikti testą, apimantį laikotarpį nuo 1988 m. iki šių dienų –  prisiminti pagrindinius įvykius Lietuvoje ir Kelmės rajone, po to atlikti praktinę užduotį: fotografijose atpažinti įvairius įvykius, žmones, susijusius su tuo laikotarpiu, ir pristatyti namų darbus ,,Mano gyvenvietės pokyčiai atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje“. Iš viso konkurse dalyvavo aštuonių mokyklų komandos, o geriausiai sekėsi mūsų gimnazijos komandai, kuri ir laimėjo pirmąją vietą.

Mūsų gimnazistai išbandė jėgas Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pirmą kartą organizuotame  nacionaliniame  konkurse „Lietuvos istorijosžinovas“.  Geriausiai sekėsi IIa klasės mokiniui Dovydui Elskiui, ketvirtokėms Simonai Glazauskaitei ir Deimantei Kazlauskaitei.

II klasių gimnazistai ir jų auklėtojos parengė stendą „Žodžiai apie Lietuvą ir Lietuvai“ – gimnazijos bendruomenė galėjo paskaityti žymių žmonių minčių, pačių gimnazistų rašinių apie Tėvynę, eksponuojamos ir antrokių Emilijos Sasnauskaitės, Gvidonės Miklovaitės nuotraukos.

Kovo 10-ąją pamokos prasidėjo filmo apie Lietuvą peržiūra, gimnazistai rašė laiškus Lietuvai. Ib klasės mokiniai kartu su auklėtoju Egidijumi Ūksu gimnazistams, mokytojams prisegė tautines juosteles.

III klasių gimnazistams surengta srautinė istorijos pamoka. Ji prasidėjo legendinės ,,Anties“ daina ,,Ne tau, Martynai, mėlynas dangus“, kurią atliko IIId klasės mokiniai  Domantas Mackevičius, Mantas Ralovėcas, Gabrielius Šurna ir Ia klasės mokinys Grigas Andrulis. Trečiokams istorijos mokytoja Rima Servienė priminė, kad Roko maršai buvo tarsi Sąjūdžio mitingų generalinė repeticija, paaiškino, kaip kūrėsi Lietuvos persitvarkymo sąjūdis, priminė Baltijos kelią, pirmuosius demokratinius rinkimus ir Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimą. IVb klasės mokinė Simona Glazauskaitė pasakojo apie dainuojančią revoliuciją Kelmės krašte.

Informacijos centre mokiniai ir mokytojai galėjo apžiūrėti mokytojo Valerijaus Paulionio parengtą pašto ženklų parodą „Lietuvos pašto ženklai nuo 1990 metų“. Gimnazistų taryba organizavo akciją „Lietuvai ir man“ – gimnazistai pynė draugystės apyrankes artimiesiems, draugams, o gimnazijos muzikos studija „Obertonas“ Kovo 11-osios proga buvo pakviesta koncertuoti Liolių kultūros namuose.

 

 

 

 

Laimėtas projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ prizas

prie pavadinimo

Visoje Lietuvoje vyksta projektas „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“, kurio metu renkamos elektroninės atliekos. Dešimtyje regionų projekte dalyvauti buvo atrinkta po dešimt užsiregistravusių mokyklų, tarp jų ir mūsų gimnazija. Projekto tikslas – iš anksto formuoti jaunosios vartotojų kartos įpročius atsakingai rūšiuoti visas atliekas. Projektas vykdomas trimis etapais. Rugsėjo – spalio mėnesiais I-ojo etapo metu buvo renkama smulki bei stambi elektroninė įranga. II-ojo (sausis – vasaris) ir III-iojo (kovas – balandis) etapų metu renkamos baterijos bei įvairūs elektros šaltiniai. Aktyviausiai etape pasirodžiusiai mokyklai skirtas prizas – nemokamai vykti į „Žalgirio“ ar „Lietuvos Ryto“ krepšinio rungtynes.

Mūsų gimnazijoje projektą koordinuoja mokytojas Valerijus Paulionis. Jo skatinami mokiniai pirmajame etape surinko per 2600 kilogramų nebenaudojamos elektronikos. Šiaulių regione tai didžiausias surinktas kiekis. Antroji vieta pagal surinktų atliekų svorį atiteko Joniškio rajono Mindaugių pagrindinei mokyklai – 906 kg.

Kovo 1 dieną mūsų gimnazijos delegacija – 50 mokinių ir mokytojų – važiavome nemokamai stebėti Kauno „Žalgirio“ varžybų prieš Klaipėdos „Neptūną“ Kauno Žalgirio arenoje. Tai buvo prizas už I-ąjį projekto etapą. Po varžybų buvo suteikta galimybė susitikti su krepšininkais, įsiamžinti bendroje nuotraukoje bei gauti autografus. Tai padaryti buvo gana sudėtinga, nes teko brautis per gausią kitų mokyklų mokinių minią. Tą sekmadienio vakarą namo grįžome kupini gerų emocijų ir nusiteikę dar geriau pasirodyti kitame etape!

Antrajame projekto etape nebenaudojamų baterijų bei kitų elektros šaltinių surinkome 94 kg. Mokytojas V. Paulionis ir toliau aktyviai skatina mokinius prisidėti prie akcijos, o iškilus klausimams kreiptis į jį. Projektas pasitarnaus švarinant ir gražinant mūsų aplinką.

Emilija Sasnauskaitė

KELMĖS JONO GRAIČIŪNO GIMNAZIJOS 75 METŲ JUBILIEJUI SKIRTAS RENGINIŲ CIKLAS

gimlogo

BALANDŽIO 10 DIENA

10.40 val. gimnazistų sukurtų jubiliejinių ženklų ir rašinių parodos „Mokyklai ir Lietuvai – su meile“ atidarymas (prie mokytojų kambario).

Konferencijų salėje veiks gimnazijos Leidybos centre išleistų leidinių paroda.

16 val. koncertas gimnazijos aktų salėje. Gimnazijos mecenato Antano Mikalajūno, „Mokslo“, „Muzikos“, „Hipokrenės“, „Sporto“, „Amatų“ premijų įteikimas gimnazistams.

GEGUŽĖS 1 DIENA

10 val. buvusių ir dabar besimokančių gimnazistų stalo teniso (aktų salėje, NUOSTATAI) ir tinklinio (sporto salėje, NUOSTATAI) varžybos.

GEGUŽĖS 2 DIENA

10 val. buvusių ir dabar besimokančių gimnazistų krepšinio varžybos (sporto salėje, NUOSTATAI).

GEGUŽĖS 4–8 DIENOMIS VYKS TRADICINĖ ATVIRŲ DURŲ SAVAITĖ

4 d. 11.40 val. buvusių ir dabar besimokančių gimnazistų rankdarbių parodos gimnazijos Informacijos centre atidarymas.

5 d. 12 val. Būsimųjų gimnazistų diena.

7 d. 12 val. gimnazijos Leidybos centro darbų pristatymas (aktų salėje).

8 d. nuo 8.30 val. prasidės Gimnazisto dienos renginiai.

GEGUŽĖS 15 DIENA

9 val. gimnazijos bendruomenė vyksta į dviračių žygį.

GEGUŽĖS 16 DIENA

Meninio voko, skirto Kelmės J.Graičiūno gimnazijos 75-mečiui, išleidimas ir pašto korespondencijos žymėjimas proginiu antspaudu Kelmės pašte.

*****

Buvusius mokinius kviečiame organizuoti klasių susitikimus balandžio 10-ąją, gegužės 1 ir gegužės 16 dieną – Jūsų lauks atviros klasės, centrai, malonūs pokalbiai su buvusiais klasės draugais.

Mūsų gimnazistai – aktyvūs Australijos lietuvių remiamų konkursų dalyviai

DSCF3604

Australijos lietuvis Kazimieras Butkus niekada nėra buvęs Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje, bet, anot jos direktoriaus Rimo Budraičio, būtų galima ne vieną pamoką kalbėti apie jo filantropinę veiklą Šiaulių apskrityje. Nuo 2005 m. šioje gimnazijoje vyksta K.Butkaus vardo anglų kalbos olimpiada Šiaulių apskrities vienuoliktų klasių mokiniams. Jau antrus metus ir mūsų gimnazijos mokiniai sėkmingai skina laurus – užima prizines vietas (renkami šeši laureatai) ir gauna piniginius prizus. Praėjusiais metais Gintarė Vaitkutė (mokytoja A.Bilienė) laimėjo 5-ą vietą, o šiemet IIIc klasės mokinė Saulė Ščeponavičiūtė (mokytoja I.Leščiauskienė) taip pat laimėjo 5-ą vietą bei piniginį prizą.

Kita šviesi asmenybė Izolda Požėlaitė-Davis, Australijos lietuvių bendruomenės veikėja, pedagogė ir žurnalistė, ne mažiau žinoma visoje Šiaulių apskrityje kaip kasmetinio rašinio anglų kalba konkurso abiturientams rėmėja. Šiemet šiame konkurse jėgas išbandė net keletas mūsų gimnazistų, o tarp laimėtojų pateko IVa klasės mokinė Gustė Kelpšaitė (mokytoja G.Rudzevičiūtė) pasirinkusi rašinį tema „Who will save the world?“ ir laimėjusi 5-ą vietą. Ji irgi laimėjo piniginį prizą – šiame konkurse taip pat renkami šeši nugalėtojai.

Didžiuojamės mūsų gimnazistų laimėjimais ir aktyvumu! Džiaugiamės mecenatų suteikiamomis galimybėmis visos Šiaulių apskrities moksleiviams! Dėkojame Juliaus Janonio gimnazijos direktoriui R.Budraičiui bei ŠETA (Šiaulių apskrities anglų kalbos mokytojų asociacija) mokytojoms, organizavusioms šiuos konkursus.

Ineta Leščiauskienė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė