Daily Archives: 2016-09-29

Fuksobijos virusui – ne!

prie-pavadinimo

Rugsėjo 22 d. dėl tarp naujų mokyklos mokinių paplitusio fuksobijos viruso į Kelmės Jono Graičiūno gimnaziją atvyko speciali gydytojų komanda – tai abiturientai, kurie tradiciškai kaip  ir kiekvienais metais surengė krikštynas ką tik gimnaziją lankyti pradėjusiems naujokams. Šį kartą krikštynų tema – ligoninė, ketvirtokai tapo įvairiausių specializacijų gydytojais, o jų pacientai – dar nepakrikštyti ,,fuksai” – buvo tariamai apsikrėtę be galo pavojingu fuksobijos virusu.

Ryte naujokų klases aplankė gydytojų komanda ir pranešė, kurią valandą prasidės gydymo procedūros. Gydymui prasidėjus, fuksobijos virusu apsikrėtę gimnazistai buvo gydytojų išvesti žąsele į mokyklos kiemą, kur jų laukė paruoštos procedūros. Naujokai atkūrė raumenų tonusą šokinėdami per suolelius, jų orientacija ir regėjimas buvo patikrinti ropojant tamsiu tuneliu, vėliau fuksams neštuvais teko pernešti sužeistą pacientą ar net padėti iki kitos procedūros vietos nukeliauti nuo gydymo pavargusiems medikams. Kai buvo surasti medicininiai įrankiai, naujieji gimnazistai gavo dozę vaistų ir vitaminų nuo fuksobijos viruso, įsiamžino prie paruošto stendo ir padėjo gydytojams pastumti sugedusį greitosios pagalbos automobilį.

Po visų gydymo procedūrų jau pakrikštyti ir pagydyti naujieji gimnazistai kartu su juos išgydžiusiais ir pakrikštijusiais medikais sušoko daktarų šokį, iškilminga priesaika prisiekė būti pavyzdingi Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai. Pirmokams buvo įteikti sėkmingai įvykdytas krikštynas liudijantys sertifikatai, jau tikriems gimnazistams buvo palinkėta sėkmingų mokslo metų ir nuostabaus laiko gimnazijoje. Gydytojai-abiturientai atliko savo darbą ir sėkmingai išgydė fuksobijos virusą!

Eimantė Korytė

Europos kalbų dieną minėjome Vilniuje

pavadinimas

Europos kalbų dienos (EKD), kuri kasmet minima rugsėjo 26-ąją, proga yra organizuojama daug įvairių renginių visoje Europoje. 2016 metais Lietuvos švietimo ministerijos įsakymu buvo paskelbtas trumpametražių filmukų konkursas, kurio tikslas – atsispindėti jaunimo suvokimą apie Europos kalbų ir kultūrų ivairovę.  Mūsų gimnazijai atstovavę mokiniai Grigas Andrulis, Žyginta Juškutė, Vilius Gečas, Deividas Bukavičius ir Kamilė Jurgilaitė, pasivadinę ,,Poliglotais” ir  sėkmingai perėję atranką, laimėjo pakvietimą į Vilniuje vykusį finalą – protmūšį.

Finalo dieną ,,Poliglotai”, lydimi mokytojos Astos Bilienės bei šaunios palaikymo komandos, išsiruošė į ,,Legendos” klubą Vilniuje. Vos tik įžengus vidun į Holivudo stiliaus, sakingai žibintų šviesos apšviestą klubą, dalyvius pasitiko lengvas smilkalų aromatas. Įsitaisę prie atskiro stalo, atsipalaidavę ,,Poliglotai” kantriai laukė renginio pradžios, kuomet kiekvienam iš jų (taip pat ir palaikymo komandos nariams) buvo įteikti mėlyni EKD marškinėliai, išmarginti įvairių Europos kalbų pasisveikinimais.

Prasidėjo finalas. 12 komandų. 5 turai, sudaryti iš 10-ies klausimų. Skamba paprastai?  Pasvarstykite iš naujo…  Ne itin sužibėję per pirmąjį turą ,,Poliglotai” nenuleido rankų, susikaupė ir pradėję pelnyti gan aukštus taškus po truputį veržėsi į priekį. Klausimai apėmė ne tik populiariausias Europos kalbas, reikėjo turėti ir nemažai istorijos žinių, sieti įvairius faktus. Kone pats smagiausias bei įdomiausias buvo šiuolaikinės muzikos turas, kuriame ,,Poliglotai” pelnė net 10 taškų! Įvairius klausimus vaizdo formatu uždavinėjo užsienio šalių ambasados, o renginio vedėjas Robertas Petrauskas energingai komentavo visą protmūšio eigą.

Deja, kaip sakoma: ,,Gera pradžia – pusė darbo“, o ji mūsų komandai nebuvo labai sėkminga. Smagiai praleidę laiką, įgiję naujų žinių bei vertingos patirties, mūsų gimnazijos mokiniai užėmė 8-ąją vietą. Nugalėtojams  (Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazijos) „Spindulėliams“ buvo įteiktos elektroninės knygų skaityklės bei kelionė į Strasbūrą. II ir III vietų nugalėtojai buvo apdovanoti stalo žaidimais. Renginio pabaigoje dalyvius iškilmingai pasveikino ŠMM viceministrė, vėliau visų laukė vaišės.

Kamilė Jurgilaitė

14508639_10207781010872684_1657612161_n