Daily Archives: 2016-12-12

„Muzikos dirižablio“ skrydis!

prie-pavadinimo

Gruodžio 9-ąją mūsų gimnazijos aktų salė virto oro uostu: iš čia kilo „Muzikos dirižablis“! Tai tradicinis „gyvai“ grojančių jaunimo grupių festivalis, kasmet sukviečiantis jaunuosius muzikantus iš visos šalies.

Festivalis prasidėjo „Muzikos dirižablio“ pilotui  Armandui Drukteniui ir stiuardesei Emilijai Sasnauskaitei į sceną pakvietus žymų Lietuvos roko gitaristą, gitaros pedagogą, kompozitorių, grupės „Fire It Up“ lyderį Viktorą Jonušį. Šis iš Kelmės kilęs muzikantas – nuolatinis festivalio jaunųjų instrumentalistų vertintojas, rengiantis bendras „Muzikos dirižablio“ dalyvių repeticijas, praktinius užsiėmimus.

Šiemet festivalis prasidėjo V.Jonušio pasirodymu: visus sužavėjo jo gitaros improvizacijos! Po to į sceną kilo jaunimo grupės iš Šiaulių, Radviliškio, Kelmės, dovanojusios žiūrovams beveik dvi valandas puikios, įtraukiančios, uždegančios muzikos! Stebino profesionalus mokinių muzikavimas, puikus dainavimas, artistiškumas. Smagu buvo scenoje matyti ir buvusius gimnazistus – Gabrielių Šurną ir Mantą Ralovėcą!

Festivalio pabaigoje jauniesiems muzikantams ir jų vadovams dėkojo ir dovanas bei padėkos raštus visoms grupėms įteikė gimnazijos direktorius Rimas Bielskis. V.Jonušis, trumpai aptaręs muzikantų pasirodymus, įteikė geriausių festivalio instrumentalistų sertifikatus ir prizus Ingai Nemeikšytei, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos Gitaros studijos muzikos grupės „Airgedviking & Osvemživarm” būgnininkei (grupės vadovė Vilma Klumbytė), Deimantei Varmauskaitei, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos Gitaros studijos roko grupėje „Gazuota kava” grojančiai klavišiniais, gitara ir dainuojančiai (grupės vadovas Laimonas Tamošiūnas), Mariui Sakalauskui, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos muzikos studijos „Obertonas“ boso gitaristui (muzikos studijos vadovas Svajūnas Klimas), Gabrieliui Verdingui, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos grupės ,,Ratai” saksofonininkui ir vokalistui (grupės vadovas Egidijus Kablys).

Festivalio sumanytojas ir rengėjas Svajūnas Klimas, padėkojęs visiems muzikantams ir pabrėžęs, kad ypač svarbu, jog niekada negroję jokiu muzikos instrumentu mokiniai, daug muzikuodami, gali padaryti stulbinančią pažangą, net pelnyti festivalio nominacijas, specialiais prizais apdovanojo dar du instrumentalistus: mūsų gimnazijos muzikos studijos ,,Obertonas” gitaristus Luką Mikalauską ir Grigą Andrulį. Beje, pasak V.Jonušio, nuspręsti, kuriam “Obertono” instrumentalistui skirti nominaciją, buvo ypač sunku: neįtikėtina, kiek gerų muzikantų groja grupėje – ir šauni klavišinikė Monika Akstinaitė, ir būgnininkas Matas Jafimovas, ir visi gitaristai, puikios grupės vokalistės – Jorūnė Antanaitytė, Deimantė Andriulytė ir, žinoma, vieną dainą dainavęs dirižablio pilotas A.Druktenis!

Baigdami festivalį A.Druktenis ir E.Sasnauskaitė dėkojo visiems, padėjusiems dirižabliui pakilti: lėšų projekto įgyvendinimui skyrusiai Kelmės rajono savivaldybei, muzikos mokytojui S.Klimui, gimnazijos direktoriui R.Bielskiui, jo pavaduotojoms Živilei Klimienei ir Lijanai Vaičiulytei, scenografiją kartu su mokiniais kūrusiems mokytojams Irenai Arlauskienei ir Martynui Turevičiui, garso ir šviesos operatoriui Mantvydui Burzdžiui, renginio metu budėjusios IIIb klasės gimnazistams.

Emilija Sasnauskaitė

Dalyvavome konferencijoje Mažeikiuose

prie-pavadinimo

Lapkričio 29 dieną mes, grupė dailės besimokančių Kelmės J. Graičiūno gimnazijos trečiokų, dalyvavome konferencijoje, skirtoje iš Mažeikių kilusiam dailininkui Alfonsui Dargiui atminti. Prieš vykdami į konferenciją Mažeikiuose, dailės pamokų metu tyrinėjome A. Dargio kūrybą. Dailininkas – modernizmo atstovas, ilgą laiką praleidęs emigracijoje. Jo darbams būdinga laisva linijos plastika, ryškios spalvos, geometrinė piešinio kompozicija. Kūriniuose vaizduojami tautosakos elementai, jaučiamas Tėvynės ilgesys, meilė savo kraštui. Mes, remdamiesi dailininko kūryba, piešėme monotipijos technika.

Nuvykę į konferenciją buvome labai šiltai sutikti. Mažeikių muziejuje vykusioje parodoje apžiūrėjome mūsų bendraamžių A. Dargio stiliumi kurtus darbus. Jų buvo įvairių – nuo paprastų piešinių ar odos karpinių, iki batų ar net marškinėlių! Taip pat turėjome galimybę apžiūrėti ir keletą paties Alfonso Dargio paveikslų, kurie padarė didelį įspūdį. Atrodo, tokie paprasti paveikslai, bet atkartoti būtų neįmanoma.

Muziejuje mokiniai buvo suskirstyti į grupes. Gavome užduotį – trumpam „pavirsti“ A. Dargiu ir nupiešti ar iš popieriaus iškarpyti moterį su violončele. Niekis, atrodytų, bet sugalvoti, kaip tai padarytų A. Dargis, buvo sunkoka. Esame įpratę stengtis viską nupiešti kuo realistiškiau, tačiau A. Dargis juk taip nepiešė… Užduočiai atlikti turėjome lygiai valandą.

Vėliau, pailsėję ir pabendravę su kitais mokiniais, ėjome į Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklą, kur vyko konferencija. Iš pradžių buvome supažindinti su Alfonso Dargio asmenybe, biografija ir kūrybos bruožais. Įdomu tai, kad į konferenciją atvyko ir šio menininko giminaičiai bei draugai, kurie mielai su mumis dalinosi prisiminimais apie žymųjį dailininką. Konferencijos metu pristatėme savo piešinius, taip pat stebėjome ir kitų mokinių pristatymus. Išklausėme net 19 pranešimų! Dabar A. Dargio kūrybą visur pažintume!

Dėkojame mus lydėjusioms ir patarimų nestokojusioms mokytojoms Irenai Arlauskienei bei Albinai Rimšienei už linksmą bei labai turiningą kelionę. Tikimės, kad į tokio ar panašaus pobūdžio renginius išvyksime dar ne kartą.

Ugnė Paulauskaitė