Daily Archives: 2018-03-06

Gimnazistai – kompiuterinės grafikos dirbtuvėse

prie pavadinimo

Šių metų kovo 2 d. pirmų ir trečių klasių gimnazistai, lydimi mokytojų Albinos Rimšienės ir Martyno Turevičiaus, vykdydami projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ programą vyko į Vilniuje Socialinių mokslų kolegijoje organizuotą edukacinį užsiėmimą „Kompiuterinės grafikos dirbtuvės“.

Užsiėmimo metu gimnazistai susipažino su fotografija ir vaizdo projektavimo būdais, su kompiuterinės grafikos galimybėmis. Įdomu buvo plačiau sužinoti apie tinkamą vaizdo išdėstymą – perspektyvoje, ritme, stambiame bei smulkiame plane ir pan. Edukacinio užsiėmimo metu buvo skatinama matyti ir mąstyti vizualiai, mokoma atstumo ir formos pajautimo, supažindinama su kompozicijų kūrimu, fotografavimo niuansais, grafinio dizaino darbų projektavimu skaitmeninėje aplinkoje. Teoriškai susipažinę su fotografavimo taisyklėmis, vėliau bandėme jas pritaikyti ir praktiškai. Taigi, galėsime toliau eksperimentuoti ir mokytis savarankiškai.

Visas užsiėmimas buvo įdomus ir pavyko puikiai. Gimnazistai namo išvyko kupini įspūdžių, praplėtę savo akiratį ir susidomėję fotografija. Įdomu buvo susipažinti ir su Socialinių mokslų kolegija, kur galima studijuoti fotografijos meną.

Aušrinė Mickūnaitė

Lietuvos pašto ženklų ir pinigų paroda gimnazijoje

prie pavadinimo

Gimnazijos konferencijų salėje parengta pašto ženklų atvirukų ir pinigų paroda, skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti. Parodoje eksponuojami pirmieji Nepriklausomos Lietuvos pašto ženklai (1918-40 m.m.), vadinami ,,baltukai“, ženklai su to meto valstybės vadovais, iškiliais rašytojais, skirti S.Dariaus ir S.Girėno žuvimo pirmosioms metinėms, Lietuvos krepšinio komandai, laimėjusiai 1939 metais Kaune Europos auksą, ir kitiems istoriniams įvykiams paminėti. Atskiruose stenduose eksponuojami pirmieji atkurtos Lietuvos ženklai su angelu bei kitais svarbiais įvykiais.

Parodoje pateikti pirmieji popieriniai centai, litai, metalinės litų monetos, atkurtos Lietuvos laikinieji pinigai – ,,vagnorkos“ dar kitaip vadinamos „žvėriukais“, atkurtos Lietuvos litai, proginės lietuviškos apyvartinės euro monetos, išleistos po 2015 metų sausio 1-osios ir Lietuvos 100- mečiui paminėti išleistos Lietuvos euro monetos bei atminimo medaliai.

Stenduose eksponuojami ir tarpukario Lietuvos atvirukai su tuometiniais Kelmės miesto vaizdais.

Valerijus Paulionis,
vyresnysis technologijų mokytojas