Monthly Archives: spalio 2011

Socialinis projektas Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje

1

Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje tęsiasi projektas „Negaišk laiko patyčioms. Tu gali kurti“. Šiame projekte, be kelmiškių, dalyvauja viešoji įstaiga “Vaikų linija”, Skuodo rajono Ylakių gimnazija, Tauragės rajono Žygaičių gimnazija, Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla, klubas “Lukšiečiai”, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras, Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokykla, Anykščių r. kūrybos dailės mokykla, VšĮ “Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas”. Projektą koordinuoja asociacija “Teisėtvarka”, jis remiamas ES struktūrinių fondų lėšomis. Šiuo projektu siekiama nacionaliniu mastu įgyvendinti kultūros įstaigų, mokyklų, visuomeninių organizacijų bendradarbiavimą, gerosios patirties pasidalinimą meno ir kultūros srityje, naujų ugdymo metodų taikymą.

J.Graičiūno gimnazijoje jau vyko bendravimo ir bendradarbiavimo mokantys koučingo metodo seminarai mokytojams, mokiniams, jų tėveliams, o šią savaitę muzikos pamokas mokiniams veda dainininkė, vokalo pedagogė Rasa Kaušiūtė. Ateityje gimnazistų dar laukia dramos užsiėmimai, kuriuos ves aktorė ir režisierė Violeta Mičiulienė, tapybos paslapčių mokys dailininkė Guoda Žilienė, fotografijos subtilybėmis dalinsis fotografas Rolandas Parafinavičius.

Šių pamokų rezultatas – kūrybiniai mokinių darbai, kurie bus publikuoti socialiniame tinklapyje „Facebook“. Geriausių darbų autoriai dalyvaus baigiamojoje projekto šventėje, vyksiančioje Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre.

Išvyka į baigiamąjį projekto renginį

IMG_7540

Spalio 21 d. mūsų gimnazistai vyko į Vaikų iniciatyvos fondo projekto „Tavo žvilgsnis – 2011“ ir „Kalbų Kengūra – 2011“ baigiamąjį renginį, kuris vyko Vilniuje, Siemens Arenoje. Projekto nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, padėkos raštais, knygomis. Mangirdui Kazlauskui atiteko Auksinės Kengūros diplomas. Mokytojams įteikti pažymėjimai.

Projekto „Tavo žvilgsnis – 2011“nugalėtojai

Brigita Mendelytė 2d – rusų kalba
Brigita Stonytė 2a      –  rusų kalba
Greta Gužauskaitė  4b– rusų kalba
Ignas Barauskas 2a    –  rusų kalba
Deividas Brazauskas 2a – anglų kalba.

Projekto „Kalbų Kengūra – 2011“ nugalėtojai

Anglų kalba

Deividas Brazauskas 2a
Dovydas Ražukas 2d
Karolis Račas 2a
Laurynas Zavadskis 2b
Mangirdas Kazlauskas 2b
Matas Gerbenis 2b
Rokas Vaitkus 3a
Simonas Urbelis 2d

Šiais metais projektas „Tavo žvilgsnis“ šventė dešimtmetį. Ta proga atvyko gausus būrys svečių: atlikėjų, rėmėjų ir partnerių. Gimnazistai stebėjo šventinį koncertą, kuriame dalyvavo dainų autorius ir atlikėjas Linas Adomaitis, instrumentinis trio: Chris Ruebens (gitara), Arnas Martinėlis (saksofonas), Vytautas Varanka (mušamieji), Agnė Šiaulytė, Vudis, Dūmas, Grūdas, Anatolijus, Milita, Ilja Aksionovas, grupė „Kvinta“, Vievio meno mokyklos, Vilniaus „Šaltinėlio“ bei „Medeinos“ mokyklų atlikėjai, grupė „The Deflux“.

Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje – Comenius projektas

foto

Visą savaitę Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje vyko tarptautinis Comenius projektas „Health – getting fit for Europe”. Jis buvo skirtas meniniam, kultūriniam ugdymui, tautinio paveldo pažinimui, kūrybiškumo skatinimui, sveikos gyvensenos propagavimui. Projekte dalyvavo jaunimo delegacijos iš Ispanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Lenkijos ir, žinoma, Kelmės gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Tai trečiasis projekto dalyvių susitikimas – kelmiškiai jau pabuvojo Prancūzijoje ir Vokietijoje, planuojami susitikimai Ispanijoje ir Italijoje.

Į grupes pasiskirstę jaunuoliai muzikavo, iš natūralių žaliavų – vilnos, augalų – darė suvenyrus, rišo verbas, dirbo informacinių technologijų srityje – kūrė dienoraštį. Organizuotos sporto varžybos – baigiamajame projekto renginyje buvo apdovanoti tinklinio, stalo teniso turnyro nugalėtojai.

Projekto dalyviai aplankė Druskininkus, Grūto parką, Vilnių, Šiaulius, Klaipėdą.

Projekto savaitė, prasidėjusi J.Graičiūno gimnazijos mokinių atlikta prancūziškų, vokiškų, lenkiškų, itališkų, ispaniškų, lietuviškų dainų popuri, baigėsi rankdarbių paroda, veiklos dienoraščio pristatymu ir koncertu, kurio pabaigoje nuskambėjo bendrai visų muzikavusių jaunuolių atliktas Europos Sąjungos himnas. Baigiamajame renginyje visus sveikino ir svečių delegacijas suvenyrais apdovanojo Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas K.Bilius.

Po to linksmintasi liaudiškoje vakaronėje kartu su „Tadujos“ ansambliu.