Monthly Archives: vasario 2012

Kelmės rajono jaunimo apdovanojimai 2011

nominacija

Vasario 22 d. Kelmės rajono jaunimo organizacijų atstovai, rajono mokyklų mokiniai, organizacijų, savivaldybės atstovai ir svečiai rinkosi į Kelmės kultūros centrą, kur vyko Kelmės rajono jaunimo apdovanojimai. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai ir jos mokiniams atiteko net 4 apdovanojimai iš 7. Seimo narys, profesorius Kęstutis Masiulis skyrė padėką Jono Graičiūno gimnazijai už jaunųjų lyderių ugdymą ir turiningą moksleivių laisvalaikį.

Nominacija „MOKYKLA“ – Kelmės Jono Graičiūno gimnazija.
Nominacija „JAUNIMO BALSAS“ – Džastina Laurutytė, gimnazijos trečiokė.
Nominacija „JAUNIMO LYDERIS“ – Aidas Gedminas, gimnazijos trečiokas.
Nominacija „KŪRYBIŠKA SIELA“ – Karolis Šimkevičius, gimnazijos trečiokas.
Seimo nario, profesoriaus Kęstučio Masiulio PADĖKA – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai už jaunųjų lyderių ugdymą ir turiningą moksleivių laisvalaikį.

Dėkojame visai gimnazijos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą tarptautiniuose ir respublikiniuose projektuose, už bendradarbiavimą, už kūrybinių idėjų įgyvendinimą.

Dėkojame visiems, kurie balsavote už mus.

Sėkmė Angliškos dainos konkurse

SAM_1569

Vasario 14 dieną Tytuvėnų gimnazijoje vyko jubiliejinis Angliškos dainos konkursas, jau penktą kartą sukvietęs jaunuosius dainininkus iš viso Kelmės rajono. Šiemet buvo renkama gražiausia meilės daina. Pasižiūrėti renginio atvyko ir Kelmės rajone besisvečiuojanti Amerikos ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, kuri visus nustebino savo puikiu pasveikinimo žodžiu lietuvių kalba.  Mūsų gimnazijai atstovavo Aurelijos  Kučinskaitės ir Lauros Macijauskaitės merginų duetas, joms padėjo Urtė Simonavičiūtė, Laurynas Sventickas, taip pat grupė „Lovely lovers who love lovely love“ (Julija Skardžiūtė, Gintarė Umantaitė, Liucija Alubickytė, Fausta Marija Leščiauskaitė, Faustas Venckus, Rytis Vasiliauskas),  kurios pasirodymas, komisijos nuomone, buvo išskirtinis ir mūsiškiai atlikėjai laimėjo pirmą vietą vyresniųjų klasių grupėje. Sveikiname!

 

Laimėtas stalo futbolo stalas

_IMG_3375

Gimnazijos IIb klasės komanda – Guoda Andrulytė, Tomas Bagdonavičius, Matas Gerbenis, Mangirdas Kazlauskas, Morta Gerbenytė, Raminta Gencevičiūtė, Indrė Mundinaitė, Urtė Simonavičiūtė, Martyna Vidugirytė, Laurynas Zavadskis – vadovaujama chemijos mokytojos Jurgitos Jafimovienės, dalyvavo VšĮ „Sveiko vaiko institutas“ organizuotame mokinių konkurse „Eilėmis prieš chemiją žemės ūkyje“. Konkurse dalyvavo 15 Lietuvos mokyklų. Dalyviams reikėjo sukurti keturių eilučių eilėraštį apie taršą žemės ūkyje bei nufilmuoti, kaip jį deklamuoja. Gimnazijos komandos filmukas komisijos narių ir svetainės lankytojų buvo įvertintas geriausiai – laimėta pirmoji vieta. Prizas – stalo futbolo stalas Garlando G-2000 Evolution – padovanotas mūsų gimnazijai!

Visi finalininkai pakviesti į Foosin stalo futbolo klubą Vilniuje, kur profesionalūs žaidėjai supažindino su žaidimo taisyklėmis. Žaisti bus tikrai smagu!

Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai skirti renginiai J. Graičiūno gimnazijoje

1

Sausio 27-tą dieną visame pasaulyje yra minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.  Šiemet Tarptautinė komisija nacių  ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti bei Radviliškio Vaižganto progimnazija pakvietė prisiminti pačias mažiausias ir silpniausias Holokausto aukas – žydų vaikus, kurių Holokausto metu buvo nužudyta per 1,5 mln.
Mūsų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centrui buvo pasiūlyta dalyvauti projekte „Drugeliai“. Šis projektas jau ne pirmus metus yra vykdomas JAV Hiūstono Holokausto muziejuje. Drugelis – tai nužudyto vaiko siela, spalvoti drugelio sparnai – neišsipildžiusios vaikų svajonės, norai ir troškimai… Eilėraštį „Drugelis“ sukūrė Pavel Friedman – 1944-ųjų rugsėjo mėnesį jis buvo nužudytas Aušvico koncentracijos stovykloje…
Visą savaitę pirmų gimnazijos klasių mokiniai, per istorijos pamokas susipažinę su Holokausto istorija, per etikos pamokas gamino drugelius. Beveik šimtas margaspalvių drugelių pleveno gimnazijos koridoriuje, nutūpė stenduose, o vėliau iškeliavo į respublikinę parodą Vaižganto progimnazijoje, iš kurios dalis drugelių bus išsiųsta į JAV Hiūstono Holokausto muziejų. Likusi dalis Lietuvos mokinių (projekte dalyvauja 58 mokyklos) pagamintų drugelių pasieks Izraelio vaikus, nes apie šį projektą išgirdęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Izraelio valstybėje Darius Degutis,  apsilankęs didžiausioje Izraelio vaikų ligoninėje „Schneiderio vaikų medicinos centras“ ir pabendravęs su iš Kauno kilusiu centro vadovu profesoriumi Joseph Press, pasiūlė idėją, jog Lietuvos mokinių drugeliai galėtų pradžiuginti mažuosius ligonius, kurie vėliau savo pagamintus drugelius atsiųstų į Lietuvą mūsų ligoniukams.
Antrų klasių gimnazistai turėjo progos susitikti su Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje dirbančia savanore Nadine Tauchner, atvykusia iš Austrijos. Vienos universitete istorijos ir komunikacijos mokslus studijuojanti mergina anglų kalba Kelmės gimnazistams vedė pamoką apie Holokaustą, po jos – praktinius užsiėmimus, kuriuose buvo atliekamos užduotys, nagrinėjami istoriniai šaltiniai, diskutuojama apie propagandos, žiniasklaidos įtaką formuojant žmonių nuomonę, apie visuomenėje vis dar gyvuojančius stereotipus, jų priežastis, apie žmonių atsakomybę ir istorijos pamokas, kurias reikia išmokti…
Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šių renginių organizavimo mūsų gimnazijoje: direktoriaus pavaduotojai Živilei Klimienei, istorijos mokytojoms Redai Sakalauskienei ir Rimai Servienei, etikos mokytojai Aurelijai Grincevičienei, anglų kalbos mokytojai Inetai Leščiauskienei, socialinei pedagogei, Tolerancijos ugdymo centro koordinatorei Linai Jankauskaitei, visiems pirmų klasių gimnazistams, kūrusiems drugelius, ir antrokams, aktyviai dalyvavusiems integruotoje istorijos-anglų kalbos pamokoje ir praktiniuose užsiėmimuose.

Lina Jankauskaitė