Monthly Archives: rugsėjo 2012

Naujokų krikštynos gimnazijoje

krikst5

Rugsėjo 20 dieną gimnazijoje vyko tradicinės naujokų krikštynos. Skambant nuotaikingai cirko arenos muzikai, ketvirtokai iškilmingai į gimnazijos bendruomenę priėmė net 144 naujus mokinius.

 

Rugsėjo 20-osios rytą pabudome su lengvu nerimu ir baime. Mūsų, gimnazijos naujokų, laukė krikštynos.

Tik atėję į mokyklą jautėme vyresnių mokinių žvilgsnius, lyg jie ir žinotų, kas mums nutiks. Per antrąją pamoką sulaukėme cirko artistų, kurie mus paženklino F (fuksas) raide. Buvome maloniai nustebinti dvyliktokų išvaizda, makiažu. Jautėmės lyg tikrame cirke. Dvyliktokai parengė tikrai šaunias, išradingas, kūrybingas užduotis mokyklos stadione. Buvo daug veiksmo, ,,skanaus maisto“, vandens, juoko bei purvinų drabužių. Džiaugiamės, kad mums teko tokie sumanūs dvyliktokai ir parengė tokias įsimintinas krikštynas. Labai ačiū  jiems.

 Gimnazijos pirmokės: Kristina Žalandauskaitė ir Milda Šuklytė

 

Mes, ketvirtokai, galvojame, kad naujokų krikštynos Jono Graičiūno gimnazijoje buvo smagios ir pavykusios. Buvo labai smagu ir įdomu dirbti ketvirtokų kolektyve. Visi ketvirtokai buvo atsakingi ir pasirengę krikštynoms. Labai smagu, kai kiekvienas ateina apsirengęs ta tema, kokią buvome sugalvoję, t.y. cirko artistai. Tai suteikia šventei originalumo, palieka didelį įspūdį ir gražius prisiminimus. Taip pat buvo smagu matyti, kai visi naujokai nuoširdžiai atliko visas mūsų sugalvotas užduotis ir gražiai sušoko ketvirtokų sugalvotą šokį.

Labai džiaugiamės, kad į mūsų mokyklą atėjo tokie geri, malonūs, draugiški ir nuostabūs mokiniai.

 Gimnazijos ketvirtokai: Aidas Gedminas ir Audinga Liekytė

 

Gimnazistai dalyvavo akcijoje „Mieste be savo automobilio“

DSCF3279

Rugsėjo 21d. Kelmėje vyko Europos judriosios savaitės ir akcijos „Mieste be savo automobilio“ renginiai: eisena Kelmės miesto gatvėmis, gatvės krepšinio varžybos. Didelį būrį gimnazistų dalyvauti renginyje sukvietė  gimnazijos prezidentas Aidas Gedminas.

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimas

genoc

Nuo 1994-ųjų metų visoje Lietuvoje pradėta minėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Ši diena yra susijusi su Vilniaus geto likvidavimu 1943 m. rugsėjo 23 d., kai didžioji dalis geto kalinių buvo sušaudyti, o kita dalis  išvežti iš Lietuvos į koncentracijos stovyklas.

Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo gyveno didelė žydų bendruomenė – apie 215.000–220.000 žmonių. Per Antrąjį pasaulinį karą, Holokausto laikotarpiu, Lietuvoje buvo sunaikinta didžioji Lietuvos žydų dalis. Tai skaudus Lietuvos istorijos puslapis.

Mūsų gimnazistai šią dieną kartu su istorijos mokytoja Reda Sakalauskiene paminėjo, uždegdami žvakeles Holokausto aukų kapuose Kelmėje. Mokiniai jau ne pirmus metus aplanko ir sutvarko žydų žudynių ir kapų vietą. Praeitų metų rugsėjį mokiniai Holokausto aukų kapuose pasodino medelius.

Regioninė konferencija sporto aktualijų temomis

DSCF3198

Rugsėjo 13 d. gimnazijoje vyko Regioninė konferencija sporto aktualijų temomis.

VRM ministro patarėjas G.Babravičius pristatė konferencijos tikslus ir LR sporto strategiją iki 2020m. ir 2013-14 m. tarpinstitucinį įgyvendinimo planą.

Konferencijos dalyvius sveikino Kelmės rajono savivaldybės meras V. Andrulis. Su Kelmės rajono sporto vystymo planais ir perspektyvomis supažindino  Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas K. Bilius. LR Ministro pirmininko patarėjas, Liono universiteto magistras Mindaugas Špokas padarė pranešimą tema „Bendruomenės sveikatingumo centrai rajonuose – raktas į sveiką visuomenę“.

Konferencijoje dalyvavo pasaulio olimpinis čempionas VRM patarėjas Virginijus Alekna. Jis skaitė pranešimą tema „Kelias į didįjį sportinį meistriškumą per fizinį aktyvumą: kaip valstybėje rengiami profesionalūs sportininkai“. Su pasaulio čempionu galėjo pabendrauti gimnazijos administracija ir kūno kultūros mokytojai, mokiniai.

 

Dabartiniams trečiokams – platesnės būsimų studijų pasirinkimo galimybės

gimlogo

Dabartiniai trečiokai, norėdami stoti į aukštąsias mokyklas, 2014 m. turės daugiau galimybių įstoti į skirtingas specialybes. Vienodas išlaikytų brandos egzaminų rinkinys stojantiesiems atvers daug platesnį nei dabar studijų programų pasirinkimo spektrą. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino 2014 m. geriausiųjų eilės sudarymo principus, kurių esmė – skatinti stojančiuosius rinktis ne vien socialinius mokslus, pastaraisiais metais sutraukiančius neproporcingai didelę dalį studentų.

2014 m. geriausiųjų eilė, pagal kurią teikiamas valstybės finansavimas studijoms, bus skaičiuojama pagal 4 dalykų rezultatus: privalomo lietuvių kalbos, pasirinktos srities pagrindinio ir papildomo dalykų bei kitos srities bendrojo dalyko. Dviejų iš dalykų (lietuvių kalbos ir literatūros ir pagrindinio dalyko) bus įskaitomi tik valstybinio brandos egzamino rezultatai, o kitų dviejų – valstybinio brandos egzamino rezultatai arba atitinkamai perskaičiuoti metinio pažymio vertinimai.

Atsižvelgiant į aukštus reikalavimus, keliamus studijų kokybei bei siekiant, kad studentai studijų starto metu būtų pasiekę pakankamą studijoms užsienio kalbos mokėjimo lygį, nustatytas užsienio kalbos mokėjimo slenkstis. Norintieji patekti į valstybės finansuojamą studijų vietą universitete turės mokėti užsienio – anglų, vokiečių ar prancūzų – kalbą B2 lygiu, stojant į kolegiją – B1 lygiu. Vidurinėse mokyklose ar gimnazijose užsienio kalbų programos yra orientuotos į B2 lygį.

Aiškiau nustatomi reikalavimai ir stojantiesiems į sporto kryptį – jiems įvedamas sporto pasiekimų vertinimas. Nacionaliniai bei tarptautiniai sporto pasiekimai bus apskaičiuoti bei palyginti tokiu būdu, kad jie galėtų būti prilyginti valstybiniam egzaminui.

2013 metų laidos abiturientams galios geriausiųjų eilės sudarymo tvarka, panaši į šiemetinę – stojant į aukštąsias mokyklas konkursinis balas bus skaičiuojamas pagal trijų brandos egzaminų ir vieno metinio pažymio rezultatus, su sąlygiškai ribotu pretendavimu į valstybės finansuojamą vietą tam tikroje kryptyje.

2013 ir 2014 m. geriausiųjų eilės skaičiavimo tvarkas galima rasti čia: http://www.smm.lt/smt/priemimas/index.htm

Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje www.smm.lt yra sukurtas informacinis skydelis, skirtas 2014 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkai. Čia galima rasti ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.
http://www.lamabpo.lt/sites/default/files/2014m_universitetu_salygos.pdf

http://www.infocentras.info/news.php