Monthly Archives: gegužės 2013

Atvirų durų savaitė Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje

33

Penkioliktąjį kartą šį pavasarį gimnazijoje vykusios Atvirų durų savaitės renginiai buvo skirti pasidžiaugti gimnazijos bendruomenės narių darbais, miesto ir krašto žmonės buvo kviečiami pasižiūrėti, kaip gyvena, mokosi, kuria gimnazistai ir jų mokytojai.

Pirmąją – Gimnazisto – dieną gimnazijos bendruomenei veiklos ataskaitą pateikė gimnazistų prezidentas Aidas Gedminas, buvo išrinktas naujas prezidentas Laurynas Zavadskis. Išrinkta ir šauniausia metų klasė –  ja tapo IIIc klasė. Buvo išdalinta daugybė nominacijų šauniausiems, geriausiems, draugiškiausiems, sportiškiausiems, stilingiausiems gimnazistams ir gimnazistėms, mokytojoms ir mokytojams.

Antrąją – Matematikos ir sporto – dieną organizavo gimnazijos matematikos ir kūno kultūros mokytojai. Sporto varžybos, kurių metu jaunieji sportininkai žaidė krepšinį, stalo tenisą, rungėsi šaškių, smiginio, bendrojo fizinio pasirengimo rungtyse, buvo skirtos buvusios gimnazijos kūno kultūros mokytojos A.Matkevičienės atminimui. Jose kartu su J.Graičiūno gimnazijos gimnazistais dalyvavo ir Kelmės „Aukuro“, Maironių pagrindinės mokyklos mokiniai. Krepšinį ir stalo tenisą žaisti geriausiai sekėsi aukuriečiams, šaškėmis – Maironių mokyklos mokiniams, bendrojo fizinio pasirengimo, smiginio rungtyse nepralenkiami buvo Kelmės gimnazistai. Susumavus visų rungčių rezultatus, Didžiąją varžybų taurę laimėjo J.Graičiūno gimnazijos pirmoji komanda.

Pirmų klasių gimnazistai tądien dalyvavo matematikos viktorinoje „Skaičiuok linksmai!“, kurią, padedamos matematikos mokytojos Romutės Kurmienės, vedė gimnazistės Ramunė Andrijauskaitė ir Goda Ežerskytė. Viktorinos nugalėtoja tapo Id klasės komanda.

Trečioji Atvirų durų savaitės diena buvo skirta būsimiesiems gimnazistams. Rytą susirinkę aktų salėje būsimieji trečiokai (vienuoliktokai) buvo supažindinti su Vidurinio ugdymo programos modeliu, jiems buvo paaiškinta, kaip reikia susidaryti individualųjį ugdymo planą. Kitas susitikimas buvo skirtas būsimiesiems gimnazijos pirmokams – jų sulaukta iš „Aukuro“, „Kražantės“, kitų rajono mokyklų. Būsimuosius gimnazistus sveikino muzikos studija „Obertonas“, apie gimnaziją pasakojo direktorius Rimas Bielskis, o jaunieji gimnazijos žurnalistai Beatričė Raščiūtė, Mangirdas Kazlauskas, Simonas Klimas, Laurynas Zavadskis,  dalyvaujantys tarptautiniame leidybos projekte „DEFRIT“ kartu su jaunimu iš Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Rumunijos, pasakojo apie kelionės į Italiją įspūdžius. Italijoje vyko šio projekto dalyvių susitikimas. Po to būsimiesiems gimnazistams surengta ekskursija po gimnaziją.

Knygos dieną buvo pristatytas gimnazijos leidybos centre išleistas šešioliktasis „Mokinių ir mokytojų kūrybos almanacho“ numeris, kuriame publikuojama 83 autorių kūryba: eilėraščiai, esė, rašiniai, piešiniai, fotografijos. Anot leidinio sudarytojos gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Živilės Klimienės, pagrindinė gimnazistų kūrinių tema – gyvenimo prasmės ieškojimas, mąstymas apie amžinąsias vertybes, svarstymas, kokių tikslų reikėtų siekti gyvenime ir ko dažnai žmogus siekia, kas lemia žmogaus likimą. Savo darbuose gimnazistai mąsto apie gimtąjį kraštą, jo praeitį, džiaugiasi draugyste, šiltai atsiliepia apie savo artimuosius.

Almanacho „Sugrįžimų“ skyriuje, kuriame tradiciškai publikuojama jau baigusiųjų gimnaziją kūryba, spausdinamos buvusios gimnazistės, M.Romerio universiteto absolventės Aistės Beloglovytės fotografijos. O tokius žodžius ji skyrė savajai mokyklai: „Mokykla. Ką man ji reiškia? Antruosius namus? Tarpinę stotelę į savarankišką gyvenimą? Viena ir kita, ir dar daugiau. Čia visada norisi sugrįžti, bent mintimis. Pajusti tą dvasią, sklidiną juoko, įkvėpimo, nerūpestingų pertraukų, reikšmingų pamokų, ne tik matematikos, chemijos, bet ir apie gyvenimą.

Esu įsitikinusi, kad būtent  čia į kraują įaugo suvokimas apie pasaulį, apie tokį, koks jis buvo, yra ir bus: kartais šaltokas, nesaugus, bet dažniau visgi toks savas ir jaukus, jog žinai – niekur geriau nebūna.

Štai toks požiūris, susiformavęs mokykloje, ir nulėmė daugelį mano sprendimų, kurie atvedė mane ten, kur esu. Kur daug džiaugsmo, šypsenų bei laimės ašarų. Ir visa tai aš galiu įamžinti, įprasminti, o kartu realizuoti ir save.

Kiekvienam linkiu dar mokyklos suole plačiai atmerkti akis, imti viską, ką gaunate geriausio ir atrasti save. Tai didelė laimė“.

Kitas leidinys, kuris šiemet buvo išleistas leidybos centre, – ketvirtos klasės mokinio Vytauto Vyšniausko ir antrokės Rasuolės Jautakytės kūrybos rinktinė „Akimirkų sandėlis“. Apie Vytauto prozą, eilėraščius pasakojo jo lietuvių kalbos mokytoja Valerija Puišienė, filosofijos esė pristatė, laimėjimus įvairiuose etikos, filosofijos konkursuose aptarė etikos mokytoja Aurelija Grincevičienė. Apie Rasuolės piešinius kalbėjo dailės mokytoja Irena Arlauskienė. Patys knygos autoriai apie kūrybą sako taip: „Keista ar ne, tik viena raidė skiria žodžius „kūryba“ ir „karyba“. Tarp šių skirtybių esti šiokia tokia samplaika – eilėraštis yra poeto ginklas poezijos mūšio lauke. <…> Kūryba man – tiek savo, tiek svetimo intelekto šturmas smilkinių šratais, siekiant pabudinti realybės pernelyg ar per mažai muštruotas mintis ir jausenas. Kitaip tariant – žmoginti žmogų pačiam žmoniškėjant“ (V.Vyšniauskas).

„Meną visada lyginu su skraidyklėmis… Juk pasitelkęs jį, gali nukeliauti, kur nori. Kokia kieno valia. <…> Kūryba atsiranda, kai susiduri su kažkuo nepažįstamu  ir stengiesi jį pažinti. Pamilti. Suprasti. Kai pavyksta Pasaulį suvokti kaip visumą. Kaip namus ir iššūkį juos padaryti dar jaukesnius“. (R.Jautakytė)

Savo eilėraštį „Karalius Rytuose“, publikuotą knygoje „Akimirkų sandėlis“, susirinkusiems į Knygos šventę  padeklamavo V.Vyšniauskas, R.Jautakytė pasakojo, kas ją įkvepia kurti.

Padėkos ir muzikos dieną gimnazijos muzikos studija „Obertonas“, vadovaujama muzikos mokytojo Svajūno Klimo, surengė koncertą. Padėkos raštais buvo apdovanota per šimtas gimnazistų, dalyvavusių olimpiadose, konkursuose, varžybose, festivaliuose. Įteiktos šešios premijos. A.Mikalajūno premija, skirta geriausiam metų gimnazistui, teko IIId klasės mokinei Beatričei Raščiūtei, „Mokslo“ premijos laureatu tapo IVa klasės mokinys Vytautas Vyšniauskas, „Hipokrenės“ premija už metų kūrybinius laimėjimus skirta IVa klasės mokinei Viktorijai Repšytei, „Muzikos“ premiją už muzikinę veiklą IVe klasės mokinei Džiastinai Laurutytei įteikė šios premijos įsteigėjas Alvydas Šlefendorfas, „Kelmiškiams“ redakcijos įsteigtą „Amatų“ premiją, kurią įteikė šio laikraščio redaktorius Nerijus Šarauskas, pelnė IVb klasės mokinys Rokas Stankus. Sporto klubo „Rūta“ įsteigtą „Sporto“ premiją geriausiam metų sportininkui IVc klasės mokiniui Algirdui Kuoriui įteikė šio klubo viceprezidentas Darius Barauskis. Padėkos raštais apdovanoti mokytojai, kurių padedami gimnazistai pasiekė svarių laimėjimų respublikiniuose konkursuose: Vilma Paulauskienė, Valerijus Paulionis, Aurelija Grincevičienė, Valerija Puišienė. Mokytojai Inetai Leščiauskienei padėkota už tarptautinio projekto „DEFRIT“, pelniusio prestižinį Europos Parlamento apdovanojimą, vykdymą. Gimnazistų prezidentas A.Gedminas mokinių vardu nuoširdžiai padėkojo visiems mokytojams, padėkos raštais direktorius R.Bielskis apdovanojo ir gimnazijos rėmėjus.

ESF Akademijos I kursas baigtas

IMG_4627

Gegužės 17 d. mūsų gimnazistų grupė vyko  į pačią smagiausią ESF Akademijos mokslo metų šventę. Ji vyko VU mokslinės komunikacijos ir informacijos centro konferencijų salėje Vilniuje. Čia visų laukė ne tik pačios šilčiausios bei linksmiausios akimirkos, šventiniai pietūs, bet ir keli rimti pranešimai apie ESF projektus, kurie sėkmingai įgyvendinti Lietuvos mokyklose. Buvo įteikti  ESF Akademijos apdovanojimai. Mūsų gimnazija sėkmingai baigė ESF akademijos I-ąjį kursą. Kūrybiškumo pamoką ruošė aktorius Audrius Bružas. Renginį vainikavo vieno žinomiausių šalies bardų, Vytauto Kernagio vardo gitaros laimėtojo, Domanto Razausko koncertinė programa.

Tinklinio varžyboms pasibaigus

Picture 115

Šiemetinėse – 2013-ųjų metų – tinklinio varžybose žaidė netgi šešios komandos, tarp kurių buvo ir mokytojų komanda. Finalinėse kovose liejosi emocijos: vieni džiaugėsi, o kiti braukė nusivylimo ašarą… Varžybose dėl aukso užteko dviejų rungtynių, kuriose savo pranašumą rezultatu 2-1 ir 2-0 įrodė vyriausiųjų mokinių rinktinė „Abiturientai“ (Milda Volskytė, Renata Juškaitė, Martynas Atkočaitis, Martynas Lopetaitis, Mantas Ambroza). Antroje vietoje liko „Super Sajanų“ komanda (Beatričė Raščiūtė, Aurimas Galkontas, Ignas Barauskis, Karolis Račas, Benas Pikelis).

Kovoje dėl bronzos užvirė atkakli kova – prireikė netgi lemiamojo „auksinio“ seto! Pirmąsias rungtynes 2-0 laimėję mokytojai (Rasa Gabšytė, Vitalija Saikavičienė, Algirdas Tamašauskas, Svajūnas Klimas, Darius Barauskis, Valerijus Paulionis), antrose turėjo pripažinti IIIa klasės komandos (Milda Šuklytė, Violeta Gotautaitė, Dainius Kučinskas, Martynas Tamkus, Gediminas Maziliauskas, Aivaras Tučkus) pranašumą: trečiokai laimėjo rezultatu 2-1. Taigi, esant lygiam pergalių skaičiui buvo žaidžiamas „auksinis“ setas iki 15 taškų. Jį laimėjo ir sidabro medaliais džiaugėsi IIIa klasės komandos žaidėjai.

Finalinių rungtynių metu buvo renkami naudingiausi komandų žaidėjai. Jais tapo R. Juškaitė („Abiturientai“), I. Barauskas („Super Sajanai“), D. Kučinskas „IIIa“, A. Tamašauskas („Mokytojai“).

Kviečiame mokytis gimnazijoje

gimlogo

Mokinių, norinčių mokytis gimnazijoje, dokumentų priėmimo tvarka

Prašymo forma būsimiesiems 1–2 (9–10) kl. mokiniams, prašymo forma būsimiesiems 3–4 (11–12) kl. mokiniams.

 

 

 

„Obertonas“ – konkurso „Būk artistas“ prizininkas

DSCF3124

Balandžio 26 dieną Kelmės kultūros centre vyko tradicinis rajono mokinių pramoginės muzikos atlikėjų konkursas ,,Būk artistas“. Jame dalyvavo mūsų gimnazijos muzikos studija ,,Obertonas“. Studijos muzikantai pasirodė šauniai ir užėmė pirmąją vietą „gyvai“ grojančių grupių tarpe. ,,Obertonas“ yra dalyvavęs visuose „Būk artistas“ konkursuose ir ne kartą tapo laureatu bei prizininku. Sveikiname!

Gimnazistų sėkmė muzikinių kompiuterinių technologijų konkurse

DSCF3161

Balandžio mėnesį Kauno „Vyturio“ katalikiškoje mokykloje vyko respublikinis muzikinių kompiuterinių technologijų konkursas „Muzikos kūrimas ir sklaida mobiliems telefonams žiniatinklio erdvėje“. Jam kūrėjai pateikė savo sukurtų SMS signalų, žadintuvų ir mobiliųjų telefonų skambučių signalų pavyzdžius, kurie buvo patalpinti internete – už juos buvo balsuojama.

Konkurse sėkmingai pasirodė mūsų gimnazijos mokiniai Audinga Liekytė ir Tomas Kybartas. Audinga tapo nugalėtoja „Estetiškiausio signalo“ ir „Kūrybiškiausio signalo“ nominacijose ir pelnė diplomus, Tomas gavo konkurso rengėjų padėkos raštą „Už kūrybiškumą“. Sveikiname Audingą, Tomą ir jų mokytoją S.Klimą, dėkojame visiems, kurie internete balsavo už gimnazistų kūrinius.

Kelmės gimnazistai – tarptautinio mokinių ir mokytojų laikraščio „DEFRIT“ redakcinės tarybos susitikime Italijoje

P1170876

Lauke spaudžiant pavasariniam šaltukui, apsivilkę plonas striukes ir gerai nusiteikę pagaliau pajudame kelionės tikslo link. Keliaujame ten, kur žodis punktualumas dažnai netenka prasmės, kasdieniai šeimos pietūs prilygsta mažai puotai, o aplinkui atsiveriantys vaizdai kartais priverčia susimąstyti: tai filmas ar tikrovė? Tai – Italija. Vykstame į pietuose, Apulijos provincijoje, esantį miestelį Altamurą, kuriame jau 20-tą, jubiliejinį, kartą vyks kasmetinis tarptautinio mokinių ir mokytojų laikraščio „DEFRIT“ redakcinės tarybos narių susitikimas. Šis laikraštis praeitą rudenį laimėjo ES Parlamento skiriamą CIVI EUROPAEO PREMIUM už pilietiškumo ir jaunų žmonių aktyvumo ugdymą bei europinių vertybių sklaidą.

Šiais metais Lietuvai atstovavo penki asmenys: Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai Simonas Klimas, Mangirdas Kazlauskas, Beatričė Raščiūtė, Laurynas Zavadskis bei anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė. Į jaunųjų žurnalistų susitikimą Italijoje taip pat atvyko Ispanijos bei Vokietijos mokyklų delegacijos.

Pirmąjį viešnagės rytą visi svečiai susirinko mokyklos bibliotekoje, kur mus pasveikino mokyklos direktorė Giovanna Cancellara. Čia kiekviena delegacija turėjo pristatyti savo namų darbus. Mūsų gimnazijos lietuviškasis kvartetas – Simonas, Mangirdas, Beatričė ir Laurynas – sudainavo „Hiperbolės“ „Išgalvotą gyvenimą“, o gimnaziją pristatė trumpas gimnazistų sukurtas filmukas. Vėliau buvome pakviesti stebėti italų pamokų, kur karštas mokinių temperamentas dažnai užgoždavo mokytojos balsą… Tą patį vakarą vėl susirinkome mokyklos kiemelyje pasiruošę keliauti į Matera Sassi – senovinį romėnų dar III a. prieš mūsų erą įkurtą miestą, kuris ypatingas tuo, kad žmonės savo būstus įsirengdavo tiesiog uolose. Šis įspūdingas miestas įtrauktas į UNESCO paveldą, o kino mėgėjams žinomas tuo, kad čia pastatytas Melo Gibsono filmas „Kristaus kančia“.

Antradienį, likus ketvirčiui iki 7-os valandos ryto, visi susirinkome mokykloje. Tądien keliavome į provincijos centrą Barį, įsikūrusį prie jūros. Visų pirma aplankėme paties žymiausio Apulijos regiono laikraščio „La Gazzetta del Mezzogiorno“ leidyklą – joje leidžiamas ir itališkasis „DEFRIT“ numeris. Čia buvome supažindinti su „La Gazzetta del Mezzogiorno“ įkūrimo istorija bei pačiu laikraščio spausdinimo procesu. Lankėme patalpas, kuriose vyksta spausdinimas, popieriaus paruošimas. Vėliau keliavome į Bario provincijos atstovų rūmus, kur tarptautinę jaunimo laikraščio redakcinę tarybą sveikino pats provincijos prezidentas. Po Apulijos prezidento kalbos aplankėme tame pačiame pastate įsikūrusią meno galeriją. Pasibaigus oficialiajai daliai, keliavome į istorinį Bario centrą, kuriame turėjome marias laiko pasigrožėti architektūra, jūra ir paklaidžioti siauromis bei tamsiomis senamiesčio gatvelėmis. Nors diena buvo ilga ir kupina įspūdžių, vakare mūsų laukė diskoteka, kurioje iki vidurnakčio šoko ne tik projekto dalyviai, bet ir daugelis Altamuros mokyklos mokinių.

Kitą dieną neišsimiegoję, bet šypsodamiesi vėl susitikome mokykloje. Rytinėse dirbtuvėse kiekvienos šalies delegacija su savo partneriais italais turėjo parašyti po straipsnį apie įvykusį susitikimą. Po to vyko pilietiškumo ir tolerancijos ugdymo užsiėmimai, kūrėme laikraščio logotipą. O ketvirtadienį buvo švenčiama viduramžių šventė, skirta Švabijos imperatoriui Frederikui II pagerbti. Miestas šurmuliavo, aidėjo būgnai ir trimitai, žonglieriai ir ugnies rijikai demonstravo stulbinamus triukus, o amatininkai gyrė savo prekes.

Nepastebimai atėjo nelauktasis šeštadienis… Su perpildytais lagaminais visi susitikome Bario oro uoste. Atsisveikinę su savo itališkosiomis šeimomis, kuriose viešėjome visą savaitę, leidomės į trijų valandų kelionę atgal į gimtinę. Pro lėktuvo iliuminatorių matydami paskutiniuosius Italijos vaizdus, dalinomės šilčiausiais įspūdžiais. Draugiški žmonės, gražios vietos, jokio skubėjimo, kitokia kultūra ir, žinoma, itališka virtuvė… Įsimylėti Italiją lengva.

„DEFRIT“ Lietuvos redakcinė taryba iš Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos