Daily Archives: 2015-04-24

Mūsų gimnazistai – Daugiakalbystės olimpiadoje

prie pavadinimo

„Mokytoja, jeigu kitais metais organizuos, ar galėsime vėl dalyvauti?“ – tokio klausimo sulaukiau 2014 m. balandžio mėnesį iš tuometinės IIIa klasės gimnazistės Agnės Gedminaitės, tik grįžusios su kitais mūsų gimnazijos komandos nariais iš Daugiakalbystės olimpiados Vilniuje. Pernai joje užimta 16 vieta.

Užsienio kalbų mokėjimui ribų nėra – tuo dar kartą įsitikinome antrą kartą dalyvaudami Lietuvos moksleivių Daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame“, kuri vyko Vilniuje, AISV (Tarptautinė Amerikos mokykla) mokykloje, 2015 m. balandžio 18 d. Jau ketvirtus metus iš eilės vykstančią olimpiadą su partneriais organizavo AISV, Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bei Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos komandą sudarė IVa klasės mokinė Agnė Gedminaitė, IVb klasės mokinė Živilė Liutkutė ir Martynas Petkevičius iš IIIa klasės. Iš viso renginyje varžėsi 33-jų Lietuvos mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai. Olimpiados dalyviai atliko individualias ir komandines užduotis, kurių metu demonstravo anglų, rusų, vokiečių, lenkų, italų, ispanų, prancūzų, japonų, ukrainiečių, turkų, suomių, korėjiečių, armėnų, gruzinų, norvegų, baltarusių, rumunų, latvių, olandų, esperanto, hebrajų, jidiš, danų ir gestų kalbos žinias.

Kiekvienas dalyvis, be savo gimtosios kalbos, bendravo bent dviem užsienio kalbomis, o komandos užduotis atliko net trimis skirtingomis kalbomis. Užduotys buvo ir įdomios, ir sunkios: kalbėjimas ekspromtu, kalbų kazino,  eksperimentinis teatras, kalbų virtuvė – dalijimasis  receptais, kūrybinio rašymo užduotis. Tai iššūkis kiekvienam komandos nariui ir bendras komandinis darbas. Mūsų gimnazistai bendravo, užduotis atlikinėjo anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, dainavo itališkai. Sekėsi puikiai ir džiaugiamės, kad šiemet mūsų gimnazijos komanda, surinkusi 227,47 taškus, užėmė 10 vietą! Aplenkėme Kauno VDU „Rasos“, Vilniaus Šv.Kristoforo, Vilniaus Vytauto Didžiojo, Šiaulių Juliaus Janonio ir kt. gimnazijas.

„Buvo smagu, įdomu sužinoti kažką naujo, išbandyti save. Manau, visi mokiniai turėtų išdrįsti dalyvauti tokiuose renginiuose, nes bendravimas su šauniais jaunais žmonėmis praplečia akiratį, suteikia pasitikėjimo savimi, savo jėgomis, o geri įspūdžiai išliks ilgam!“ – sako Živilė Liutkutė.

Gitana Rudzevičiūtė,
vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Dalyvauta muzikinės kūrybos konkurse

prie pavadinimo

Balandžio 11-ąją mūsų gimnazijos muzikantai Mantas Ralovėcas, Gabrielius Šurna, Grigas Andrulis, Matas Jafimovas ir elektroninės muzikos kūrėjai Edgaras Rutkauskas ir Valentinas Staponkus dalyvavo Lietuvos mokinių muzikinės kūrybos konkurse, kurį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija, Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa. Konkursas vyko Klaipėdos Vydūno gimnazijoje, kurioje sustiprintai dėstoma dailė ir muzika.

Konkurse kartu su jaunaisiais kūrėjais, besimokančiais Lietuvos gimnazijose, muzikos mokyklose, dalyvavo ir konservatorijų auklėtiniai. Mūsų vaikinai, groję kūrinius „About the Monster“ ir „Love the Nation“, po pasirodymo sulaukė audringų ovacijų! Visiems patiko ir E.Rutkausko bei V.Staponkaus elektroninės kompozicijos „S.A.T.A.N.“ ir „Let me have you“.

Vaikinai buvo apdovanoti padėkos raštais, padėką už sėkmingą mokinių parengimą dalyvauti Lietuvos mokinių muzikinės kūrybos konkurse ir atminimo dovaną gavo jų muzikos ir kompiuterinių muzikos technologijų mokytojas Svajūnas Klimas. Džiugu, kad mūsų gimnazijos muzikantus ypač gyrė ir kaip sėkmingai kuriančią grupę išskyrė vertinimo komisijos narys, prodiuseris, garso įrašų režisierius G.Zujus, vokaliniais sugebėjimais džiaugėsi Klaipėdos universiteto Menų fakulteto profesorė R.Girdzijauskienė.

1

Susitikimas su projekto „Misija – Sibiras“ dalyviu Andriumi Bautroniu

prie pavdinimo

Balandžio 17 dieną mūsų gimnazijoje vyko integruota lietuvių kalbos, istorijos bei pilietiškumo pamoka. Joje dalyvavo I-II gimnazijos klasių mokiniai, o šią pamoką vedė projekto „Misija – Sibiras“ dalyvis Andrius Bautronis.

Šio projekto tikslas – puoselėti istorinę atmintį bei ugdyti jaunimo patriotiškumą. Kaip pats Andrius minėjo, projektas neatsiejamas nuo tremties bei įkalinimų istorijos. Andrius priminė gimnazistams istorijos faktus: 1939 m. pasirašytas Ribentropo-Molotovo paktas, kai Stalinas ir Hitleris dalijosi Europą, ir 1941 m. birželio 14-18 dienomis vyko pirmieji masiniai trėmimai, kurių metu atsikratyta Lietuvos inteligentija: gydytojais, mokytojais, kariškiais. Į gyvulinius vagonus buvo sugrūsta ir išvežta apie 17 tūkst. Lietuvos žmonių. Nei amžius, nei liga, nei socialinė padėtis negalėjo nė vieno išgelbėti, žmonės buvo išvežti į nežinomybę. Gyvenimas Sibire išbandė tremtinių gebėjimą išgyventi nežmoniškomis sąlygomis, nepalūžti.

Projekto „Misija – Sibiras“ užduotis – vykti į Sibirą ir sutvarkyti Lietuvos tremtinių kapus bei susitikti su ten gyvenančiais lietuviais. Tai, anot, Andriaus, nėra ekskursija ar pasivaikščiojimas po Sibiro vietoves. Tai ekspedicija, kurios metu laukė sunkus darbas, reikalaujantis tiek fizinės jėgos, tiek dvasinio nusiteikimo. Andrius mums virtualiai parodė, ką jis ir jo komanda nuveikė šios ekspedicijos, kuri truko dvi savaites, metu. Sutvarkytos devynerios kapinės, pastatyti keturi kryžiai, surengtas ne vienas susitikimas.

Ekspedicija kiekvienais metais prasideda liepos 17 dieną, kadangi ši diena yra lietuvių vienybės diena. Prieš ekspediciją vyksta dalyvių atrankos bei pasiruošimas, kurio metu rengiami žygiai ir susitikimai su buvusiais tremtiniais. Iš 700 asmenų, norėjusių dalyvauti pastarojoje ekspedicijoje, buvo atrinktas 71. Jiems dar Lietuvoje buvo surengtas nelengvas bandomasis žygis po Dzūkiją. Į ekspediciją „Misija – Sibiras“ pateko 15 iš jų. Tai jauni žmonės, kuriems rūpi ne tik Lietuvos istorija, bet ir dabartis, todėl kiekvienas ekspedicijos dalyvis dar metus po ekspedicijos dalyvauja susitikimuose su įvairiomis Lietuvos bendruomenėmis, pasakoja apie Sibire atliktą darbą bei skatina Lietuvos jaunimą dalyvauti panašiuose renginiuose.

Mums Andriaus pasakojimas buvo tikra patriotiškumo pamoka, todėl ne vienas antrokas užsiregistravo puslapyje www.misijasibiras.lt, tikėdamasis atlikti savo misiją.

 Kornelija Vyšniauskaitė ir Gabrielė Mockutė