Monthly Archives: rugsėjo 2017

Pagerbėme Lietuvos žydų genocido aukas

prie pavadinimo

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Visą savaitę Kelmės J.Graičiūno gimnazijos mokiniai per istorijos, pilietiškumo pamokas kalbėjosi apie tai, ko Lietuva ir pasaulis neteko Antrojo pasaulinio karo metais per Holokaustą, gimnazijoje buvo parengtas informacinis stendas.

O rugsėjo 20 ir 22 dieną pirmų klasių gimnazistai ir jų istorijos bei pilietiškumo mokytojai prisidėjo prie visoje Lietuvoje vykusios Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos koordinuotos iniciatyvos „Atminties kelias“. Kelmės krašto muziejuje gimnazistai susipažino su paroda ,,Žydų gyvenimo pėdsakai Kelmės krašte“ ir peržiūrėjo bei aptarė dokumentinį filmą ,,Žydų diaspora Lietuvoje“. Po to pagerbė šimtų nužudytų mūsų bendrapiliečių atminimą – ėjo Atminties keliu į Kelmės Holokausto aukų kapines, uždegė ten žvakes.

Reda Sakalauskienė,
istorijos mokytoja metodininkė

Pamokos netradicinėje aplinkoje

prie pavadinimo

Gimnazijoje startuoja projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ veiklos. Jų metu mokiniai turi galimybę dalyvauti šešiose edukacinėse programose: gamtinės ir ekologinės krypties ,,Naudingosios iškasenos – durpės“ ir ,,Saugomos rūšys“;  technologijų ir kūrybinių industrijų krypties ,,Kompiuterinės grafikos dirbtuvės“ ir ,,Nanotechnologijos“; kultūrinės – meninės krypties ,,Menas už regėjimo ribų“ ir ,,Animacijos magija“. Projektą gimnazijoje kuruoja vyresnioji technologijų mokytoja Albina Rimšienė.

Pirmoje edukacinėje gamtamokslinėje – ekologinėje programoje „Naudingosios iškasenos – durpės“ dalyvavo IIc klasės mokiniai. Jie vyko į Rokiškio rajono Degėsynės durpyną. Mokiniai pagilino žinias apie naudingąsias iškasenas, sužinojo, kaip formuojasi durpės, kad joms susidaryti reikalingas vandens perteklius, augalija ir deguonies trūkumas, kad per metus susidaro vos milimetras durpių ir t.t. Paruošta produkcija eksportuojama į 50 šalių, net  ir į Ameriką!

Mokiniai pabraidė po didelius purvynus, bet laiką praleido smagiai ir prasmingai!

Tą pačią dieną buvo aplankytas 500 metų istoriją menantis Ilzenbergo dvaras, kuriame įkurtas natūralios žemdirbystės ūkis. Čia lankytojus žavi šimtametis parkas, jo pakraštyje esantys svečių namai, ypatingą istoriją turinti dvaro pirtis ir legendomis apipintas Meilės tiltas į ežero salą.

Antrojo edukacinio užsiėmimo metu „Saugomos rūšys“ mokiniai susipažino su saugoma Lietuvos fauna ir flora bei Lietuvos raudonąja knyga, sužinojo rūšių nykimo priežastis ir kokias gamtotvarkos priemones pasitelkę specialistai jas saugo. Keliaudami specialiai mokiniams sudarytu maršrutu, gimnazistai, dauguma iš IVb klasės, mokėsi pažinti gyvūnų rūšis, o maršruto pabaigoje nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės gėrėjosi stumbrais. Pašilių stumbrynas – vienas įspūdingiausių ir labiausiai lankomų Panevėžio girių turtų. Stumbryne laikomi Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Gimnazistai turėjo galimybę pamaitinti stumbrus, pamatyti juos iš arti.

Albina Rimšienė,
vyresnioji technologijų mokytoja,
Technologijų centro vadovė

Muzikos studija „Obertonas“ – didžiosiose scenose!

prie pavadinimo

Džiugu, kad ir baigę gimnaziją muzikos studijos „Obertonas“ nariai, ir dabartiniai studijos muzikantai įgyvendina bendrus projektus ir garsina mūsų gimnaziją!

Šiemet kartu repetavę Grigas Andrulis, Gabrielius Šurna ir Mantas Ralovėcas, mokytojo Svajūno Klimo paskatinti, grojo ŠAMA (Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimų) koncerte, kuris šiemet vyko Radviliškyje. Ten vaikinai pelnė optimistiškiausios grupės nominaciją. Ši no­mi­na­ci­ja iš anksto nebuvo rengėjų planuota, tačiau mūsiškiai taip jiems patiko, kad buvo nuspręsta įteik­ti apdovanojimą už op­ti­miz­mą, pa­stan­gas kur­ti ir ini­cia­ty­vą.

Vasaros pabaigoje muzikantai buvo pakviesti duoti interviu RS2 radijo laidoje ir rugpjūčio 26-ąją grojo šios radijo stoties surengtame koncerte Šiauliuose. Grigo, Gabrieliaus ir Manto pasirodymas, kurio metu buvo grojama tik savos kūrybos muzika, truko apie pusvalandį ir sužavėjo susirinkusius klausytojus!

Sveikiname mūsų muzikantus!

Mūsų gimnazistai – JAV ambasados organizuotame priėmime

20170821_194059

Baigiantis vasarai, rugpjūčio 21 dieną, JAV ambasada Vilniuje organizavo priėmimą – barbeque vakarą, kuris buvo surengtas artėjančių naujų mokslo metų pradžios proga, kad mokyklų, aktyviai bendradarbiaujančių su JAV ambasada, mokiniai ir mokytojai galėtų pabendrauti, kad būtų apsikeista idėjomis, pristatytos įvairios programos ir kt.

Į šį priėmimą asmeninį laikinojo JAV ambasados reikalų patikėtinio pono Howard Solomon kvietimą gavo ir mūsų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė bei trys gimnazistai. Ž. Klimienė kartu vykti pakvietė trečiokę Moniką Akstinaitę ir ketvirtokus Ugnę Paulauskaitę ir Marių Sakalauską. Gavę kvietimą ir džiaugėmės, ir truputį jaudinomės – vis dėlto vykome į tokią vietą, kurioje pabuvoti pasiseka ne kiekvienam.

Atvykę buvome šiltai sutikti pono Howard Solomon, kuris asmeniškai pasisveikino su kiekvienu svečiu. Savo sveikinimo kalboje jis sakė, kad JAV yra itin svarbu palaikyti ryšį su jaunimu iš kitų šalių, leisti lietuviams geriau pažinti JAV kultūrą bei žmones. Jis taip pat labai džiaugėsi, kad vis daugiau mokyklų dalyvauja JAV ambasados organizuojamuose susitikimuose ir projektuose, bei vylėsi, kad ateityje jų bus tik daugiau.

Vėliau kalbėjusi JAV ambasados diplomatė ponia Althea Cawley – Murphree ragino mokinius ir mokytojus tęsti bendradarbiavimą su JAV ambasada, supažindino su ambasados siūlomomis veiklomis Lietuvos mokykloms (įvairūs projektai, vizitai, susitikimai, paskaitos ir pan.). Šiose veiklose tikrai dalyvausime!

Pasinaudodami proga maloniai bendravome su ponia Althea Cawley – Murphree, kuri yra viešėjusi mūsų gimnazijoje. Mus nudžiugino, kad Kelmė diplomatei labai patiko, kad JAV ambasada žada bendradarbiauti ir su Kelmės krašto muziejumi.

Džiaugiamės dalyvavę šiame JAV ambasados organizuotame renginyje bei didžiuojamės gavę kvietimą į jį atvykti. Tai, kad mūsų gimnazija ir miestas sulaukia tiek dėmesio iš tokios didelės ir stiprios šalies kaip JAV, reiškia labai daug, o ambasados atstovų žodžiai apie Kelmę verčia iš naujo atrasti ir pamilti savo gimtą miestą.

Ugnė Paulauskaitė

Daugiau akimirkų iš priėmimo rasite čia.