Monthly Archives: gegužės 2019

Mūsų gimnazistai – Lietuvos mokyklų tinklinio žaidynių antros vietos laimėtojai

prie pavadinimo

Kovo 23 d. prasidėjo Lietuvos mokyklų tinklinio zoninės varžybos. Jas organizuoti sutiko Kelmės sporto centre įsikūrusi sporto mokykla. Naujoje sporto salėje kartu su vaikinais vyko ir merginų varžybos. Kelmės rajonui atstovavo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos vaikinų ir Tytuvėnų gimnazijos merginų komandos. Kaip ir tikėtasi, savos sienos padėjo rajono komandoms prasibrauti į tarpzonines rungtynes.

Vaikinams rungtynės vyko vieno rato sistema iki dvejų setų pergalės. Mūsų gimnazijos tinklinio komanda, vedama kapitono Emilijaus Bartkaus, susitiko su Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio, Radviliškio rajono Lideikio, Joniškio rajono „Aušros“ ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijų sportininkais. Visus varžovus pavyko įveikti vienodu 2:0 rezultatu, antrieji liko Šiaulių J. Janonio gimnazistai. Jie kartu su kelmiškiais pateko į tarpzonines rungtynes, kurios balandžio 5 d. vyko Panevėžyje.

Į tarpzonines rungtynes kartu su kelmiškių komanda dar pateko Šiaulių J. Janonio gimnazija, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija ir Plungės rajono „Ryto“ pagrindinė mokykla. Tiek kelmiškiai, tiek šiauliškiai nesulaukė didesnio minėtų komandų pasipriešinimo, tad laukė paskutinė – lemiama J. Graičiūno ir J. Janonio gimnazijų komandų akistata. Nors mūsų komandai ankstesnėse varžybose sekėsi ir jos buvo laimėtos prieš pajėgią Šiaulių komandą, tarpzoninėse varžybose viskas dėliojosi iš naujo. Žinant, jog tik viena komanda patenka į finalinį etapą, žaidėjus kaustė nerimas, kad vėl reikės atkakliai susikauti su šiauliškiais dėl kelialapio į finalo ketvertą. Praėjusiais metais Kelmės gimnazistus šiauliškiai įveikė po itin atkaklios kovos 2:1 laimėdami rungtynes ir taip užkirsdami kelią į finalą. Šiemet mūsų žaidėjai buvo kupini ryžto atsirevanšuoti ir laimėti galimybę kovoti dėl aukščiausio žaidynių apdovanojimo. Kova užvirė nuo pirmo taško ir šiauliečiai buvo įveikti 2:0! Iškovotas ilgai lauktas kelialapis į finalus, vyksiančius Kaune.

Į finalinį etapą atvyko tik keturios Lietuvos gimnazijų komandos, laimėjusios tarpzoninėse varžybose (Kauno „Saulės“, Kelmės J. Graičiūno, Vilniaus rajono Egliškių šv. Jono Bosko ir Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos). Rungtynės vyko naujai renovuotoje Kauno sporto mokyklos sporto salėje. Visos komandos atvyko laimėti aukso, tad karštos emocijos aikštelėje ir už jos ribų vyko kone visą dieną, kol nebuvo išaiškintos stipriausios komandos.

Mūsų tinklininkai įveikė šalčininkiečius rezultatu 2:0 (12, 14). Antrose rungtynės prieš vilniečius Kelmės gimnazistai išėjo ypatingai susikaupę, nes varžovų komandoje žaidė pajėgus žaidėjas iš elitinės Vilniaus vyrų tinklinio komandos. Tačiau ne veltui yra posakis: „Vienas lauke ne karys“ –jis pasitvirtino ir šį kartą. Kelmiškiai puikiai žaidė ir įveikė varžovus rezultatu 2:0 (14, 17). Beliko paskutinis barjeras – Kauno komanda, kuri, kaip ir mes, žengė be pralaimėjimo. Tad mačas tarp Kelmės J. Graičiūno ir Kauno „Saulės“ tinklinio komandų buvo vertas didžiojo finalo. Komandos, žinodamos rungtynių svarbą, kovėsi iki paskutinio teisėjo švilpuko, kuris, deja, šį kartą buvo palankesnis Kauno komandai. Mūsų gimnazijos tinklininkai, užėmę antrąją vietą, tapo Lietuvos mokyklų tinklinio žaidynių vicečempionais.

Kelmės J. Graičiūno gimnaziją aukščiausių apdovanojimų link vedė tinklinio komandos kapitonas Emilis Bartkus, Neimantas Meškauskas, Benas Musneckis, Kajus Gerbenis, Kristupas Kelpša, Lukas Danauskas, Kristupas Gečas, Karolis Samušis ir Paulius Eitmantis.

Darius Barauskis,
kūno kultūros mokytojas metodininkas, tinklinio komandos treneris

Kviečiame į Atvirų durų savaitės renginius

gimlogo

ad2019

Vizitas į Izraelio valstybės ambasadą Vilniuje

prie pavadinimo

Po mūsų gimnazijoje balandžio mėnesį vykusio susitikimo su Izraelio valstybės nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvai Amir Maimon ir ambasados darbuotoja Ana Maizel, gimnazijos bendruomenę pasiekė džiugi žinia – kvietimas atvykti į Izraelio ambasadą Vilniuje.

Į šį susitikimą vyko aštuoniolikos žmonių delegacija: gimnazistai Deimantė Šaulytė, Agnė Jokubauskaitė, Saulė Maleckaitė, Justinas Bernotas, Kotryna Karyznaitė, Saulė Sapragonaitė, Justas Gembutas, Danielius Ūksas, Edvinas Janavičius, Valdas Kavaliauskas, Evelina Užkurytė, Rugilė Gedminaitė, Karolina Indrulytė, Miglė Laurinavičiūtė, Akvilė Šimkutė, mokytojos Rima Servienė, Ineta Leščiauskienė ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė.

Prieš patekdami į Izraelio ambasadą, kuri įsikūrusi Europos verslo centre, susipažinome, kaip rimtai ir atsakingai ambasados apsauga dirba savo darbą. Susitikimas su ambasadoriumi ponu  Amir Maimon vyko susitikimų salėje, visi sėdėjome prie bendro stalo, vaišinomės sausainiais ir bendravome anglų kalba.

Iš pradžių ambasadorius kvietė prisistatyti kiekvieną savo svečią – papasakojome jam apie savo veiklą ir pomėgius. Po to ponas Amir Maimon pasakojo apie save. Sužinojome, kad ambasadorius anksčiau buvo karininkas ir tik netikėtai atradęs skelbimą laikraštyje, kad ieškomi diplomatai, nusprendė pakeisti profesiją. Ponas A. Maimon apie Lietuvą atsiliepė tik gerais žodžiais, netgi pavadino save Lietuvos patriotu. Kalbėdamas jis prisiminė abiejų šalių istoriją, diplomatinius Lietuvos ir Izraelio ryšius, ateities perspektyvas. Pokalbio metu ambasadorius ne kartą gimnazistams sakė: ,,Jūs esate ateitis”. Viso susitikimo metu A. Maimon labiausiai akcentavo vienybės ir komunikavimo svarbą.

Susitikimas, trukęs dvi valandas, prabėgo nepastebimai, įdomiai ir suteikė neišdildomų įspūdžių. Ponas ambasadorius buvo labai dėmesingas kiekvienam iš mūsų, bendravo su mumis nuoširdžiai, šiltai, visi kartu ir juokavome, ir kalbėjomės apie rimtus dalykus, žiūrėjome trumpus vaizdo reportažus.

Kiekvienam mūsų delegacijos nariui kilo daugybė minčių ir jausmų apie šį susitikimą Izraelio ambasadoje. Visiems padarė didelį įspūdį tokias aukštas pareigas užimančio žmogaus nuoširdumas, šiltas ir malonus bendravimas, gyvenimiška patirtis, kuria jis su mumis dalijosi, jo paskatinimas džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Įkvepianti ir pamokanti pono Amir Maimon mintis, kad žmogus neturi laukti, kol galimybės pasibels į duris, jas reikia patiems kurti ir įgyvendinti savo tikslus.

Išvykome iš Izraelio ambasados puikios nuotaikos, praplėtę savo akiratį, daugiau sužinoję apie šią šalį ir jos žmones ir, žinoma, su dovanomis – į savo gimnaziją parvežėme žurnalų apie Izraelį, šios šalies autorių išverstas į lietuvių kalbą knygas ir net hebrajų kalbos žodynėlį! Esame labai dėkingi už tokį šiltą priėmimą Izraelio ambasadoje.

Akvilė Šimkutė

Gimnazijos komanda – konkurse „Jūrų kelias“

prie pavadinimo

Gegužės 2 d. aštuonių gimnazistų komanda „Graičiūno Oceanʾo 8-kas – Alginija Mickūnaitė (Ia), Evelina Grigalaitytė (IIa), Benas Musneckis (IIb), Emilis Bartkus (IIb), Paulius Eitmantis (IId), Gediminas Makaras (IIIa), Karolis Leškys (IIIb), Danielius Ūksas (IIIb) dalyvavo vienuoliktame Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos organizuojamame konkurse „Jūrų keliais“. Konkurso tikslas – supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su jūrinėmis profesijomis, pritraukti visuomenės dėmesį, kad tai – perspektyvi, Lietuvai ekonomiškai naudinga, gerai apmokama profesija.

Konkurse dalyvavo dvylikos gimnazijų komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Komandos kovėsi dėl pagrindinio prizo – kelionės AB „DFDS Seaways“ laivu į Karlshamną (Švedija). Konkurso dalyvius savo melodijomis sveikino ir Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, Lietuvos aukštosios mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila.

Konkursą sudarė septynios užduotys, kurias turėjo atlikti visa komanda ar atskiri jos dalyviai, išrinkti burtų keliu. Komandų nariai iš anksto nežinojo, kokias užduotis teks atlikti kiekvienam dalyviui, todėl bet kokią užduotį atlikti turėjo būti pasiruošę visi nariai.

Teorinėje užduotyje komandos nariai turėjo žinot signalinių jūrų vėliavų reikšmes, atitinkamas raidines reikšmes ir mokėti dešimt pagrindinių jūrinių mazgų ir mokėti juos surišti. Puikiai jūrinius mazgus rišo A. Mickūnaitė ir K. Leškys. Mūsų komandos šios rungties rezultatas buvo vienas iš geriausių. Užduotyje baseine (G. Makaras, D. Ūksas, A. Mickūnaitė ir E. Bartkus) ir Dūmų labirinto užduotyje (E. Grigalaitytė, P. Eitmantis, B. Musneckas ir K. Leškys)  gimnazistai išbandė spec. rūbus ir puikiai atliko numatytas užduotis ekstremaliomis sąlygomis. Čia buvo labai svarbus gebėjimas dirbti komandoje ir greita reakcija. Virvės tempimo ir Metlynio metimo rungtyse dalyvavo visa komanda. Pirmosios pagalbos rungtyje burtų būdu komandos nariai išsitraukė, kas vykdys užduotis. Gimnazistams reikėjo naudojant spec. manekeną, skirtą žmogaus pradinio gaivinimo įgūdžiams įgyti, atlikti dirbtinį kvėpavimą, išorinį širdies masažą, mokėti panaudoti ir AID (Automatinį išorinį defibriliatorių) ir sustabdyti kraujavimą. Šiai rungčiai pasiruošti gimnazistams padėjo sveikatos priežiūros specialistė gimnazijoje Regina Legeckienė.

Kone sudėtingiausia užduotis buvo navigaciniame treniruoklyje (simuliatoriuje). Trys komandos nariai turėjo vairuoti locmanų katerį pagal nurodytą kursą Bosforo sąsiauryje, atsižvelgiant į ženklus ir išvengiant susidūrimų. Su šia užduotim puikiai susidorojo kritinio mąstymo kompetencijas išsiugdę „katerio kapitonas“ P. Eitmantis, „laivavedys“ K. Leškys ir „laivavedžio padėjėjas“ E. Bartkus.  Jų rezultatas buvo antras iš 12-os.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų atminimo prizais. Konkurso nugalėtojais, vyksiančiais keltu į Švediją, tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos moksleiviai, kurie konkurse dalyvauja jau eilę metų. Mūsų „Graičiūno Oceanʾo 8-kas”, dalyvavę konkurse pirmą kartą, kartu su Joniškio ,,Aušros” gimnazijos komanda surinko vienodą taškų skaičių ir iškovojo IV vietą. Gal konkurse dalyvavę mūsų gimnazistai jūreiviais ir nebus, tačiau įgijo neblėstančios darbo komandoje patirties, pasitikėjimo draugu, ištvermės, patyrė naujų įspūdžių ir geriau pažino save. Štai keletas jų atsiliepimų: ,,Konkursas labai patiko, norėčiau dalyvauti dar kartą. Konkurso metu susipažinau su LAJM mokymo baze, kuri paliko labai gerą įspūdį“ (D.  Ūksas) „Man konkursas labai patiko, nes vykdama į jį tikėjausi, kad pergalės ar pralaimėjimo atveju vis tiek bus smagu ir įdomu. Visa tai išsipildė su kaupu, buvo be galo linksma, sužinojau ir pamačiau daug naujų bei įdomių dalykų“ (A. Mickūnaitė). „Mano manymu, pirmąkart atvykus į tokio tipo konkursą pasirodėm gerai. Šiais metais susipažinom su konkursu, kitais metais labiau pasistengsime ir gausim pagrindinį prizą!“ (P. Eitmantis)

Loreta Šuklienė,
Informacijos centro vadovė

Edukacinis renginys ,,Dizaino eksperimentai“

prie pavadinimo

Gegužės 7 d.  grupė mūsų gimnazistų dalyvavo VDA  Dizaino savaitėje. Kelmės kultūros centre vyko kūrybinė laboratorija, kur buvo pristatomas Telšių fakulteto studentų kūrybinis procesas nuo idėjos iki gaminio, kaligrafijos integracijos į eksperimentinės mados dizaino sritį metodas.

Šiuolaikinė kaligrafija išsiveržė iš dvimatės plokštumos ir tapo reljefu, forma, objektu ir net kostiumu. Buvo demonstruojama studentų alternatyvios mados kolekcija ,,Vabi Sabi.lt“. ,,Vabi Sabi“ išvertus iš  japonų kalbos reiškia – kuklus paprastumas.

Gimnazistams teko galimybė pademonstruoti studentų sukurtus modelius.

Albina Rimšienė,
Technologijų centro vadovė