Monthly Archives: gegužės 2019

Atvirų durų savaitei pasibaigus

prie pavadinimo

Gegužės mėnesį Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko tradicinė Atvirų durų savaitė, kuri organizuojama kasmet nuo 1999 metų. Šios savaitės metu vyksta įvairūs renginiai, kviečiami atvykti mokinių tėveliai, svečiai – visi, kam įdomu sužinoti, kaip gyvena mokyklos bendruomenė.

Gimnazisto dieną vyko mokinių savivaldos renginiai, kuriuos padedama mokytojo Nerijaus Šarausko organizavo gimnazistų taryba. Metų veiklos ataskaitą parengė gimnazistų prezidentė Saulė Maleckaitė, prisistatė kandidatės į prezidentus. Naujiems gimnazistų prezidento rinkimams buvo atsakingai ruošiamasi: sudaryta rinkimų komisija, kandidatai turėjo surinkti tam tikrą juos palaikančiųjų skaičių, vyko prezidentiniai debatai, aktyvi reklaminė kampanija, išleisti informatyvūs plakatai. Nebuvo lengva išrinkti naująją prezidentę, nes abi merginos gerai pasirengė debatams, įdomios jų idėjos ir parengtos programos. Po balsavimo paaiškėjo, kad kitais metais gimnazistų tarybai vadovaus prezidentė Rugilė Vasiliauskaitė.

Tą dieną komandos, įgyvendinančios tris Erasmus+ programos projektus, pristatė savo veiklas užsienio šalyse, gimnazistai, laimėję Euroscola konkursą ir vykę į Strasbūrą, pasakojo savo įspūdžius. Šiemet gimnazijoje susikūrusios iniciatyvinės grupės „Saugok“ nariai kalbėjo apie reikiamybę saugoti ir puoselėti savo aplinką, kvietė burtis ekologinei veiklai, surengė paskaitą ir praktines dirbtuves. Klasių protų mūšį laimėjo IIc klasės komanda. Gimnazistams ir mokytojams buvo teikiamos nominacijos „Metų darbštuolis“, „Metų šypsena“, „Metų asmenukė“ ir kt., muzikantai surengė pasirodymą.

Žinių dienos organizatorė – matematikos mokytoja Romutė Kurmienė, kuriai talkino mokytoja Asta Pleikienė ir trečios klasės gimnazistai. Žinių dienos rengėjai organizavo I-III klasių komandų protų mūšį „Apie mokslus – rimtai ir linksmai!“ Buvo sudarytos keturios komandos po tris mokinius. Kiekviena komanda galėjo pasirinkti jai labiausiai patinkančią temą iš siūlomų ir klausimo vertę, o trys komandos, surinkusios daugiausiai taškų, pateko į antrąjį turą „Logika“, kuriame per dešimt minučių turėjo išspręsti dešimt matematikos užduočių. Mažiausiai taškų surinkusi komanda paliko varžybas. Trečiajam turui „Pasirink teisingą atsakymą“ buvo sudarytos trys naujos komandos iš likusių mokinių. Į ketvirtąjį turą „Ar tiesa?“ pateko keturi mokiniai: Domas Semenauskas (IIIb klasė), Dora Heynold (Ib klasė), Justinas Bernotas (IIIa klasė) ir Alginija Mickūnaitė (Ia klasė). Penktame ture „Trumpieji klausimai“, kuriame jau varžėsi nebe komandos, o kiekvienas žaidėjas, III vieta atiteko D. Heynold, II vieta – D. Semenauskui, o I vieta – A. Mickūnaitei. Kol komandos atlikinėjo užduotis, salė atsakinėjo į linksmus loginius klausimus, žaidė matematinį žaidimą, rikiavo „išdykusius“ žodžius.

Būsimųjų gimnazistų dieną vyko du susitikimai. Pirmajame būsimiesiems trečiokams (vienuoliktokams) buvo pristatytos vidurinio ugdymo programos, kurias siūlo gimnazija, dvejų metų ugdymo planų sudarymo principai. Grupė „Saugok“ surengė linksmą viktoriną apie gamtosaugą, apdovanojo nugalėtojus. Į kitą susitikimą rinkosi būsimieji pirmokai (devintokai). Juos pasveikino direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė, o veiklą gimnazijoje pristatė gimnazistų taryba. Ekskursiją po gimnaziją surengė direktoriaus pavaduotoja Lijana Vaičiulytė.

Knygos dieną pristatyti gimnazijos Leidybos centre išleisti leidiniai, bibliotekininkė Vida Bartkevičienė paskelbė ir apdovanojo daugiausia knygų perskaičiusią Ib klasę. Muzikos mokytojas Svajūnas Klimas pristatė ypatingą leidinį – daugiau kaip 200 puslapių muzikos kūrinių ir aranžuočių rinktinę „Liepsnos link“, kurios autorius yra IIIa klasės gimnazistas Justinas Bernotas. Rinktinę iliustravo trečiokės Guoda Myniotaitė ir Greta Ščegauskaitė. J. Bernotas apie leidinį sakė, kad jis yra tarsi truputį kitoks dienoraštis, ir pagrojo keletą savo kūrinių, o leidinio įžangoje skaitome tokius autoriaus žodžius: „Įkvėpimas – kaip kibirkštis – įsižiebia nežinia iš kur ir niekad nežinosiu, kada ji suliepsnos. Pats kūrimo  procesas yra smagus, bet tuo pačiu metu sunkus ir varginantis. Viena mintis gali tikti vieną dieną, o kitą kartą prisėdus rašyti, atrodo, kad ji  visiškai nevykusi… Ir atsitinka taip, kad besiklausydamas savo kūrybos, aš matau tik kompromisą  tarp daugybės minčių, kurios visos yra lygiaverčiai geros. Laikui bėgant vis dažniau pagalvoju, kad menas ir jo supratimas yra subjektyvus. Vienam žmogui kūrinys gali suteikti sielos prieglobstį, padėti trumpam pamiršti sunkią realybę, man, kūrėjui, jis tik primins, ką galėjau padaryti kitaip“.

IT mokytojas Algirdas Barančiukas pristatė kompaktinę plokštelę „Pavyzdiniai programų kodai“, kurioje talpinami jaunųjų programuotojų iš IVb klasės Deivido Valiuškos ir  Justo Gembuto darbai.

Ž. Klimienė aptarė dvidešimt antrąjį mokinių ir mokytojų kūrybos almanacho numerį, kuriame publikuojami gimnazistų lietuvių ir anglų kalbomis rašyti rašiniai, esė, eilėraščiai, piešiniai, muzikos kūriniai. Almanache yra rašinių, esė ciklai „Apie toleranciją“, „Be ko negalėčiau gyventi“, „Aukščiausias gėris“, „Mokykla su (ne)meile“, „Sakmės“. Piešinių, grafikos darbų ciklus „Spalvų mozaika“, „Jūra“, „Ex-libris“, „Plakatai“ pristatė dailės mokytoja Irena Arlauskienė. Gimnazistė Miglė Laurinavičiūtė padainavo savo kūrybos dainą „Vasaros sapnas“, kuri taip pat publikuojama almanache. Anglų kalba rašytus darbus pristatė anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė. Almanacho „Sugrįžimų“ skyriuje publikuojamas buvusios gimnazistės, dabar VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto Multimedijos ir kompiuterinio dizaino specialybės II kurso studentės Emilijos Sasnauskaitės fotografijų ciklas „Metų laikai“. Savo laiške mokyklai ji rašo: „Aš nežmoniškai myliu Kelmę, ji traukia mane lyg magnetas. Nesvarbu, kiek čia yra gero ar blogo. Esu laiminga, kad galiu grįžti čia, pas jus, ir pasikalbėti, o gal net pasitarti akademiniais klausimais. Mokytojas šioje mokykloje yra tarsi draugas, tarsi šeimos narys, kuris domisi ne tik tavo pasiekimais, bet ir kaip tu jautiesi, kaip tu augi žmogumi“. Emilija taip pat atsiuntė geometrinio modeliavimo paskaitų ir praktinių darbų su „Blender“ programa rezultatą – linksmą animaciją!

Susirinkusius į renginį jaunuosius kūrėjus, jų mokytojus sveikino buvęs mūsų gimnazijos istorijos mokytojas, dabar – Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas.

Pradėdama paskutiniąją Atvirų durų savaitės dieną – Padėkos ir muzikos – Ž. Klimienė dėkojo visiems mokytojams, mokiniams, jų tėveliams, gimnazijos darbuotojams, įteikė daugiau kaip šimtą padėkos raštų gimnazistams, laimėjusiems įvairias olimpiadas, konkursus, varžybas. Tradiciškai įteiktos premijos: „Amatų“ premiją jos steigėjas mokytojas ir vertimų biuro savininkas N. Šarauskas įteikė IId klasės mokinei Kamilei Rukaitei, „Sporto“ premiją tinklinio sporto klubo „Rūta“ viceprezidentas kūno kultūros mokytojas Darius Barauskis įteikė IIb klasės mokiniui Emiliui Bartkui, „Muzikos“ premiją įsteigęs Alvydas Šlefendorfas ją šiemet teikė IVa klasės mokinei Monikai Akstinaitei, „Hipokrenės“ premiją už kūrybiškumą pelniusiam IIIa klasės gimnazistui Justinui Bernotui ją įteikė gimnazijos kūrėjų klubo „Hipokrenė“ pirmininkė mokytoja Valerija Puišienė, „Mokslo“ premija jau antrus metus iš eilės apdovanotas IVa klasės mokinys Titas Suveizdis – ją gimnazistui įteikė E. Ūksas. Antano Mikalajūno premijos laureate šiemet tapo IIId klasės mokinė, gimnazistų prezidentė Saulė Maleckaitė. Ypatingą padėką Ž. Klimienė įteikė IIId klasės mokiniui Valdui Kavaliauskui – šis gimnazistas gruodžio mėnesį gelbėjo skęstantį žmogų, iškvietė gelbėjimo tarnybą. Ž. Klimienė, perskaičiusi į gimnaziją atsiųstą išgelbėto žmogaus padėkos laišką ir priminusi senąją žydų išmintį, kad išgelbėjęs vieną gyvybę – išgelbėja visą pasaulį, pasidžiaugė, kad gimnazistai yra neabejingi, atsakingi, pilietiški, padedantys visiems, kam pagalbos reikia.

Ž. Klimienė padėkojo gimnazijos partneriams ir rėmėjams – padėkos raštai, gimnazistų sukurti suvenyrai buvo įteikti Kelmės kultūros centro Etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vadovei Nomedai Jokubauskienei, tinklinio sporto klubui „Rūta“, E. Ūksui, A. Šlefendorfui. Padėkos ir muzikos dieną koncertavo mokytojo S. Klimo vadovaujami gimnazijos muzikantai, muzikos studija „Obertonas“.

Živilė Klimienė,
direktoriaus pavaduotoja

Kūnas pasiekia tai, ką protas sugalvoja, arba aukštai Portugalijos kalnuose

prie pavadinimo1

Šį pavasarišką gegužės 18-osios rytą mes, gimnazistai, Rugilė Gedminaitė, Judita Klusaitė, Karolina Indrulytė, Guoda Valošinaitė, Monika Akstinaitė, Danielius Ūksas ir Kasparas Šimkevičius, lydimi mokytojų Inetos Leščiauskienės ir Rasos Gabšytės, buvome išvykę į kalnų apsuptą Vouzela miestelį, įsikūrusį Portugalijos šiaurėje, kuriame vyko Erasmus+ projekto „Mission H“ (Misija – sveikata) dalyvių susitikimas. Kartu su partneriais iš Portugalijos, Prancūzijos bei Italijos mūsų delegacija dalyvavo įvairiose veiklose ir išvykose, skatinančiose fizinį aktyvumą.

Pirmąją dieną susitikome su miestelio valdžia ir apsilankėme savivaldybėje. Joje mus nuoširdžiai sutiko, buvome pasveikinti atvykę į Portugaliją! Vėliau tarptautinėse komandose žaidėme žaidimą, skatinantį aktyviai susipažinti su aplinka ir aplankyti svarbiausias vietoves. Susipažinę su miestu ir mokykla, kiekvienos šalies atstovai turėjo pristatyti namų darbus – dviejų mankštos pratimų mokomuosius vaizdo klipus bei pristatyti keletą linksmų faktų apie (ne)sveiką gyvenseną.

Visos savaitės metu tarptautinės komandos dirbo ir kūrė interaktyvius žaidimus, apjungiančius fizinį aktyvumą bei išmaniąsias technologijas. Kiekviena komanda rengė savo žaidimo planą, IT pagalba kūrė klausimus, kuriuos kiti žaidėjai galėjo perskaityti tik naudodamiesi telefonais, nes kiekvienas klausimas buvo užkoduotas QR kodu. Savaitės pabaigoje komandos turėjo galimybę išbandyti kitų grupių kūrinius ir palyginti savo rezultatus – kas greičiau įveikė klausimus ir pasiekė finišą.

Projekto metu vyko Sweatathlon (Prakaitlonas), kurio metu komandos varžėsi dešimtyje skirtingų rungčių. Dalyviai šaudė iš lanko, žaidė krepšinį, atliko daugelį kitų užduočių. Pasibaigus varžyboms visi dalyviai buvo kupini puikių įspūdžių, dalinosi įvairiais nutikimais.

Be dalyvavimo mokyklos veiklose, taip pat vykome į išvykas. Pabuvojome Coimbra mieste, kuriame yra įsikūręs seniausias Portugalijos universitetas, apsilankėme pačiame universitete ir apžiūrėjome jo koplyčią. Be to, lankėmės gamtos mokslų muziejuje, kuriame susipažinome su fizikos bei biologijos mokslų plėtra ir gyvavimu ankstesniais laikais, kai informacijos perdavimas nebuvo toks greitas, kaip šiuo metu, apžiūrėjome daugybės įvairiausių gyvūnų iškamšas, griaučius, senovinius fizikinius prietaisus.

Kita kelionė, kuri reikalavo daugiau fizinių pastangų bei drąsos, buvo išvyka prie Vouga upės ir apsilankymas Paiva takuose. Vouga upėje plaukiojome baidarėmis, o šalia esantis 25 metrų aukščio tiltas daugeliui tapo tikru iššūkiu – visi, kas nepabūgo aukščio, galėjo virvėmis nulipti tilto šonu žemyn. Visa mūsų, lietuvių, delegacija įveikė šitokį neįprastą, adrenalino kupiną iššūkį. Vėliau vykome į Paiva takus, įkurtus kalnuose. Čia pėsti keliavome beveik devynis kilometrus, kopėme kalnais, grožėjomės Lietuvai nebūdinga gamta, o mus šildė portugališka  saulė.

Gegužės 25-oji atėjo greičiau, negu tikėjomės, ir galiausiai turėjome grįžti namo. Nors grįžome pavargę, tačiau visi likome kupini puikių įspūdžių bei naujų patirčių, įgiję naujų draugų ir žinių.

Monika Akstinaitė

IMG_4007

Gimnazistai dalijosi žiniomis apie dviračius

prie pavadinimo

Gegužės 29 d. popietę Kelmės Jono Graičiūno gimnazistai, Erasmus+ programos projekto „Upcycle Europe“ (Dviračiais po Europą) dalyviai Venera Viktorija Ispyrian, Paulius Eitmantis, Kasparas Šimkevičius, Rokas Karpavičius su projekto koordinatore mokytoja Ineta Leščiauskiene ir mūsų gimnazijos abiturientas, Lietuvos kalnų dviračių čempionato 2015 m. III vietos nugalėtojas Dainius Janušauskas dalinosi savo žiniomis apie dviračių priežiūrą su Maltos ordino pagalbos tarnybos socialinio vaikų dienos centro vaikais ,,Kražantės“ progimnazijoje. Šio centro vadovė – mokytoja Lina Šimkevičienė.

Gimnazistai mokė, kaip pripūsti dviračio padangą, uždėti nukritusią grandinę, teisingai užsidėti saugos priemones – šalmą ir liemenę, supažindino su būtiniausiais remonto įrankiais. Vaikams buvo įdomu mokytis iš vyresniųjų, jie noriai bandė savo jėgas ir drąsiai atsakinėjo į klausimus. O vyresnieji turėjo progą ne tik papasakoti apie savo projektą, bet ir perduoti žinias kitiems, pabūti mokytojais.

Pažymėtina, kad J. Graičiūno gimnazijos vykdomi projektai visada siekia išplėsti savo veiklas už mokyklos ribų ir skatina būti socialiai atsakingiems už savo krašto bendruomenę.

Venera Viktorija Ispyrian

Susitikimas su JAV Naujosios Meksikos universiteto bibliotekos specialiųjų kolekcijų centro direktoriumi Tomu Jaehn

prie pavadinimo

Kelmės Jono Graičiūno gimnaziją aplankė svečias iš JAV ponas Tomas Jaehn, Naujosios Meksikos universiteto bibliotekos specialiųjų kolekcijų centro direktorius. Kelmėje jis viešėjo gegužės 3-17 d. pagal JAV ambasados ir Kelmės krašto muziejaus bendradarbiavimo programą dėl Amerikos indėnų istorijos ekspozicijos atnaujinimo muziejuje.

Džiaugiamės, kad p. Tomas Jaehn rado laiko susitikti ir su mūsų gimnazistais. Gegužės 7 d. vyko net trys susitikimai-paskaitos, kuriuose dalyvavo visų trečių klasių gimnazistai. P. Tomas Jaehn kilęs iš Vokietijos, tačiau vėliau atvyko į JAV, Naujosios Meksikos valstiją, ir ten pasiliko gyventi. Svečias mums papasakojo apie istorinius maršrutus, vedusius į Naująją Meksiką, dabartinį gyvenimą valstijoje, jo aktualijas, nepamiršo paminėti linksmų faktų apie Naująją Meksiką, senuosius automobilius bei pačią Ameriką. Įdomu buvo sužinoti įžymiojo 66 kelio, vingiuojančio iš Čikagos į Los Andželą per centrines Amerikos lygumas, istoriją!

Gimnazistai buvo labai patenkinti įdomiomis svečio iš JAV paskaitomis, kurios vyko anglų kalba ir taip mes, mokiniai, galėjome šios kalbos žinias pritaikyti praktikoje.

O gegužės 17 d.  Kelmės krašto muziejuje buvo atidaryta ekspozicija „Šiaurės Amerikos indėnai“. Dėkojame muziejui, kad pasidalino su mūsų gimnazija šio renginio akimirkų nuotraukomis.

Saulė Maleckaitė

1

 Kelmės krašto muziejaus nuotraukos

Mūsų gimnazistai – Lietuvos mokyklų tinklinio žaidynių antros vietos laimėtojai

prie pavadinimo

Kovo 23 d. prasidėjo Lietuvos mokyklų tinklinio zoninės varžybos. Jas organizuoti sutiko Kelmės sporto centre įsikūrusi sporto mokykla. Naujoje sporto salėje kartu su vaikinais vyko ir merginų varžybos. Kelmės rajonui atstovavo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos vaikinų ir Tytuvėnų gimnazijos merginų komandos. Kaip ir tikėtasi, savos sienos padėjo rajono komandoms prasibrauti į tarpzonines rungtynes.

Vaikinams rungtynės vyko vieno rato sistema iki dvejų setų pergalės. Mūsų gimnazijos tinklinio komanda, vedama kapitono Emilijaus Bartkaus, susitiko su Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio, Radviliškio rajono Lideikio, Joniškio rajono „Aušros“ ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijų sportininkais. Visus varžovus pavyko įveikti vienodu 2:0 rezultatu, antrieji liko Šiaulių J. Janonio gimnazistai. Jie kartu su kelmiškiais pateko į tarpzonines rungtynes, kurios balandžio 5 d. vyko Panevėžyje.

Į tarpzonines rungtynes kartu su kelmiškių komanda dar pateko Šiaulių J. Janonio gimnazija, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija ir Plungės rajono „Ryto“ pagrindinė mokykla. Tiek kelmiškiai, tiek šiauliškiai nesulaukė didesnio minėtų komandų pasipriešinimo, tad laukė paskutinė – lemiama J. Graičiūno ir J. Janonio gimnazijų komandų akistata. Nors mūsų komandai ankstesnėse varžybose sekėsi ir jos buvo laimėtos prieš pajėgią Šiaulių komandą, tarpzoninėse varžybose viskas dėliojosi iš naujo. Žinant, jog tik viena komanda patenka į finalinį etapą, žaidėjus kaustė nerimas, kad vėl reikės atkakliai susikauti su šiauliškiais dėl kelialapio į finalo ketvertą. Praėjusiais metais Kelmės gimnazistus šiauliškiai įveikė po itin atkaklios kovos 2:1 laimėdami rungtynes ir taip užkirsdami kelią į finalą. Šiemet mūsų žaidėjai buvo kupini ryžto atsirevanšuoti ir laimėti galimybę kovoti dėl aukščiausio žaidynių apdovanojimo. Kova užvirė nuo pirmo taško ir šiauliečiai buvo įveikti 2:0! Iškovotas ilgai lauktas kelialapis į finalus, vyksiančius Kaune.

Į finalinį etapą atvyko tik keturios Lietuvos gimnazijų komandos, laimėjusios tarpzoninėse varžybose (Kauno „Saulės“, Kelmės J. Graičiūno, Vilniaus rajono Egliškių šv. Jono Bosko ir Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos). Rungtynės vyko naujai renovuotoje Kauno sporto mokyklos sporto salėje. Visos komandos atvyko laimėti aukso, tad karštos emocijos aikštelėje ir už jos ribų vyko kone visą dieną, kol nebuvo išaiškintos stipriausios komandos.

Mūsų tinklininkai įveikė šalčininkiečius rezultatu 2:0 (12, 14). Antrose rungtynės prieš vilniečius Kelmės gimnazistai išėjo ypatingai susikaupę, nes varžovų komandoje žaidė pajėgus žaidėjas iš elitinės Vilniaus vyrų tinklinio komandos. Tačiau ne veltui yra posakis: „Vienas lauke ne karys“ –jis pasitvirtino ir šį kartą. Kelmiškiai puikiai žaidė ir įveikė varžovus rezultatu 2:0 (14, 17). Beliko paskutinis barjeras – Kauno komanda, kuri, kaip ir mes, žengė be pralaimėjimo. Tad mačas tarp Kelmės J. Graičiūno ir Kauno „Saulės“ tinklinio komandų buvo vertas didžiojo finalo. Komandos, žinodamos rungtynių svarbą, kovėsi iki paskutinio teisėjo švilpuko, kuris, deja, šį kartą buvo palankesnis Kauno komandai. Mūsų gimnazijos tinklininkai, užėmę antrąją vietą, tapo Lietuvos mokyklų tinklinio žaidynių vicečempionais.

Kelmės J. Graičiūno gimnaziją aukščiausių apdovanojimų link vedė tinklinio komandos kapitonas Emilis Bartkus, Neimantas Meškauskas, Benas Musneckis, Kajus Gerbenis, Kristupas Kelpša, Lukas Danauskas, Kristupas Gečas, Karolis Samušis ir Paulius Eitmantis.

Darius Barauskis,
kūno kultūros mokytojas metodininkas, tinklinio komandos treneris

Kviečiame į Atvirų durų savaitės renginius

gimlogo

ad2019

Vizitas į Izraelio valstybės ambasadą Vilniuje

prie pavadinimo

Po mūsų gimnazijoje balandžio mėnesį vykusio susitikimo su Izraelio valstybės nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvai Amir Maimon ir ambasados darbuotoja Ana Maizel, gimnazijos bendruomenę pasiekė džiugi žinia – kvietimas atvykti į Izraelio ambasadą Vilniuje.

Į šį susitikimą vyko aštuoniolikos žmonių delegacija: gimnazistai Deimantė Šaulytė, Agnė Jokubauskaitė, Saulė Maleckaitė, Justinas Bernotas, Kotryna Karyznaitė, Saulė Sapragonaitė, Justas Gembutas, Danielius Ūksas, Edvinas Janavičius, Valdas Kavaliauskas, Evelina Užkurytė, Rugilė Gedminaitė, Karolina Indrulytė, Miglė Laurinavičiūtė, Akvilė Šimkutė, mokytojos Rima Servienė, Ineta Leščiauskienė ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė.

Prieš patekdami į Izraelio ambasadą, kuri įsikūrusi Europos verslo centre, susipažinome, kaip rimtai ir atsakingai ambasados apsauga dirba savo darbą. Susitikimas su ambasadoriumi ponu  Amir Maimon vyko susitikimų salėje, visi sėdėjome prie bendro stalo, vaišinomės sausainiais ir bendravome anglų kalba.

Iš pradžių ambasadorius kvietė prisistatyti kiekvieną savo svečią – papasakojome jam apie savo veiklą ir pomėgius. Po to ponas Amir Maimon pasakojo apie save. Sužinojome, kad ambasadorius anksčiau buvo karininkas ir tik netikėtai atradęs skelbimą laikraštyje, kad ieškomi diplomatai, nusprendė pakeisti profesiją. Ponas A. Maimon apie Lietuvą atsiliepė tik gerais žodžiais, netgi pavadino save Lietuvos patriotu. Kalbėdamas jis prisiminė abiejų šalių istoriją, diplomatinius Lietuvos ir Izraelio ryšius, ateities perspektyvas. Pokalbio metu ambasadorius ne kartą gimnazistams sakė: ,,Jūs esate ateitis”. Viso susitikimo metu A. Maimon labiausiai akcentavo vienybės ir komunikavimo svarbą.

Susitikimas, trukęs dvi valandas, prabėgo nepastebimai, įdomiai ir suteikė neišdildomų įspūdžių. Ponas ambasadorius buvo labai dėmesingas kiekvienam iš mūsų, bendravo su mumis nuoširdžiai, šiltai, visi kartu ir juokavome, ir kalbėjomės apie rimtus dalykus, žiūrėjome trumpus vaizdo reportažus.

Kiekvienam mūsų delegacijos nariui kilo daugybė minčių ir jausmų apie šį susitikimą Izraelio ambasadoje. Visiems padarė didelį įspūdį tokias aukštas pareigas užimančio žmogaus nuoširdumas, šiltas ir malonus bendravimas, gyvenimiška patirtis, kuria jis su mumis dalijosi, jo paskatinimas džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Įkvepianti ir pamokanti pono Amir Maimon mintis, kad žmogus neturi laukti, kol galimybės pasibels į duris, jas reikia patiems kurti ir įgyvendinti savo tikslus.

Išvykome iš Izraelio ambasados puikios nuotaikos, praplėtę savo akiratį, daugiau sužinoję apie šią šalį ir jos žmones ir, žinoma, su dovanomis – į savo gimnaziją parvežėme žurnalų apie Izraelį, šios šalies autorių išverstas į lietuvių kalbą knygas ir net hebrajų kalbos žodynėlį! Esame labai dėkingi už tokį šiltą priėmimą Izraelio ambasadoje.

Akvilė Šimkutė

Gimnazijos komanda – konkurse „Jūrų kelias“

prie pavadinimo

Gegužės 2 d. aštuonių gimnazistų komanda „Graičiūno Oceanʾo 8-kas – Alginija Mickūnaitė (Ia), Evelina Grigalaitytė (IIa), Benas Musneckis (IIb), Emilis Bartkus (IIb), Paulius Eitmantis (IId), Gediminas Makaras (IIIa), Karolis Leškys (IIIb), Danielius Ūksas (IIIb) dalyvavo vienuoliktame Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos organizuojamame konkurse „Jūrų keliais“. Konkurso tikslas – supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su jūrinėmis profesijomis, pritraukti visuomenės dėmesį, kad tai – perspektyvi, Lietuvai ekonomiškai naudinga, gerai apmokama profesija.

Konkurse dalyvavo dvylikos gimnazijų komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Komandos kovėsi dėl pagrindinio prizo – kelionės AB „DFDS Seaways“ laivu į Karlshamną (Švedija). Konkurso dalyvius savo melodijomis sveikino ir Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, Lietuvos aukštosios mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila.

Konkursą sudarė septynios užduotys, kurias turėjo atlikti visa komanda ar atskiri jos dalyviai, išrinkti burtų keliu. Komandų nariai iš anksto nežinojo, kokias užduotis teks atlikti kiekvienam dalyviui, todėl bet kokią užduotį atlikti turėjo būti pasiruošę visi nariai.

Teorinėje užduotyje komandos nariai turėjo žinot signalinių jūrų vėliavų reikšmes, atitinkamas raidines reikšmes ir mokėti dešimt pagrindinių jūrinių mazgų ir mokėti juos surišti. Puikiai jūrinius mazgus rišo A. Mickūnaitė ir K. Leškys. Mūsų komandos šios rungties rezultatas buvo vienas iš geriausių. Užduotyje baseine (G. Makaras, D. Ūksas, A. Mickūnaitė ir E. Bartkus) ir Dūmų labirinto užduotyje (E. Grigalaitytė, P. Eitmantis, B. Musneckas ir K. Leškys)  gimnazistai išbandė spec. rūbus ir puikiai atliko numatytas užduotis ekstremaliomis sąlygomis. Čia buvo labai svarbus gebėjimas dirbti komandoje ir greita reakcija. Virvės tempimo ir Metlynio metimo rungtyse dalyvavo visa komanda. Pirmosios pagalbos rungtyje burtų būdu komandos nariai išsitraukė, kas vykdys užduotis. Gimnazistams reikėjo naudojant spec. manekeną, skirtą žmogaus pradinio gaivinimo įgūdžiams įgyti, atlikti dirbtinį kvėpavimą, išorinį širdies masažą, mokėti panaudoti ir AID (Automatinį išorinį defibriliatorių) ir sustabdyti kraujavimą. Šiai rungčiai pasiruošti gimnazistams padėjo sveikatos priežiūros specialistė gimnazijoje Regina Legeckienė.

Kone sudėtingiausia užduotis buvo navigaciniame treniruoklyje (simuliatoriuje). Trys komandos nariai turėjo vairuoti locmanų katerį pagal nurodytą kursą Bosforo sąsiauryje, atsižvelgiant į ženklus ir išvengiant susidūrimų. Su šia užduotim puikiai susidorojo kritinio mąstymo kompetencijas išsiugdę „katerio kapitonas“ P. Eitmantis, „laivavedys“ K. Leškys ir „laivavedžio padėjėjas“ E. Bartkus.  Jų rezultatas buvo antras iš 12-os.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų atminimo prizais. Konkurso nugalėtojais, vyksiančiais keltu į Švediją, tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos moksleiviai, kurie konkurse dalyvauja jau eilę metų. Mūsų „Graičiūno Oceanʾo 8-kas”, dalyvavę konkurse pirmą kartą, kartu su Joniškio ,,Aušros” gimnazijos komanda surinko vienodą taškų skaičių ir iškovojo IV vietą. Gal konkurse dalyvavę mūsų gimnazistai jūreiviais ir nebus, tačiau įgijo neblėstančios darbo komandoje patirties, pasitikėjimo draugu, ištvermės, patyrė naujų įspūdžių ir geriau pažino save. Štai keletas jų atsiliepimų: ,,Konkursas labai patiko, norėčiau dalyvauti dar kartą. Konkurso metu susipažinau su LAJM mokymo baze, kuri paliko labai gerą įspūdį“ (D.  Ūksas) „Man konkursas labai patiko, nes vykdama į jį tikėjausi, kad pergalės ar pralaimėjimo atveju vis tiek bus smagu ir įdomu. Visa tai išsipildė su kaupu, buvo be galo linksma, sužinojau ir pamačiau daug naujų bei įdomių dalykų“ (A. Mickūnaitė). „Mano manymu, pirmąkart atvykus į tokio tipo konkursą pasirodėm gerai. Šiais metais susipažinom su konkursu, kitais metais labiau pasistengsime ir gausim pagrindinį prizą!“ (P. Eitmantis)

Loreta Šuklienė,
Informacijos centro vadovė

Edukacinis renginys ,,Dizaino eksperimentai“

prie pavadinimo

Gegužės 7 d.  grupė mūsų gimnazistų dalyvavo VDA  Dizaino savaitėje. Kelmės kultūros centre vyko kūrybinė laboratorija, kur buvo pristatomas Telšių fakulteto studentų kūrybinis procesas nuo idėjos iki gaminio, kaligrafijos integracijos į eksperimentinės mados dizaino sritį metodas.

Šiuolaikinė kaligrafija išsiveržė iš dvimatės plokštumos ir tapo reljefu, forma, objektu ir net kostiumu. Buvo demonstruojama studentų alternatyvios mados kolekcija ,,Vabi Sabi.lt“. ,,Vabi Sabi“ išvertus iš  japonų kalbos reiškia – kuklus paprastumas.

Gimnazistams teko galimybė pademonstruoti studentų sukurtus modelius.

Albina Rimšienė,
Technologijų centro vadovė