Monthly Archives: gruodžio 2019

Muzikos vakaras gimnazijoje

prie pavadinimo

Gruodžio 10 dieną Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vyko IVa klasės mokinio Justino Bernoto muzikinės kūrybos vakaras. Renginys buvo skirtas visai gimnazijos bendruomenei: mokytojams, tėveliams ir mokiniams.

Vakarą pradėjusi direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė pristatė mūsų gimnazijos leidybos centre išleistą J. Bernoto kūrybos leidinį „Liepsnos link“, kuris sudarytas iš dviejų skyrių: autorinės Justino kūrybos ir jo aranžuotų kitų kompozitorių kūrinių. Padėkota knygą iliustravusioms gimnazistėms Gretai Ščegauskaitei ir Guodai Myniotaitei bei joms padėjusiam grafinio dizaino mokytojui Martynui Turevičiui.

,,Įkvėpimas kurti ateina iš nežinia kur ir niekad nežinosiu, kada jis atsiras. Kaip lietinga diena – nežinosi, kada ji atplauks ir nežinai, kada kitą tokią pat dieną pamatysi. Laikui bėgant vis dažniau pagalvoju, kad menas yra subjektyvus. Vienam žmogui kūrinys gali suteikti sielos prieglobstį, padėti trumpam pamiršti sunkią realybę, o man, kūrėjui, tik primins, ką galėjau padaryti kitaip. O šitą knygą matau kaip dienoraštį, rinkinį daugybės dienų nuotaikų, pripildytą kūrybos, sukurtos per daugiau kaip dvejus metus. Dvejus ėjimo liepsnos link metus.”, – rašo J. Bernotas knygos įžangoje.

Vakaro metu Justinas kartu su savo muzikos mokytoju Svajūnu Klimu ,,vartė” šio dienoraščio puslapius: kalbėjosi apie leidinyje publikuotus kūrinius, muzikos stilių, mėgstamus kompozitorius ir jų įtaką jaunajam kūrėjui, apie ateities planus. Prisiminta, kad jaunasis talentas gimnazijoje buvo ,,atrastas”, kai muzikos mokytojas atkreipė dėmesį į per pertraukas į muzikos studiją ateinantį pagroti gimnazistą… Klausimų jaunajam kūrėjui turėjo ir žiūrovai­ ­– jiems buvo įdomu sužinoti, ar Justino šeimoje yra dar muzikuojančių, kaip gimsta muzika.

Muzikinės kūrybos vakaro metu dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti J. Bernoto kūrinių bei pajausti Advento dvasią. Justino atliekamos muzikos garsai užpildė salę šiluma, ramybe ir pakylėjo nuotaiką. Žiūrovai klausėsi ir Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos fortepijono mokytojos Vilijos Brazinskienės atliekamų Justino kompozicijų fortepijonui.

Šį jaukų antradienio vakarą užbaigė nuoširdi direktoriaus Rimo Bielskio kalba, kuri įkvėpė džiaugtis mokinių pasiekimais bei vertinti žmones, skatinančius nebijoti ir eiti į priekį, o Justiną sveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė, klasės auklėtoja Vaida Karabienė ir draugai!

Saulė Maleckaitė

Gimnazijoje vyko jaunųjų poetų šventė

prie pavadinimo

2019 m. lapkričio 27 d. mūsų gimnazijoje vyko jaunųjų Kelmės krašto kūrėjų šventė – Poezijos rudenėlis, skirtas poeto Jono Graičiūno atminimui. Renginys prasidėjo meniška kompozicija, kurią paruošė mokytojos Valerijos Puišienės vadovaujami kūrybos klubo „Hipokrenė“ nariai. Susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorius Rimas Bielskis.

Jaunieji poezijos kūrėjai sugužėjo iš Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos, Kelmės profesinio rengimo centro ir Jono Graičiūno gimnazijos. Jų eiles vertino garbūs komisijos nariai: Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys“ vadovas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Viktoras Gulbinas, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė ir J. Graičiūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vaida Karabienė.

Kol vertinimo komisija, išklausiusi visų šventės dalyvių, aptarė ir vertino jaunųjų poetų kūrybą, vyko įdomios kūrybinės dirbtuvėlės, kurioms vadovavo Kelmės profesinio rengimo centro mokytoja D. Griškevičienė. Jaunieji poetai kartu sukūrė puikią odę, skirtą artėjančiam J. Graičiūno gimnazijos jubiliejui.

O vertinimo komisija nusprendė, jog 2019 metų Poezijos rudenėlio laureatėmis tapo Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos mokinės Ugnė Kniūraitė, Meida Gečaitė, Akvilė Petroševičiūtė (merginų lietuvių kalbos mokytoja Emilija Kvietkuvienė), Kelmės profesinio rengimo centro mokinė Viktorija Musneckytė (lietuvių kalbos mokytoja Dalia Griškevičienė) ir J. Graičiūno gimnazijos mokinė Rugilė Baltrušaitytė (lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Rutkūnienė). Šventės dalyviams ir jų mokytojoms buvo įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.

Genovaitė Rutkūnienė,
vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Gimnazijoje viešėjo Kelmės specialiosios mokyklos vykdomo projekto dalyviai

prie pavadinimo

Gruodžio 4 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Kelmės specialiosios mokyklos vykdomo tarptautinio KA229 Erasmus+ projekto „Bendri veiksmai pagarbai ir empatijai“ dalyviai iš Turkijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Rumunijos.

Apie gimnaziją susirinkusiems papasakojo direktorius Rimas Bielskis, o gimnazijos tarptautinių projektų koordinatoriai mokytojai Ineta Leščiauskienė ir Nerijus Šarauskas pasidalino savo patirtimi, kaip įgyvendinant projektus ugdoma mokinių tolerancija. Koordinatoriai kartu su gimnazistais pristatė pavyzdžius iš projektų „Misija S(veikata)“, „M.U.S.I.C.“, „Sulaužykim stereotipus, kurkim naują Europą“, „Klausimai Europai, atsakymai iš Europos“. IIIb klasės mokinys ir projektų dalyvis Mykolas Balsys pristatė savo grupės kūrybinį darbą apie priklausomybę nuo mobiliųjų telefonų – vaizdo siužetą, rodytą susitikimo Sicilijoje metu. Gimnazistės Karolina Indrulytė, Guoda Valošinaitė ir Judita Klusaitė puikiai dainuodamos ir grodamos visus „užkrėtė“ kalėdine nuotaika!

Vėliau svečiams buvo surengta ekskursija po gimnaziją: apžiūrėti gimnazijos edukaciniai centrai, susipažinta su mokinių kūrybiniais darbais. Svečius lydėjusi Kelmės specialiosios mokyklos direktorė Dalia Viliūnienė džiaugėsi prasmingu mokyklų bendradarbiavimu.

Ineta Leščiauskienė,
anglų kabos mokytoja metodininkė

„Muzikos dirižablio“ skrydis

prie pavadinimo

Paskutinį lapkričio penktadienį Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje šurmuliavo jaunieji muzikantai – buvo ruošiamasi kilti „Muzikos dirižabliu“!

Į ,,gyvai” grojančių jaunimo grupių festivalį ,,Muzikos dirižablis”, kasmet organizuojamą mūsų gimnazijoje, šiemet susirinko muzikos atlikėjai iš Tytuvėnų, Šiaulių, Neringos, Vilniaus ir, žinoma, Kelmės. Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo direktorius Rimas Bielskis, o festivalio vedėjai – III klasės gimnazistas lakūnas Mykolas Balsys bei ketvirtokė stiuardesė Judita Klusaitė – nuoširdžiai ir šiltai kvietė į sceną jaunuosius atlikėjus.

Koncertą pradėjo mūsų gimnazijos muzikos studija ,,Obertonas” ir roko grupės “Fire It Up” lyderis, kompozitorius, gitaros virtuozas, laimėjęs ne vieną tarptautinį gitaristų konkursą, Viktoras Jonušis-Hugis! Nuskambėjusi bendra V. Jonušio ir ,,Obertono” instrumentinė kompozicija sužavėjo publiką! Po vyresniųjų „Obertono“ narių pasirodymo koncertą tęsė jaunųjų, tik kelis mėnesius kartu muzikuojančiųjų, grupė – jų atliktos dainos pelnė gausių aplodismentų.

Džiugu, kad yra kolektyvų, kurie ne vieną kartą dalyvauja „Muzikos dirižablyje“. Tai Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos muzikos grupė „5:05“ (vadovas Laimonas Tamošiūnas), Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos grupė „Good Question“ (vadovė Ieva Kelertienė), Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos grupė „G5“ (vadovė Vilma Klumbytė). Skaičius 5 pavadinime atsirado neatsitiktinai: kolektyvą lanko ne tik minėtos gimnazijos, bet ir kitų Šiaulių miesto mokyklų – Didždvario bei Juliaus Janonio gimnazijų ir Salduvės bei Juventos progimnazijų mokiniai.

Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos duetas ,,V.I.P.” dovanojo ne tik muziką – susikaupti ir įsiklausyti žiūrovus vertė vokalistės Gabrielės Baubaitės dainos atlikimo stilius, teatralizuotas pasirodymas. Neringos gimnazijos vokalinis-instrumentinis ansamblis “Inspire”, susibūręs prieš trejus metus, atliko populiarių grupių hitus. Šiam ansambliui vadovauja Audronė Buržinskienė ir Mantas Nazarovas. Festivalyje dalyvavo ir Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus vokalinis-instrumentinis ansamblis, vadovaujamas Rimanto Levicko. Koncertą baigė jungtinė buvusių ir dabartinių mūsų gimnazijos mokinių grupė “Pack of Nails”.

Renginio pabaigoje visus sveikino ir grupėms dovanas įteikė festivalio sumanytojas muzikos mokytojas Svajūnas Klimas, o kasmet ,,Muzikos dirižablyje” dalyvaujantis ir geriausius muzikantus padedantis atrasti V. Jonušis džiaugėsi festivalio sėkme ir apdovanojo geriausio muzikos atlikėjo  nominacijas pelniusius Justiną Bernotą, Kamilę Stonytę (abu iš muzikos studijos “Obertonas”), Eveliną Lemežytę (grupė ,,5:05”), Kariną Šimkevičiūtę (grupė “Inspire”), Arminą Snitkų (Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus ansamblis), Oskarą Bogvilą (grupė “Good Question”), Eneli Klumbytę (grupė “G5”), Kasparą Šimkevičių (grupė “Pack of Nails”).

,,Muzikos dirižablio” vedėjai M. Balsys ir J. Klusaitė dėkojo šventės rėmėjai Kelmės rajono savivaldybės administracijai ir visai gimnazijos komandai, organizavusiai festivalį: mokytojui S. Klimui, gimnazijos direktoriui R. Bielskiui ir jo pavaduotojoms Živilei Klimienei ir Lijanai Vaičiulytei, scenografiją kūrusiam mokytojui Martynui Turevičiui, inžinieriui programuotojui Mantvydui Burzdžiui, renginio metu budėjusiai IVb klasei ir jos auklėtojai Rasai Gabšytei bei visiems dalyviams ir žiūrovams, kuriems pati gražiausia – ,,gyva” muzika!

Živilė Klimienė,
direktoriaus pavaduotoja

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO POTVARKIS

gimlogo

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO POTVARKIS DĖL KONKURSO KELMĖS JONO GRAIČIŪNO GIMNAZIJOS DIREKTORIAUS PAREIGOMS EITI ATRANKOS KOMISIJOS SUDĖTIES PATVIRTINIMO