Daily Archives: 2020-01-07

Kelionė į Estiją

prie pavad.

Žvarbų ir ankstų  gruodžio 27-osios rytą Kelmės rajono mokiniai – įvairių konkursų, olimpiadų, čempionatų prizininkai – išsiruošė į dviejų dienų kelionę po Estiją. Mūsų gimnazijai atstovavo Judita Klusaitė, Karolina Indrulytė, Saulė Maleckaitė, Karolina Blinstrubytė, Miglė Laurinavičiūtė, Jūnius Vaitkus, Justinas Bernotas, Kamilė Rukaitė, Saulė Sapragonaitė bei Vesta Semionovaitė.

Po ilgos kelionės autobusu pirmiausia aplankėme Tartu AHHAA mokslo centrą, kuriame susipažinome su jo eksponatais, tyrėme savo DNR bei keliavome po kosmosą planetariume. Vėliau vykome į ledynmečio centrą Aksi. Modernaus centro dėka supratome, kaip keitėsi pasaulio reljefas dėl įvairių geografinių veiksnių. Užbaigiant pirmąją dieną, grupės gidė aprodė Tartu senamiestį  ir gražiausias miesto vietas.

Kitą dieną išvykome į Estijos geografinį centrą – Paide miestelį. Aplankėme Livonijos ordino tvirtovę bei laiko centrą „Wittenstein“, kuriame leidomės į kelionę laiku ir taip susipažinome su visa Estijos istorija.

Ši kelionė paliko daug įspūdžių ir naudingų žinių kiekvienam mokiniui. Dėkojame Kelmės rajono savivaldybės administracijai už suteiktą galimybę keliauti ir pažinti kaimyninę šalį – Estiją.

 Judita Klusaitė ir Karolina Indrulytė

Kalėdinis tinklinio turnyras

prie pavadinimo

Gruodžio mėnesį gimnazijoje vyko Kalėdinis tinklinio turnyras, kurį organizavo fizinio ugdymo mokytojas Darius Barauskis.

Turnyre dalyvavo penkios komandos. Komandą sudarė ne mažiau kaip keturi gimnazistai, iš kurių viena turėjo būti mergina. Žaidėjai galėjo būti iš skirtingų klasių. Finalinį etapą pasiekė komandos „MKKA“, „123 OPA“ ir „KLAIDA“.

Finale „MKKA“ komanda rezultatu 0:3 nusileido komandoms „123 OPA“ ir „KLAIDA“. Pastarųjų susitikimas buvo labai azartiškas ir dramatiškas. Sužaidus du setus rezultatas buvo 1:1. Trečiame sete komandai „KLAIDA“ (ją sudarė gimnazistai R. Kundrotaitė, E. Grigalaitytė, H. M. Gudjonis, B. Musneckis, R. Navikas ir K. Prišmontas) pavyko išsaugoti emocinį stabilumą, laimėti setą 25:23 ir tapti kalėdinio turnyro čempionais. Sveikiname juos!

Darius Barauskis,
fizinio ugdymo mokytojas metodininkas

finalas

Kalėdinis rytmetys gimnazijoje

prie pavadinimo

Gruodžio 20-ąją dieną Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos bendruomenė susirinko į aktų salę, kurioje vyko tradicinis šventų Kalėdų rytmetys.

Renginį pradėjo gimnazijos direktorius Rimas Bielskis, linkėdamas susirinkusiesiems linksmų šventų Kalėdų ir laimingų ateinančių Naujųjų metų. Anot R. Bielskio, per šventas Kalėdas svarbiausia visiems laikams atsikratyti blogų savybių ir dalintis su kitais džiaugsmu, šiluma, meile, pagalba ir geru žodžiu: „Esu įsitikinęs, kad tuomet sulauksime tikrų dovanų. Jeigu ne dėžutėje, tai širdyj“,- kalbėjo gimnazijos direktorius.

Į renginį atvyko ir Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios parapijos diakonas Gediminas Kasperavičius. Kreipdamasis į gimnazijos bendruomenę, jis teigė, kad šv. Kalėdos – stebuklų metas, tačiau visi stebuklai nublanksta prieš vieną – kuomet Dievas tampa žmogumi. Diakonas Kelmės parapijos klebono ir savo vardu visus pasveikino artėjančių Kalėdų proga ir palinkėjo, kad tas stebuklas tikrai gimtų mūsų gyvenimuose: „Ne nukrauti stalai per šventes, ne garsiausia muzika, ne didžiausia dovanų krūva po eglute, bet tas stebuklas, kurį Dievas kiekvienam atneša. Jis nori mus paimti už rankos ir vesti. Dievas negali nuvesti mūsų niekur kitur, kaip tik į didžiausią džiaugsmą“.

Mokytojų ir mokinių kūrybos klubo „Hipokrenė“ skaitovai Mykolas Balsys, Dora Heynold, Brigita Sabaliauskaitė, Karolina Blinstrubytė, Fausta Bankovskaitė, Andrėja Valčiukaitė, Austėja Krinciūtė, kuriuos parengė gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Valerija Puišienė, jausmingais pasakojimais siekė atskleisti, kas yra gyvenime svarbiausia – kartais taika, tikėjimas ir meilė gali išblėsti, tačiau kol egzistuoja viltis, visa tai gali vėl atgyti. Taip pat buvo akcentuojama, kaip svarbu padėti žmogui ir išmokti dalintis meile su kitais.

Skambėjo dainos ir giesmės, kurios džiugino susirinkusiuosius. Jas atliko gimnazistai, kuriems pasiruošti padėjo gimnazijos muzikos mokytojas Svajūnas Klimas.

Šis renginys įprasmino švenčių laukimą. Jo metu pajutome ramybę ir bendrumą. Kiekvieno širdis prisipildė gerumu ir įkvėpė dalytis geromis emocijomis su kitais.

Akvilė Šimkutė

Kalėdinės dirbtuvėlės gimnazijoje

prie pavadinimo

Jau tapo tradicija, kad prieš Kalėdas gimnazijos technologijų centre mokytojai ir mokiniai susirenka į kalėdines dirbtuvėles. Šiemet jose buvo įvairių veiklų: šventinių puokščių ir įvairių puošmenų gaminimas, tapymas ant šilko, kalėdinių meduolių kepimas ir dekoravimas. Visa tai sutelkė gimnazijos bendruomenę pabūti kartu, pajausti arėjančių švenčių nuotaiką.

Albina Rimšienė,
vyresnioji technologijų mokytoja

Gimnazijoje įgyvendinamas projektas „Kartu“

DSC_1213

Mūsų gimnazija kartu su kitomis Lietuvos mokyklomis nusprendė prisidėti prie Laisvės TV organizuojamo projekto „Kartu“. Šio projekto tikslas – padėti mokiniams „nepasimesti“ vizualiai tobulame pasaulyje, susitvarkyti su nuolat kylančiais iššūkiais: kaip besiformuojančiai asmenybei vertinti save ir tikėti savimi. Šiam tikslui įgyvendinti buvo rengiami gimnazistų susitikimai su žymiais žmonėmis, įvairių sričių lektoriais.

Lapkričio 25 d. pirmos klasės gimnazistai susitiko su Lietuvos dainininke Monika Linkyte, kuri papasakojo apie mokėjimą reikšti savo emocijas ir gebėjimą jas valdyti. Po paskaitos gimnazistai susiskirstė į grupes ir kūrė dainos žodžius, kuriuose buvo išreiškiamos įvairios emocijos.

Gruodžio 16 d. gimnazijoje vyko net keli susitikimai su Laisvės TV projekto „Kartu” lektoriais. I-II klasių gimnazistai susitiko su lektore Inga Globe, kuri yra intelekto lavinimo instruktorė, vadovė ir verslininkė, muzikinio patyriminio projekto “AMIYA Inspiration” koordinatorė, tarptautinių renginių organizatorė. Moteris su mokiniais bendravo žmonių tarpusavio santykių tema.

Tuo metu IV-osios klasės gimnazistai susitiko su lektore Inga Jablonskė – verslininke, vadove, mokymų programos „Įkvėpimo dirbtuvių” autore, konferencijos „Sveika ir laiminga mama” organizatore, „Vitaminai sielai” laidos kūrėja, aktyvia visuomenininke. Šiame susitikime buvo diskutuojama profesijos pasirinkimo tema. I. Jablonskė pasakojo, kaip jaustis laimingu savo veikloje. Moteris prisipažino, kad vienu metu pati suprato, jog tai, kuo užsiima, jai neteikia laimės todėl, kad visas jos gyvenimas buvo susietas tik su rezultatais ir sėkme. Anot lektorės, tai ir paskatino ieškoti atsakymo į klausimą: „Kaip jaustis laimingu veikiant?”. Moteris pabrėžė, kad neužtenka būti pripažintam. Pasiremdama mokslinio tyrimo išvadomis, ji atskleidė, kad jei žmogus nori būti laimingas dirbdamas, svarbiausi yra trys dalykai – įsitraukimas ir atsidavimas savo darbui, mokymasis ir nuolatinis tobulėjimas bei nebijojimas išeiti už komforto zonos ribų. Lektorė taip pat atskleidė, kokie įgūdžiai bus svarbiausi, padėsiantys tobulėti: tai mokėjimas prisitaikymas prie išorinių ir vidinių pokyčių, savimotyvacija, emocinis intelektas, kūrybiškumas, gebėjimas dirbti komandoje ir kritinis mąstymas.

Pastaruoju metu renginiai gimnazijoje vyksta būtent dėl profesijų pasirinkimo. Ne pirmus metus gimnazijoje organizuojama „Profesijų savaitė”, kurios metu buvę gimnazistai dalijasi savo sėkmės istorijomis su dabartiniais gimnazistais. Panašu, kad gimnazistams šie susitikimai yra naudingi. Anot gimnazijos ekonomikos mokytojo, „Profesijų savaitės” iniciatoriaus Nerijaus Šarausko, mokiniai atsakingiau renkasi savo profesiją: „Nebesirenka tos pačios profesijos kaip kaimynas, klasės draugas ar giminaitis. Susitikimai su įvairių profesijų atstovai skatina ieškoti savo kelio“.

O projektas „Kartu“ labai vertingas jaunimui. Susitikimai su įkvepiančiais lektoriais sustiprina pasitikėjimą savimi, motyvuoja siekti savo tikslų, moko, kaip elgtis susidūrus su sudėtingais gyvenimo išbandymais. Šiuo metu projektas dar tik pradedamas įgyvendinti, ateityje laukia kiti susitikimai.

Akvilė Šimkutė