Monthly Archives: gegužės 2015

Diskusija „Socialinė atskirtis: ką aš apie ją žinau?“

prie pavadinimo

Gegužės 19 d. gimnazijos konferencijų salėje įvyko Erasmus+ projekto „Menų spaustuvė“ renginys – diskusija „Socialinė atskirtis: ką aš apie ją žinau“. Diskusijoje dalyvavo projekto dalyviai IIc  klasės mokiniai bei jų auklėtoja Reda Sakalauskienė, direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė, mokyklos psichologė Jovita Gerbenienė, direktoriaus pavaduotoja ir Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Lijana Vaičiulytė bei Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr.specialistė Daiva Stonienė.

Gimnazistai pristatė atlikto tyrimo rezultatus (pagal anketos duomenis), po to diskutavo, kaip jie supranta socialinę atskirtį, kokias jos formas žino, dalinosi savo patirtimi klasėje, mokykloje, pasakojo, kaip socialinė atskirtis, tolerancija suprantama užsienio šalyse, kuriose pabuvojo pagal tarptautinių projektų programas.

Diskusijoje neakivaizdžiai dalyvavo ir gimnazijos socialinė pedagogė Ina Kaminskienė – vaizdo įraše, kuris buvo demonstruojamas renginio metu, ji papasakojo apie savo darbą ir pareigas mokykloje mažinant socialinę atskirtį. Kitame vaizdo įraše matėme socialinio centro „Betanija“ vadovo Br. Jono Liudviko ir savanorio, buvusio gimnazijos mokinio Lauryno Zavadskio pokalbį apie šio labdarą organizuojančio centro veiklą. Į jį projekte dalyvaujantiems mokiniams bus organizuojama išvyka.

Diskusijos buvo tokios įdomios, kad nepakako renginiui skirto laiko. Renginio pabaigoje projekto „Menų spaustuvė“ koordinatorė Ineta Leščiauskienė pristatė pirmųjų projekto metų veiklos ataskaitą.

Ineta Leščiauskienė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė

Tarptautinė etikos diena

prie pavadinimo

Kiekvienais metais Lietuvos edukologijos universitete yra paminima Tarptautinė etikos diena. Į ją sukviečiami labiausiai respublikiniame Etikos konkurse pasižymėję mokiniai, vyksta konferencija ir Lietuvos etikos mokytojų asociacijos (LEMA) visuotinis suvažiavimas.

Šiemet gegužės 15 dieną į šią šventę buvo pakviesta ir mūsų IVa klasės gimnazistė Ieva Vaitkevičiūtė. Ji 2014–2015 metų 11–12 klasių mokinių Etikos konkurse pelnė trečią vietą. Šiame konkurse dalyvavo ir mokiniai iš VDU „Rasos“, Vilniaus M. Biržiškos,  Kėdainių „Šviesiosios“, Zarasų „Ąžuolo“, Trakų raj. Rūdiškių gimnazijų bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetovidurinės mokyklos. Konkursas vyksta ir 9–10 klasių mokiniams. Jame dalyvavo mūsų gimnazijos Id klasės mokinė Fausta Tavoraitė ir IId klasės gimnazistė Monika Tamkutė. Joms iki prizinės vietos pritrūko vos pusės balo.

Tarptautinė etikos diena prasidėjo koncertu, visus sveikino Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojai, studentai. Šiemet konferencijos tema buvo „Rūpesčio bei rūpinimosi trajektorijos“. Studentai skaitė įdomius pranešimus apie vartojimo kultūrą ir perdėtą rūpinimąsi savimi, apie moters kūno sudaiktinimą žiniasklaidoje, apie biopolitiką tarp rūpesčio ir manipuliacijos, šiuolaikinę savanorystę ir kt.

Po konferencijos vyko Etikos konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Mokiniai ir jų mokytojai buvo apdovanoti diplomais, padėkos raštais, vertingomis knygomis, gėlėmis. Tortą su užrašu „TED“ (Tarptautinė etikų diena) supjaustė 2013–2014 ir 2014–2015 metų 11–12 klasių Etikos konkursų nugalėtoja Agnė iš VDU „Rasos“ gimnazijos. Jai atiteko ir marškinėliai, ant kurių 37 kalbomis buvo parašyta „Aš laimėjau 2015 metų etikos konkursą“.

Po apdovanojimų mokiniai klausėsi dėstytojo Mantauto Ruzo paskaitos „Kodėl žmones suprasti sunkiau, negu nuskristi į Marsą“, o jų mokytojai aptarė įvairius etikos dėstymo klausimus LEMA visuotiniame suvažiavime.

Aurelija Grincevičienė,
vyresnioji etikos mokytoja

IMG_9669

IMG_9758

Gimnazijos muzikantų sėkmė konkurse „Būk artistas“

prie pavadinimo

2015 m. balandžio 29 d. mūsų gimnazijoje vyko kasmetinis Kelmės rajono jaunųjų talentų konkursas ,,Būk artistas“, kuriame dalyvavo mokiniai iš rajono mokyklų. Buvo atliekama įvairių stilių muzika: nuo klasikinės iki populiariosios bei trankiosios – roko muzikos. Pasirodė ir šokių kolektyvas. Prizines vietas užėmė Elvyravos pagrindinės mokyklos solistas Žilvinas Kreimeris (III vieta), Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokinys Armandas Druktenis (II vieta), merginų duetas iš Kražių gimnazijos Inesa Bumblauskaitė ir Dovilė Elena Šimkutė (I vieta) ir Kelmės meno mokyklos varinių pučiamųjų instrumentų kvintetas (I vieta).

Konkurso laureatais tapo Kelmės ,,Aukuro“ vidurinės mokyklos solistė Guoda Valošinaitė ir Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos muzikos studija ,,Obertonas“, kurioje muzikuoja Gabrielius Šurna, Mantas Ralovėcas, Grigas Andrulis ir Matas Jafimovas.

Gabrielius Šurna

1buk art 2015

Comenius projektas „Sulaužykim stereotipus, kurkim naują Europą“: Ispanija

prie pavadinimo

2015 metų gegužės 8–14 dienomis vyko paskutinis Comenius projekto „Sulaužykim stereotipus, kurkim naują Europą“ susitikimas Ispanijoje, Galisijos regione, La Korunjamieste. Iš mūsų gimnazijos į jį vyko penki gimnazistai: Kasparas Zavadskis, Gražina Rimkutė, Rimvydas Budreckis, Domantas Rudaitis, Matas Jafimovas bei anglų kalbos mokytojos Snieguolė Zavadskienė ir Gitana Rudzevičiūtė. Pamatėme Ispaniją ne vien turisto, bet ir mokinio bei šeimos nario  akimis, nes gyvenome savo draugų ispanų šeimose.

Pirmąją vizito dieną traukiniu vykome į Santiago de Compostelą. Tai miestas, pagarsėjęs kaip piligrimų centras, į kurį veda keliai iš visos Europos. Mes buvome pakerėti romaninio ir gotikinio stilių senamiesčio ir garsiosios Švento Jokūbo katedros. Nuo katedros stogų atsivėrė kvapą gniaužianti miesto ir apylinkių panorama. Taip pat aplankėme miesto universitetą, vieną seniausių Europoje.  Santiago de Compostela įsirėžė mūsų atmintyje tikrai ilgam laikui.

Antroji diena buvo šeimų diena: kartu valgėme, pramogavome, apžiūrėjome vietines apylinkes, apsikeitėme suvenyrais. Vakare visų Comenius delegacijų (Lenkijos, Italijos, Vokietijos, Turkijos, Ispanijos ir Lietuvos) jaunuoliai rinkosi į vakarėlį  prie  Atlanto vandenyno.

Didžiąją trečiosios dienos dalį praleidome  Cambre priemiestyje esančioje mokykloje, pristatėme paruoštus namų darbus – parodėme Kelmėje filmuotą vaizdo medžiagą, Jono Graičiūno gimnazijos mokinių mintis apie šį projektą, klausėmės mums surengto ispanų koncerto, kompiuterių klasėje dirbome su kiekvienos šalies parengtu klausimynu: atsakinėjome į klausimus apie šalis partneres. Po to apžiūrėjome Cambre miestelį šalia La Korunjamiesto, lankėmės Cambre savivaldybėje, ten gavome suvenyrų, vėliau apžiūrėjome Šventosios Marijos bažnyčią. O vakare – vėl vakarėlis, juokas, šokiai iki paryčių!

Ketvirtoji diena buvo labai soti. Pietavome La Korunja virėjų mokykloje. Įsitikinome, kad ispanai valgo labai daug! O kai pavalgęs jautiesi toks sotus, jog atrodo – tuoj sprogsi, pasirodo, kad tavęs dar laukia desertas! Be to, apžiūrėjome La Korunjasenamiestį, aplankėme Heraklio bokštą, kuris yra seniausias veikiantis švyturys pasaulyje. Po tokių pietų teko gerokai paprakaituoti, kol užlipome į bokšto viršūnę, bet buvo verta: nuo jos atsivėrė neapsakomo grožio vaizdas į vandenyną  bei La Korunjamiestą.

Paskutinę viešnagės dieną važiavome į Orense miestą, kuris garsėja karštosiomis versmėmis. Plaukdami upe katamaranu grožėjomės ispanišku kraštovaizdžiu, nuostabiais kalnais. Po ilgos kelionės autobusu, katamaranu ir pėsčiomis, atsipalaidavome karštų versmių baseinuose. Buvo neapsakomai gera, nors oro temperatūra jau siekė 32 laipsnius. Vakare visi Comenius dalyviai rinkosi paskutinei vakarienei Temple miestelyje. Anksti ryte mūsų laukė ilgas skrydis namo…

Ši savaitė buvo nuostabi: naujos pažintys, draugai, skanus maistas, vakarėliai, pažintinės ekskursijos, bendras darbas, ispaniška šiluma, visus vienijanti anglų kalba, keletas išmoktų ispaniškų žodžių, vandenyno bangos ir tas sunkiai nupasakojamas bendrystės, vienybės ir laisvės jausmas. Manau, kad šio projekto tikslas – sugriauti stereotipus, kurti naują, vieningą Europą – pasiektas.

Domantas Rudaitis

Gimnazijos jubiliejui skirti renginiai tęsėsi…

prie pavadinimo

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje tęsėsi renginiai, skirti gimnazijos 75-mečio jubiliejui.

Gegužės 1-ąją ir 2-ąją vyko sporto varžybos, kuriose dalyvavo ir dabar besimokantys mokiniai, ir jau baigusieji gimnaziją, ir šios gimnazijos mokytojai.

Gegužės 1 d. aktų ir sporto salės ūžė: jose vyko tinklinio ir stalo teniso varžybos. Žaisti stalo tenisą užsiregistravo 13 dalyvių: 6 buvę mokiniai ir 7 dabartiniai gimnazistai ir mokytojai. Finale susitiko Eugenijus Jafimovas ir jo brolis Erikas. Rezultatu 3:2 laimėjo gimnazijos geografijos mokytojas Eugenijus Jafimovas. Dėl III-IV vietos kovojo IIb klasės gimnazistas Orestas Bredelis ir Ričardas Narkus, kuris pralaimėjo gimnazistui 3:2.

Tinklinio turnyre dalyvavo  penkios komandos, sužaista 10 rungtynių. Turnyrą laimėjo komanda „MVP“, kurioje žaidė Mantas Grinevičius, Mindaugas Goris, Mantas Samuilis, Mantas Burneikis. II vietą užėmė „95‘i“ (Martynas Lopetaitis, Dainius Kučinskas, Aurimas Galkontas, Tomas Leškys), o III-ąją – komanda „Samuiliai“ (Lukas Samuilis, Mantas Samuilis, Edgaras Bartkus, Mantas Kančauskas, Dainius Vasiliauskas).

Į krepšinio varžybas, vykusias gegužės 2d., susirinko keturios komandos: „Erlandas ir draugai“, „Ketvirtokai“, „Broliai“, „Pieno žvaigždės“. Pastaroji komanda, kurioje žaidė Rimantas Bielskis, Justinas Bružas, Mantvydas Stonys, Lukas Banys, Edvinas Milašius, laimėjo I-ąją vietą. II vietą pelnė „Ketvirtokai“ (Aivaras Viršila, Deividas Banys, Deividas Grigalaitis, Lukas Samuilis, Vilius Jarulaitis, Rokas Sridulis), III-oje liko „Broliai“, kurioje žaidė Eugenijus Jafimovas, Erikas Jafimovas, Giedrius Navikas, Ričardas Navikas, Viktoras Gaidjurgis, Gintas Gaidjurgis ir Kęstutis Kelpša.

Varžybų dalyviams buvo įteikti padėkos raštai, prizinių vietų laimėtojai apdovanoti medaliais su gimnazijos 75-mečio simbolika.

Gegužės 4 d. prasidėjo tradicinė, nuo 1999 metų kiekvieną pavasarį vykstanti Atvirų durų savaitė. Amatų dieną buvo atidaryta buvusių ir dabar besimokančių gimnazistų dirbinių paroda. Technologijų mokytojai Albina Rimšienė ir Valerijus Paulionis, kalbėję jos atidaryme, pristatė eksponuojamus darbus ir juos kūrusius autorius. Susirinkusieji apžiūrėjo įvairia technika atliktus dirbinius: medžio drožinius, pagamintus medinius žaislus, dekupažo, tekstilės pavyzdžius.

Būsimųjų gimnazistų dieną gimnazija sulaukė būrio svečių – į aktų salę rinkosi norintys mokytis mūsų mokykloje. Direktorius Rimas Bielskis papasakojo apie mokymąsi gimnazijoje, gimnazistai, dalyvaujantys tarptautiniuose projektuose Comenius ir Erasmus+, pristatė juos, paragino būsimuosius gimnazistus aktyviai dalyvauti visose gimnazijos siūlomose veiklose, svečiams buvo surengta ir ekskursija po mokyklą.

Gegužės 7-ąją – Knygos dieną – buvo pristatytas gimnazijos leidybos centre išleistas aštuonioliktasis mokinių ir mokytojų kūrybos almanachas. Jame publikuojama beveik šimto autorių kūryba: eilėraščiai, esė, rašiniai, piešiniai, fotografijos. Išskirtinis šio almanacho bruožas – svarbių istorijos datų paminėjimas. 2015-ieji yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ieji ir mūsų gimnazijos 75-ieji gyvavimo metai, todėl ir almanacho numeris prasideda skyriumi, kuriame publikuojami gimnazistų laiškai Lietuvai ir 15 ženklų, sukurtų gimnazijos jubiliejui. Laiškuose – gimnazistų mintys apie Tėvynę, jos istoriją, gimtą kalbą, žavimasi Lietuvos gamta, didžiuojamasi, kad gyvename čia, kad esame laisvi, svarstoma, kad nuo Lietuvos piliečių atsakomybės, prasmingos veiklos priklauso Tėvynės gerovė. Laiškuose – ir susirūpinimas dėl šalies ateities, dėl jos žmonių abejingumo, nepagarbos gamtai, aplinkai…

Rašinių cikle „Tamsos šviesa“ publikuojami gimnazistų rašiniai, kuriuose mąstoma apie aklo žmogaus gyvenimą, jo jausmus, apie tai, ko mes, regintieji, deja, nepastebime… Raginama džiaugtis kiekviena prasminga akimirka, nedejuoti dėl smulkmenų.

Tradiciškai almanache publikuojami ir anglų kalba rašyti rašiniai, eilėraščiai. O „Sugrįžimų“ skyriuje, kuriame galima susipažinti su jau baigusiųjų gimnaziją kūryba, spausdinamas Aurelijos Gėdminaitės, studijuojančios Kauno kolegijoje, fotografijų ciklas „Studijų miestas“. Aurelija atsiuntė gimnazijos bendruomenei tokį linkėjimą: „Gimnazija man paliko puikių prisiminimų – čia patyriau daug nuostabių akimirkų, sutikau daug šaunių draugų, malonių bei supratingų mokytojų, kurie buvo pasiryžę padėti visiems, besiskinantiems kelią savo ateities link. Norėčiau palinkėti, kad Jono Graičiūno gimnazija gyvuotų dar ilgai ir švęstų ne vieną jubiliejų, nes čia geriausia vieta išugdyti brandžią asmenybę“.

Mokinių ir mokytojų almanacho sudarytoja ir renginio vedėja direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė dėkojo visiems kūrėjams ir jų mokytojams, tėveliams, o gimnazijos bibliotekininkė Vida Bartkevičienė padėkos raštą įteikė aktyviausiai akcijos „Knygų Kalėdos“ dalyvei IId klasei ir jos auklėtojai Virginijai Rimkuvienei.

Gimnazisto dieną direktorius R.Bielskis įteikė padėkas mokiniams, sėkmingai dalyvavusiems įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžybose. Tądien buvo renkamas naujas gimnazistų prezidentas – juo tapo IIb klasės mokinys Eimantas Gajauskas. Išrinkta ir šauniausia klasė – ja tapo IIa. Buvo dalijamos įvairios nominacijos, išrinkti šauniausi, stilingiausi, draugiškiausi, linksmiausi, nuoširdžiausi, spalvingiausi gimnazistai ir mokytojai – rinkimus organizavo gimnazijos laikraščio „Naujoji Vaivorykštė“ žurnalistai.

Gegužės 16 d. Kelmės pašte buvo galima įsigyti meninį voką, skirtą Kelmės J.Graičiūno gimnazijos 75-mečiui, ir pažymėti jį proginiu antspaudu.

Skelbiamas viešas aukcionas

gimlogo

Kelmės Jono Graičiūno gimnazija skelbia viešąjį aukcioną parduoti netinkamą naudoti automobilį VW LT-35, valst. Nr. BSZ 399, 1983 m. Pradinė parduodamo automobilio kaina–300 Eur.

Aukcionas įvyks 2015 m. birželio 9 d. 10.00 val. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje (102 kab.), Raseinių g.1, Kelmė. Parduodamą automobilį galima apžiūrėti nuo š. m. birželio 1 d. iki birželio 4 d. nuo 13.00 val. iki 16.00 val.

Atsakingas asmuo: direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Jonas Grincevičius.

Informacija teikiama tel.: 861221904.

Už aukcione nupirktą automobilį atsiskaitoma per tris darbo dienas po aukciono pabaigos, sumokant pavedimu į nurodytą sąskaitą banke.

Dalyvavimas aukcione neapmokestinamas

Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių informacinių technologijų konkursas

IMG_0383

Balandžio 22 d. Kelmės J. Graičiūno gimnazijoje vyko Informacinių technologijų konkursas.

Šio konkurso tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi informacijos rūšių įvairove bei jos apdorojimo programų galimybėmis, lavinti kompiuterinį raštingumą. Konkursą organizavo Kelmės J. Graičiūno gimnazijos IT mokytojai. Tokio tipo konkursas vyko pirmą kartą!

Konkursodalyviai – Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų komandos pagal amžiaus grupes: viena komanda sudaryta iš vieno–keturių 5–10 klasių mokinių (Jaunesniųjų grupė) ir/arba viena komanda, sudaryta iš vieno–penkių 11–12 klasių mokinių (Vyresniųjų grupė).  IT konkurse dalyvavo Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos Jaunesniųjų grupė (IT mokytojas Arūnas Romanovas), Kražių gimnazijos Jaunesniųjų grupė ir Vyresniųjų grupė (IT mokytoja Dalia Balčiūnienė), J. Graičiūno gimnazijos Jaunesniųjų grupės 1 ir 2 komandos ir Vyresniųjų grupės 1 ir 2 komandos (IT mokytojai Algirdas Barančiukas, Ilona Sventickienė, Ilijana Petrauskienė).

IT konkursas truko 2 valandas. Jaunesniųjų grupei buvo skirtos kūrybinės užduotys, kurios buvo atliekamos teksto apdorojimo, skaičiuoklės, prezentacijų kūrimo, programavimo programomis. Vyresniųjų grupei buvo skirtos kūrybinės užduotys, kurios buvo atliekamos teksto apdorojimo, skaičiuoklės, prezentacijų kūrimo, kompiuterinės leidybos (ne Word‘u)/tinklalapių kūrimo, programavimo programomis.

Komandos turėjo atlikti visas keturias (penkias) kūrybines užduotis (komanda iš anksto nusprendė, kuris mokinys kurią užduotį atliks). Komandos nariai vienas kitą galėjo konsultuoti.

Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai įdomiai ir originaliai atliko įvairias kūrybines užduotis, pademonstravo gebėjimą apdoroti įvairią informaciją įvairiomis programomis.

 

INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ KONKURSO REZULTATAI

VYRESNIŲJŲ GRUPĖJE:

I vieta – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos II komanda, 158 taškai.

II vieta – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos I komanda, 156 taškai.

III vieta – Kražių gimnazijos komanda, 134 taškai

JAUNESNIŲJŲ GRUPĖJE:

I vieta – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos II komanda, 134 taškai.

II vieta – Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos I komanda, 120 taškai.

III vieta – Kražių gimnazijos komanda, 98 taškai.

IV vieta – Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazija, 80 taškų.

Gaila, kad šiais metais dalyvavo tik trys Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklos. Tikimės kitais metais sulaukti konkurso dalyvių ir iš kitų Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų.

 

Ilijana Petrauskienė,
J. Graičiūno IT mokytoja metodininkė