Monthly Archives: rugsėjo 2015

Šventėme Europos kalbų dieną

prie pavadinimo

Šių metų rugsėjo 28 dieną mūsų gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena. Pradėdama šį renginį gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Ž.Klimienė apžvelgė, kas padaryta gimnazijoje šią dieną pasitinkant.

Buvo pristatyta jau antrus metus vykdomo ir mūsų gimnazijos koordinuojamo tarptautinio Erasmus+ projekto „Menų spaustuvė“ veikla. Daugybė mokinių rugsėjo mėnesį dalyvavo rašinių ir piešinių  konkurse „Ateities mokykla“: vieni rašė rašinius lietuvių, anglų ar vokiečių kalbomis, kiti piešė savo ateities mokyklą. Buvo parengta rašinių ir piešinių paroda „Ateities mokykla“. Tokį pat konkursą savose mokyklose surengė ir projekto partnerės – Prancūzijos, Ispanijos, Italijos ir Vokietijos mokyklų bendruomenės. Šio konkurso rezultatus apžvelgė ir geriausių kūrinių autorius apdovanojo Erasmus+ projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja I. Leščiauskienė ir direktoriaus pavaduotoja Ž. Klimienė.

Ž. Klimienė papasakojo, kad per istorijos pamokas trečių klasių gimnazistai rengė pateiktis apie įvairių epochų švietimą, apie ES indėlį ugdant jaunimą, pristatė Lietuvos švietimo istoriją. Per etikos pamokas kalbėta apie kalbos etiketą, per lietuvių kalbos pamokas, klasės valandėles – apie lietuvių kalbos grožį, jos vietą Europos kalbų grupėje…

Renginio metu tarptautinio Comenius projekto „Sugriaukime stereotipus, kurkime naują Europą“ dalyviai – trečiokai G. Rimkutė, R. Budreckis, K. Zavadskis ir M. Jafimovas pristatė baigiamąją projekto išvyką į Ispaniją. Jie trumpai papasakojo savo įspūdžius iš šios šalies ir parodė nuotaikingą filmuką, kuris atskleidė vizito veiklas ir nuostabius Ispanijos vaizdus.

Vėliau savo patirtimi Vokietijoje pasidalino ketvirtokas M. Petkevičius. Jo pranešimas vadinosi „Kalbos atveria kelius į pasaulį“. Martynas papasakojo apie iš tiesų įdomią vasarą užsienyje, darbą statybos firmoje, atskleidė emigranto gyvenimo detales. Jis dar kartą priminė, jog neverta atsisakyti antrosios užsienio kalbos. Martyno nuomone, niekuomet negali žinoti, kada gali prireikti kitų šalių kalbos žinių.

Mokėti kalbą – reiškia ir mokėti sklandžiai, raiškiai kalbėti, kad galėtume uždegti savo idėjomis kitus. Apie oratorius pranešimą parengė antrokas M. Sakalauskas. Jis papasakojo apie garsiausius praeities ir šių dienų iškalbos meistrus, paragino mokinius savo jėgas išbandyti oratorių konkurse. Juk tik bandydami galime atsiskleisti ir galbūt atrasti patiems nežinomus iškalbos gebėjimus.

Taigi, Europos kalbų dieną prisiminėme užsienio kalbų svarbą. Visos papildomos žinios praverčia tiek keliaujant, tiek pačioje Lietuvoje. Juk kalbos – tai langas į pasaulį!

 Deimantė Andriulytė

 

Mūsų gimnazija – naujame Erasmus+ projekte!

prie pavadinimo

Šiais metais mūsų gimnazijoje pradedamas įgyvendinti Europos Sąjungos remiamas Erasmus+ programos projektas  „Conflict ResolUtion for better ScHool management“ (Mokykloje kylančių konfliktų sprendimas ir valdymas).

Pagrindinė projekto, kuris truks dvejus metus, idėja – padėti projekte dalyvaujančių mokyklų bendruomenėms atpažinti konfliktų priežastis bei pasiūlyti inovatyvias priemones jiems spręsti. Projektas apims socialinėje, darbo bei virtualioje erdvėje kylančias problemas. Jį įgyvendinsime su dar keturių šalių partneriais: Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Portugalijos mokyklomis.

Projekto koordinatorė gimnazijoje – vyresnioji anglų kalbos mokytoja Snieguolė Zavadskienė.

Paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

PRIE PAVADINIMO

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943 m. šią dieną buvo sunaikintas Vilniaus getas, nužudant arba išvežant į koncentracijos stovyklas paskutiniuosius žydus, gyvenusius Vilniuje. Mūsų gimnazijoje kasmet prisimenama ši tragiška data per pilietiškumo, istorijos, etikos pamokas, einant Atminties keliu. Šiemet kalbėta ir apie žydų kultūrą, kalbą, žydų bendruomenės gyvenimą iki Antrojo pasaulinio karo…

Rugsėjo 23-ąją dieną pirmų klasių gimnazistams buvo surengta srautinė istorijos pamoka, kurią vedė istorijos mokytojai Rima Servienė, Reda Sakalauskienė, Egidijus Ūksas, direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė. Buvo prisiminti istorijos faktai, aiškintasi, kas kaltas dėl tokių masinių žudynių, ką daryti, kad tokios tragedijos nepasikartotų…

Pirmokai klausėsi rašytojo, buvusio Kelmės gimnazijos mokinio, kurio vardu pavadinta aikštė prie mūsų gimnazijos, Icchoko Mero ir jo sesers Janinos liudijimų, žiūrėjo vaizdo reportažus… Gimnazistams buvo papasakota apie žmones, kurie Katastrofos metu gelbėjo žydus, apie Pasaulio Tautų Teisuolius ir apdovanotuosius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais. Vaizdo ekrane plaukė šių kilnių žmonių, gelbėtojų iš Kelmės krašto, nuotraukos.

Gimnazistai būriavosi prie stendų, kuriuose pateikti Holokausto Lietuvoje faktai, Kelmės krašto Pasaulio Tautų Teisuolių ir apdovanotųjų Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais nuotraukos. Pirmų klasių gimnazistai kartu su pilietiškumo mokytoju E.Ūksu aplankys Kelmės Holokausto aukų kapines.

Emilija Sasnauskaitė

Technologijų pamokoje  –  svečias iš banko

verslo vadyba susitikimas

Pirmadienį per technologijų (verslo, vadybos ir mažmeninės prekybos) pamoką trečios klasės gimnazistus aplankė banko Swedbank Vakarų Lietuvos filialo pardavimų grupės vadybininkas Mantas Udras. Per šią pamoką gimnazistai pagilino žinias apie taupymą ir skolinimąsi. Banko atstovas papasakojo gimnazistams apie bankų paskirtį, bankų tipus, patarė, kaip protingiau taupyti ir investuoti pinigus. Gimnazistams buvo įdomu daugiau sužinoti apie pinigų rūšis, taupymo būdus, skolinimosi priežastis ir galimybes. Į M.Udro pateiktus klausimus atsakinėję ir aktyviausi gimnazistai gavo banko atstovo prizus.

Nerijus Šarauskas,
Ekonomikos ir verslumo mokytojas