Monthly Archives: rugsėjo 2016

Fuksobijos virusui – ne!

prie-pavadinimo

Rugsėjo 22 d. dėl tarp naujų mokyklos mokinių paplitusio fuksobijos viruso į Kelmės Jono Graičiūno gimnaziją atvyko speciali gydytojų komanda – tai abiturientai, kurie tradiciškai kaip  ir kiekvienais metais surengė krikštynas ką tik gimnaziją lankyti pradėjusiems naujokams. Šį kartą krikštynų tema – ligoninė, ketvirtokai tapo įvairiausių specializacijų gydytojais, o jų pacientai – dar nepakrikštyti ,,fuksai” – buvo tariamai apsikrėtę be galo pavojingu fuksobijos virusu.

Ryte naujokų klases aplankė gydytojų komanda ir pranešė, kurią valandą prasidės gydymo procedūros. Gydymui prasidėjus, fuksobijos virusu apsikrėtę gimnazistai buvo gydytojų išvesti žąsele į mokyklos kiemą, kur jų laukė paruoštos procedūros. Naujokai atkūrė raumenų tonusą šokinėdami per suolelius, jų orientacija ir regėjimas buvo patikrinti ropojant tamsiu tuneliu, vėliau fuksams neštuvais teko pernešti sužeistą pacientą ar net padėti iki kitos procedūros vietos nukeliauti nuo gydymo pavargusiems medikams. Kai buvo surasti medicininiai įrankiai, naujieji gimnazistai gavo dozę vaistų ir vitaminų nuo fuksobijos viruso, įsiamžino prie paruošto stendo ir padėjo gydytojams pastumti sugedusį greitosios pagalbos automobilį.

Po visų gydymo procedūrų jau pakrikštyti ir pagydyti naujieji gimnazistai kartu su juos išgydžiusiais ir pakrikštijusiais medikais sušoko daktarų šokį, iškilminga priesaika prisiekė būti pavyzdingi Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai. Pirmokams buvo įteikti sėkmingai įvykdytas krikštynas liudijantys sertifikatai, jau tikriems gimnazistams buvo palinkėta sėkmingų mokslo metų ir nuostabaus laiko gimnazijoje. Gydytojai-abiturientai atliko savo darbą ir sėkmingai išgydė fuksobijos virusą!

 Eimantė Korytė

Europos kalbų dieną minėjome Vilniuje

pavadinimas

Europos kalbų dienos (EKD), kuri kasmet minima rugsėjo 26-ąją, proga yra organizuojama daug įvairių renginių visoje Europoje. 2016 metais Lietuvos švietimo ministerijos įsakymu buvo paskelbtas trumpametražių filmukų konkursas, kurio tikslas – atsispindėti jaunimo suvokimą apie Europos kalbų ir kultūrų ivairovę.  Mūsų gimnazijai atstovavę mokiniai Grigas Andrulis, Žyginta Juškutė, Vilius Gečas, Deividas Bukavičius ir Kamilė Jurgilaitė, pasivadinę ,,Poliglotais” ir  sėkmingai perėję atranką, laimėjo pakvietimą į Vilniuje vykusį finalą – protmūšį.

Finalo dieną ,,Poliglotai”, lydimi mokytojos Astos Bilienės bei šaunios palaikymo komandos, išsiruošė į ,,Legendos” klubą Vilniuje. Vos tik įžengus vidun į Holivudo stiliaus, sakingai žibintų šviesos apšviestą klubą, dalyvius pasitiko lengvas smilkalų aromatas. Įsitaisę prie atskiro stalo, atsipalaidavę ,,Poliglotai” kantriai laukė renginio pradžios, kuomet kiekvienam iš jų (taip pat ir palaikymo komandos nariams) buvo įteikti mėlyni EKD marškinėliai, išmarginti įvairių Europos kalbų pasisveikinimais.

Prasidėjo finalas. 12 komandų. 5 turai, sudaryti iš 10-ies klausimų. Skamba paprastai?  Pasvarstykite iš naujo…  Ne itin sužibėję per pirmąjį turą ,,Poliglotai” nenuleido rankų, susikaupė ir pradėję pelnyti gan aukštus taškus po truputį veržėsi į priekį. Klausimai apėmė ne tik populiariausias Europos kalbas, reikėjo turėti ir nemažai istorijos žinių, sieti įvairius faktus. Kone pats smagiausias bei įdomiausias buvo šiuolaikinės muzikos turas, kuriame ,,Poliglotai” pelnė net 10 taškų! Įvairius klausimus vaizdo formatu uždavinėjo užsienio šalių ambasados, o renginio vedėjas Robertas Petrauskas energingai komentavo visą protmūšio eigą.

Deja, kaip sakoma: ,,Gera pradžia – pusė darbo“, o ji mūsų komandai nebuvo labai sėkminga. Smagiai praleidę laiką, įgiję naujų žinių bei vertingos patirties, mūsų gimnazijos mokiniai užėmė 8-ąją vietą. Nugalėtojams  (Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazijos) „Spindulėliams“ buvo įteiktos elektroninės knygų skaityklės bei kelionė į Strasbūrą. II ir III vietų nugalėtojai buvo apdovanoti stalo žaidimais. Renginio pabaigoje dalyvius iškilmingai pasveikino ŠMM viceministrė, vėliau visų laukė vaišės.

Kamilė Jurgilaitė

14508639_10207781010872684_1657612161_n

Šventėme Rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną!

prie-pavadinimo

Rudens lygiadienis – tai momentas, kuomet rugsėjo 22–23 dienomis visame žemės rutulyje diena susilygina su naktimi. Jau daug amžių pagonys šią dieną švęsdavo: susiburdavo drauge, degindavo laužus, palydėdavo saulę ir, svarbiausia, paaukodavo iš šiaudų padarytą ožį kaip padėką už gerą derlių.

Ir mes, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai su auklėtojomis Genovaite Rutkūniene, Snieguole Zavadskiene, Rima Serviene, Vaida Karabiene, Gitana Rudzevičiūte bei „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokiniai, rugsėjo 22 dieną  ėjome į Graužikus ant piliakalnio. Susirinkę pasiruošėme šventei, pasidengėme bendrą vaišių stalą, žaidėmė įvairius žaidimus ir gilinomės į senąsias baltų tradicijas – juk tai buvo ir Baltų vienybės diena!

Atėjus vakarui, palydėjome saulę, „vertėmės“ iš vasaros į žiemą ir šokome liaudiškus šokius, o sutemus padegėme pačių pagamintą šiaudinį ožį, aplankėme Gineikių akmenį, išsakėme vieni kitiems linkėjimus – būti laimingiems, sveikiems, draugiškiems, vieningiems!

Rūta Laurutytė

Išvyka į spektaklį „Hamletas“

hamletas_perziura_20151217_0566

2016 metų rugsėjo 16 dieną  mes, IIIb klasės mokiniai, važiavome į režisieriaus Vido Bareikio pastatytą spektaklį „Hamletas“, kuris vyko Kauno nacionaliniame dramos teatre.

Spektaklis buvo nepakartojamas ir iškart sudomino: stilingi bei sumanūs kostiumai, išskirtinė scenografija, besisukanti scena. Aktorių šiuolaikiška vaidyba, muzikinis intarpas ir vyksmas podiumo centre buvo atokvėpis, priminimas, kad teatras  ir sudėtingas kūrinys ne visada privalo sukelti galvos sopulį. Viso spektaklio metu  mes tiesiog negalėjome atitraukti akių nuo scenos. V.Šekspyro ,,Hamleto“ istorija, prabilusi dabarties  teatro kalba,  yra tai, kas jau daugiau nei keturis šimtus metų šią pjesę išlaiko aktualia.

Nors vykdami į spektaklį susidūrėme su įvairiomis  kliūtimis,  vėlavome, tačiau patirtis buvo nuostabi. Už šią įdomią ir turiningą išvyką dėkojame mūsų lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Karabienei.

Žyginta Juškutė, Gabija Kušeliauskytė

/Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr./

Minėjome Lietuvos žydų genocido aukų atminimą

prie-pavadinimo

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas.

Šią datą mūsų gimnazija mini kasmet. Šiemet per istorijos, pilietiškumo pamokas buvo prisiminta žydų tautą ištikusi Katastrofa, skaitomos iš Kelmės kilusio ir per Holokaustą išgelbėto rašytojo Icchoko Mero apysakos ,,Geltonas lopas” ištraukos.

Rugsėjo 23 d. mūsų gimnazijos pirmokai kartu su auklėtojomis ir istorijos mokytojais dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuojamoje pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias”. ,,Atminties kelias” prasidėjo rašytojo Icchoko Mero aikštėje. Čia susirinkusiems žodį tarė istorijos mokytoja Rima Servienė. Ji priminė tragiškus istorijos faktus ir būtinybę išmokti istorijos pamokas, kad Katastrofa niekada ir niekur nepasikartotų. Vėliau gimnazistai stabtelėjo ties Kelmės krašto muziejumi (buvusioje Kelmės dvaro  teritorijoje) – nuo čia kelmiškiai žydai buvo varomi į netoliese esančią žvyrduobę ir ten sušaudyti. Tylūs ir susikaupę gimnazistai stovėjo Holokausto aukų kapinėse, uždegė žvakeles, žydų papročiu padėjo akmenis prie paminklo, kuris žymi Kelmės žydų bendruomenės žūties vietą…

Minėtos Tarptautinės komisijos sekretoriatas, Lenkijos Respublikos ambasada ir mūsų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras rugsėjo 23 d. gimnazistus ir mokytojus pakvietė ir į filmo ,,Gyvenimo vizos” peržiūrą. Tai filmas apie Antrojo pasaulinio karo pradžią ir pabėgėlių, žydų iš Lenkijos ir Lietuvos kančias, neviltį, skaudų likimą ieškant prieglobsčio, apie jiems padėjusį ir vizas į laisvę ir gyvenimą išdavinėjusį Japonijos diplomatą Chiune Sugiharą, 1939–1940 m. rezidavusį Kaune ir išgelbėjusį mažiausiai 6000 Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydų gyvybių, nors neturėjo tam oficialaus Japonijos vyriausybės pritarimo… Kaip minėjo šį filmą pristačiusi istorijos mokytoja Reda Sakalauskienė, tai filmas-pamoka ne tik apie istorijos faktus, bet ir apie būtinybę pasirinkti esant sunkiai, gyvybei pavojingai situacijai, apie žmogiškąsias vertybes. Visa tai, ką ir kodėl darė Chiune Sugihara, pasakyta jo žodžiais: ,,Aš turėjau ką nors daryti. Jaunas vaikinas atėjo į mano namus, kad aš jį globočiau. Ar jis pavojingas? Ne. Ar jis šnipas? Ne. Ar jis išdavikas? Ne. Jis tik žydų paauglys, kuris nori gyventi. Aš negaliu leisti šiems žmonėms mirti, žmonėms, kurie atėjo pas mane su mirties baime akyse. Kad ir kokia bausmė man už tai būtų, aš žinau, kad turėčiau pasikliauti savo sąžine”.

Emilija Sasnauskaitė