Monthly Archives: gruodžio 2016

Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės

prie-pavadinimo

Adventas yra ramaus laukimo metas, kai skubame suspėti atlikti įvairiausius darbus pamiršdami nors trumpam stabtelėti ir pajusti artėjančias Kalėdas. Gruodžio 20 d. gimnazijos mokytojai  rinkosi technologijų centre, kuriame vyko „Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės“. Po pamokų mokytojai galėjo lengviau atsikvėpti ir pasinerti į kūrybos procesą: gamino kalėdaičius, siuvo maišelius dovanoms, vijo raištelius, mezgė. Technologijų mokytojos Albina Rimšienė, Lijana Vaičiulytė ir dailės mokytoja Irena Arlauskienė visiems dalyviams nuoširdžiai talkino ir aiškino įvairias gamybos technikas. Kūrybinis procesas mokytojams suteikė daug džiaugsmo, o nuoširdžios emocijos ir šiltas bendravimas leido pajusti ypatingą artėjančių Kalėdų dvasią.

Albina Rimšienė,
vyresnioji technologijų mokytoja

Integruotos pamokos apie šv. Kalėdų papročius Vokietijoje 

prie-pavadinimo

Gruodžio 14-16 dienomis II-ose gimnazijos klasėse vyko integruotos vokiečių kalbos ir technologijų pamokos „Kalėdų papročiai Vokietijoje“, kurias vedė vokiečių kalbos mokytoja Raimonda  Andriuškienė ir technologijų mokytojai Lijana Vaičiulytė, Albina Rimšienė, Valerijus Paulionis, Martynas Turevičius. Pamokų tikslas – susipažinti su vokiškomis Kalėdų tradicijomis, jų atsiradimu, kalėdiniais patiekalais, interjero puošyba ir, žinoma, tobulinti savo vokiečių kalbos gebėjimus.

Mokiniai ieškojo informacijos apie Vokietijoje populiarius kalėdinius patiekalus, eglutės ir namų dekoracijas, Kalėdinius atvirukus-sveikinimus, lygino su lietuviškais ir pristatė juos savo draugams demonstruodami skaidres. Vėliau, susiskirstę į darbo grupes, savo projektus praktiškai įgyvendino per technologijų pamokas.

 

Raimonda Andriuškienė,
vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Albina Rimšienė,
vyresnioji technologijų mokytoja

Gimnazijoje – du nauji Erasmus+ programos projektai

erasmuslogo_mic

Mūsų gimnazijoje pradėti vykdyti du nauji tarptautiniai Erasmus+ programos projektai: „Pedago-geeks – Learning and teaching in a 2.0 world” (Moksliukai – Mokymasis ir mokymas 2.0 pasaulyje) ir „M.U.S.I.C. – Music unites students and inspires change” (Muzika vienija mokinius ir įkvepia pokyčiams).

Pirmojo projekto, kurio koordinatorė yra anglų kalbos mokytoja metodininkė Snieguolė Zavadskienė, pagrindinė idėja yra mokytis ir dalintis patirtimi, kaip integruoti skaitmenines technologijas į ugdymo procesą. Šio projekto metu mokysis ir mokiniai, ir mokytojai. Prancūzijoje, kuri yra šalis  – koordinatorė, projekto veiklos bus skirtos gamtos mokslų ir IT integracijai, Čekijoje dalyviai mokysis, kaip IT dera mokantis ir dėstant geografiją bei kūno kultūrą, Italijoje veikla bus skirta matematikos, dramos ir IT integracijai, o mūsų gimnazijoje bus mokomasi, kaip IT galima panaudoti mokantis ir mokant muzikos. Apie projekto „Pedago-geeks – Learning and teaching in a 2.0 world” programą, būsimas veiklas kiekvienoje šalyje diskutavo į pirmąjį susitikimą Prancūzijoje nuvykę mūsų gimnazijos atstovai: direktorius Rimas Bielskis ir S.Zavadskienė.

Antrojo projekto „M.U.S.I.C.“ pagrindinis tikslas – mokytis kurti ir muzikuoti tarptautinėje komandoje, taip tobulinant bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius, įgyjant tarpkultūrinės patirties. Juk muzika – tai kalba, kurią supranta visi, kuri skatina tobulėti ir keistis! Šio projekto partneriai yra Antalijos mokykla “Karatay Anadolu Lisesi” Turkijoje (ši šalis yra viso projekto koordinatorė); IISS „Luigi Russo“ mokykla Italijoje; Lenkijos Lodzės “Gimnazijum Zwiazku Nauczycielstwa Polskiego”; “Colegiul National Vladimir Streinu” Rumunijoje. Projekto ,,M.U.S.I.C.” koordinatorė mūsų gimnazijoje yra anglų kalbos mokytoja metodininkė Gitana Rudzevičiūtė, kuri į pirmąjį susitikimą Rumunijoje dėl projekto veiklų planavimo vyko kartu su mokytojomis Ineta Leščiauskiene ir Rima Serviene.

„Muzikos dirižablio“ skrydis!

prie-pavadinimo

Gruodžio 9-ąją mūsų gimnazijos aktų salė virto oro uostu: iš čia kilo „Muzikos dirižablis“! Tai tradicinis „gyvai“ grojančių jaunimo grupių festivalis, kasmet sukviečiantis jaunuosius muzikantus iš visos šalies.

Festivalis prasidėjo „Muzikos dirižablio“ pilotui  Armandui Drukteniui ir stiuardesei Emilijai Sasnauskaitei į sceną pakvietus žymų Lietuvos roko gitaristą, gitaros pedagogą, kompozitorių, grupės „Fire It Up“ lyderį Viktorą Jonušį. Šis iš Kelmės kilęs muzikantas – nuolatinis festivalio jaunųjų instrumentalistų vertintojas, rengiantis bendras „Muzikos dirižablio“ dalyvių repeticijas, praktinius užsiėmimus.

Šiemet festivalis prasidėjo V.Jonušio pasirodymu: visus sužavėjo jo gitaros improvizacijos! Po to į sceną kilo jaunimo grupės iš Šiaulių, Radviliškio, Kelmės, dovanojusios žiūrovams beveik dvi valandas puikios, įtraukiančios, uždegančios muzikos! Stebino profesionalus mokinių muzikavimas, puikus dainavimas, artistiškumas. Smagu buvo scenoje matyti ir buvusius gimnazistus – Gabrielių Šurną ir Mantą Ralovėcą!

Festivalio pabaigoje jauniesiems muzikantams ir jų vadovams dėkojo ir dovanas bei padėkos raštus visoms grupėms įteikė gimnazijos direktorius Rimas Bielskis. V.Jonušis, trumpai aptaręs muzikantų pasirodymus, įteikė geriausių festivalio instrumentalistų sertifikatus ir prizus Ingai Nemeikšytei, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos Gitaros studijos muzikos grupės „Airgedviking & Osvemživarm” būgnininkei (grupės vadovė Vilma Klumbytė), Deimantei Varmauskaitei, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos Gitaros studijos roko grupėje „Gazuota kava” grojančiai klavišiniais, gitara ir dainuojančiai (grupės vadovas Laimonas Tamošiūnas), Mariui Sakalauskui, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos muzikos studijos „Obertonas“ boso gitaristui (muzikos studijos vadovas Svajūnas Klimas), Gabrieliui Verdingui, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos grupės ,,Ratai” saksofonininkui ir vokalistui (grupės vadovas Egidijus Kablys).

Festivalio sumanytojas ir rengėjas Svajūnas Klimas, padėkojęs visiems muzikantams ir pabrėžęs, kad ypač svarbu, jog niekada negroję jokiu muzikos instrumentu mokiniai, daug muzikuodami, gali padaryti stulbinančią pažangą, net pelnyti festivalio nominacijas, specialiais prizais apdovanojo dar du instrumentalistus: mūsų gimnazijos muzikos studijos ,,Obertonas” gitaristus Luką Mikalauską ir Grigą Andrulį. Beje, pasak V.Jonušio, nuspręsti, kuriam “Obertono” instrumentalistui skirti nominaciją, buvo ypač sunku: neįtikėtina, kiek gerų muzikantų groja grupėje – ir šauni klavišinikė Monika Akstinaitė, ir būgnininkas Matas Jafimovas, ir visi gitaristai, puikios grupės vokalistės – Jorūnė Antanaitytė, Deimantė Andriulytė ir, žinoma, vieną dainą dainavęs dirižablio pilotas A.Druktenis!

Baigdami festivalį A.Druktenis ir E.Sasnauskaitė dėkojo visiems, padėjusiems dirižabliui pakilti: lėšų projekto įgyvendinimui skyrusiai Kelmės rajono savivaldybei, muzikos mokytojui S.Klimui, gimnazijos direktoriui R.Bielskiui, jo pavaduotojoms Živilei Klimienei ir Lijanai Vaičiulytei, scenografiją kartu su mokiniais kūrusiems mokytojams Irenai Arlauskienei ir Martynui Turevičiui, garso ir šviesos operatoriui Mantvydui Burzdžiui, renginio metu budėjusios IIIb klasės gimnazistams.

Emilija Sasnauskaitė

Dalyvavome konferencijoje Mažeikiuose

prie-pavadinimo

Lapkričio 29 dieną mes, grupė dailės besimokančių Kelmės J. Graičiūno gimnazijos trečiokų, dalyvavome konferencijoje, skirtoje iš Mažeikių kilusiam dailininkui Alfonsui Dargiui atminti. Prieš vykdami į konferenciją Mažeikiuose, dailės pamokų metu tyrinėjome A. Dargio kūrybą. Dailininkas – modernizmo atstovas, ilgą laiką praleidęs emigracijoje. Jo darbams būdinga laisva linijos plastika, ryškios spalvos, geometrinė piešinio kompozicija. Kūriniuose vaizduojami tautosakos elementai, jaučiamas Tėvynės ilgesys, meilė savo kraštui. Mes, remdamiesi dailininko kūryba, piešėme monotipijos technika.

Nuvykę į konferenciją buvome labai šiltai sutikti. Mažeikių muziejuje vykusioje parodoje apžiūrėjome mūsų bendraamžių A. Dargio stiliumi kurtus darbus. Jų buvo įvairių – nuo paprastų piešinių ar odos karpinių, iki batų ar net marškinėlių! Taip pat turėjome galimybę apžiūrėti ir keletą paties Alfonso Dargio paveikslų, kurie padarė didelį įspūdį. Atrodo, tokie paprasti paveikslai, bet atkartoti būtų neįmanoma.

Muziejuje mokiniai buvo suskirstyti į grupes. Gavome užduotį – trumpam „pavirsti“ A. Dargiu ir nupiešti ar iš popieriaus iškarpyti moterį su violončele. Niekis, atrodytų, bet sugalvoti, kaip tai padarytų A. Dargis, buvo sunkoka. Esame įpratę stengtis viską nupiešti kuo realistiškiau, tačiau A. Dargis juk taip nepiešė… Užduočiai atlikti turėjome lygiai valandą.

Vėliau, pailsėję ir pabendravę su kitais mokiniais, ėjome į Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklą, kur vyko konferencija. Iš pradžių buvome supažindinti su Alfonso Dargio asmenybe, biografija ir kūrybos bruožais. Įdomu tai, kad į konferenciją atvyko ir šio menininko giminaičiai bei draugai, kurie mielai su mumis dalinosi prisiminimais apie žymųjį dailininką. Konferencijos metu pristatėme savo piešinius, taip pat stebėjome ir kitų mokinių pristatymus. Išklausėme net 19 pranešimų! Dabar A. Dargio kūrybą visur pažintume!

Dėkojame mus lydėjusioms ir patarimų nestokojusioms mokytojoms Irenai Arlauskienei bei Albinai Rimšienei už linksmą bei labai turiningą kelionę. Tikimės, kad į tokio ar panašaus pobūdžio renginius išvyksime dar ne kartą.

Ugnė Paulauskaitė

Jaunųjų poetų šventė gimnazijoje

prie-pavadinimo

Paskutiniąją rudens dieną į Kelmės Jono Graičiūno gimnaziją vėl atplasnojo Poezijos paukštė – į tradicinį Poezijos rudenėlį, skirtą poeto Jono Graičiūno atminimui, lydimi savo mokytojų susirinko dvidešimt jaunųjų kūrėjų iš rajono mokyklų.

Juos pasitiko šventiškai papuošta aktų salė ir mūsų gimnazijos ketvirtokai: Deimantė Andriulytė, Eimantė Korytė, Emilija Sasnauskaitė, Armandas Druktenis, Nojus Armonas. Jie ne tik buvo renginio vedėjai – literatūrinė kompozicija pagal poeto Marcelijaus Martinaičio (jam šiemet būtų sukakę 80 metų), kurią gimnazistai parengė vadovaujami mokytojos Valerijos Puišienės, susirinkusius į šventę nuteikė ypatingai. Ji priminė vaikystę, kuri yra dažno kūrėjo įkvėpimo šaltinis… Šį įspūdį pagilino ir A.Druktenio, Grigo Andrulio, Luko Mikalausko atlikta muzika.

Susirinkusius kūrėjus sveikino ir gimnazijos direktorius Rimas Bielskis.

Jaunųjų poetų kūrybos klausėsi vertinimo komisija: laikraščio „Bičiulis“ redaktorė Ona Jautakė, „Vieversio“ klubo prezidentas Viktoras Gulbinas, Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė,  lietuvių kalbos mokytoja ir klubo „Be rėmų“ vadovė Dalia Griškevičienė, literatė, LR Seimo nario J.Rimkaus padėjėja Janina Skeberdienė, kuri jauniesiems poetams vedė ir kūrybinį užsiėmimą, bei Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro atstovė Raminta Kazlauskienė.

Išklausiusi visų Poezijos rudenėlio dalyvių eilių, komisija pasitarė ir išrinko net aštuonis laureatus – jie buvo apdovanoti atminimo dovanomis, kurias įsteigė J.Graičiūno gimnazija ir komisijos nariai. Laureatais tapo: Kamilė Mikovičiūtė (Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinė mokykla), Ernestas Gužauskas (Kelmės J. Graičiūno gimnazija), Laura Navickaitė (Kražių Ž. Liauksmino gimnazija), Akvilė Petroševičiūtė (Kražių Ž. Liauksmino gimnazija), Kornelija Atkočaitytė (Kelmės J. Graičiūno gimnazija), Andrius Dinikis (Kelmės profesinio rengimo centras), Austėja Krinciūtė (Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla), Erika Jankantaitė (Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla).

Visi šventės dalyviai apdovanoti Padėkos raštais, pieštukais su Poezijos rudenėlio simbolika, padėkota ir jaunųjų kūrėjų lietuvių kalbos mokytojoms Emilijai Kvietkuvienei, Renei Kondrotienei, Daliai Griškevičienei, Felicijonai Vasiliauskienei, Aušrai Vaitkevičienei, Valerijai Puišienei, Vilmai Paulauskienei, Vaidai Karabienei, Genovaitei Rutkūnienei.

O J.Skeberdienės vadovaujamų kūrybinių dirbtuvių metu visi kartu jaunieji Kelmės krašto poetai sukūrė štai tokį eilėraštį:

Tėvyne mano, man esi
Svarbiausia visada
Aš sieju viską su tavim,
Tu mano ateities daina.

Tėvyne mano, man esi trispalvė garbės ir orumo,
Tu – ilgesys many, kur laukuos klajoja aidas.
Tu   upė, kurioje nuskęsta visos klaidos.

Tėvynė mano, man esi
Rodiklis mano ilgo kelio.
Neblėstanti žvaigždė šviesi,
Nereikia man ieškoti takelio,
Tavam šešėly aš saugi-
Tu Kelrodė mano esi.

Tėvynė mano, man esi
Ir būsi amžinai brangi,
Tartum žvaigždė tu man spindi,
Kai aš esu toli, toli…

 Emilija Sasnauskaitė

Išvyka į Piligrimų centrą

prie-pavadinimo

Lapkričio 28 d. Ia klasės mokiniai su klasės kuratore Vaida Karabiene  vyko į Tytuvėnų piligrimų centre vykusį edukacinį užsiėmimą „Trys Dievo dovanos ir kiti kvapai“. Mokiniai sužinojo, kad vienuoliai turėjo sodelį, kuriame augino įvairias vaistažoles. Užsiėmimo metu dalyviai bandė iš kvapo atpažinti įvairiausias žoleles, minė mįsles, traukė burtus iš pupelių. Iš  labiausiai patikusių žolelių kiekvienas  pasidarė kvapų maišelį. Po užsiėmimo mokiniai apžiūrėjo Tytuvėnų bažnyčią, apsilankė atskirame kambarėlyje, kur melsdavosi tik vienuoliai.

Linksmoji išvykos dalis – baseinas, esantis Budraičiuose. Išvyka labai patiko ir buvo įdomi. Visi Ia klasės mokiniai grįžo linksmi ir dovanų parsivežė savo sukurtą kvapų maišelį!

Urtė Simonaitytė